Odkrywanie przeszłości Wprowadzenie do archeologii

Wydawnictwo: Avallon
historyczna

Prezentowana książka to krótkie wprowadzenie do technik, metod i ram teoretycznych współczesnej archeologii. Książka ma charakter podręcznika, w którym wszystkie metody i teorie archeologii zostały omówione równolegle – na rozsądnym poziomie szczegółowości. Przykłady i studia przypadków zostały dobrane z zachowaniem równowagi geograficznej i czasowej, i zaczerpnięte zarówno ze stanowisk badawczych Starego, jak i Nowego Świata.

źródło opisu: Matras

Kasjan | 2016-11-05