Adama Czerniakowa dziennik getta warszawskiego

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
83-01-03042-9
adamats

Pierwsza edycja Dzienników w języku oryginału, czyli w języku polskim. Musiało minąć ponad 40 lat od śmierci inż. Adam Czerniakowa aby ta edycja doszła do skutku w postaci książki. Autor, który opracował i opatrzył przypisami te Dzienniki, potrafił i ten czas - pozornie stracony - na korzyść obrócić, gdyż upływ lat pozwolił na wytworzenie dystansu, umożliwiającego wyważoną ocenę tak samego autora Dziennika, jak i treści w nim zawartej.
(Z Przedmowy do I wydania)

Aztek_Anonim | 2016-04-26
Na półkach: Ulubione, Przeczytane