Żydzi w Warszawie. Życie codzienne. Wydarzenia. Ludzie

Wydawnictwo: Sorus
978-83-89949-77-6
historyczna
stilben

Książka Mariana Fuksa jest opowieścią o historii społeczności żydowskiej Warszawy na przestrzeni dziejów. Autor opisuje tradycje i obyczaje żydowskie, życie religijne, codzienne, towarzyskie. Kreśli portrety ludzi kultury, przedsiębiorców, polityków i naukowców. Obok spraw poważnych omawia wydarzenia drobne, na pozór marginalne. Z tej mozaiki wyłania się fascynujący obraz żydostwa warszawskiego i jego miejsca w dziejach stolicy.

andrju | 2013-04-20
stilben | 2010-08-27