MÓJ WIEK XX. Szkice do memuarów

Wydawnictwo: Sorus
historia
Clarie

Książka składa się w większości z tekstów publikowanych przez M. Fuksa w czasie jego wieloletniej działalności dziennikarskiej oraz naukowej; stanowi jej podsumowanie i ukoronowanie. Mój wiek XXto napisana żywym, barwnym językiem lektura dla Czytelnika interesującego się historią widzianą przez pryzmat losów zwykłego człowieka, którego porwał wir dziejów. Spisane wspomnienia przywołują obrazy...

Spisane wspomnienia przywołują obrazy dzieciństwa i młodości spędzonej na warszawskiej Pradze, grozy II wojny światowej, kariery wojskowej, studiów, licznych pasji, życia towarzyskiego wśród osób znanych i wybitnych, a wreszcie kariery naukowej, poświęconej m.in. dziejom Żydów w Polsce i na świecie, historii prasy, biografistyce, wojskowości, ale przed wszystkim muzyce. Imponować może lista najwybitniejszych kompozytorów i wykonawców, których M. Fuks poznał osobiście.

źródło opisu: http://www.sorus.pl/ksiazka/moj-wiek-xx-szkice-do-memuarow/

źródło okładki: http://www.sorus.pl/ksiazka/moj-wiek-xx-szkice-do-memuarow/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!