Krótkie eseje o prawdzie

8388922009
Chaos, Magia, Okultyzm
popularnonaukowa
foexfoe

Kim jest człowiek? Jaką rolę odgrywa w jego rozwoju pamięć, śmiech, wiedza i miłość? I jakie stany transowe towarzyszą mu w drodze ku prawdzie o jego własnej istocie? W szesnastu Krótkich esejach o Prawdzie Aleister Crowley opisuje ezoteryczną anatomię istoty ludzkiej, konkretne cechy umożliwiające jej rozwój wewnętrzny oraz przeszkody, jakie może ona napotkać podczas swych ambitnych wędrówek...

W szesnastu Krótkich esejach o Prawdzie Aleister Crowley opisuje ezoteryczną anatomię istoty ludzkiej, konkretne cechy umożliwiające jej rozwój wewnętrzny oraz przeszkody, jakie może ona napotkać podczas swych ambitnych wędrówek po krętych szlakach ducha. Dzieło to stanowi znakomite wprowadzenie do kabały oraz filozofii hermetycznej, a załączone w nim ryciny hermetyczne sprawiają, że jest ono żywym talizmanem wiedzy okultystycznej.

źródło opisu: http://sklep.okultura.pl/

źródło okładki: http://sklep.okultura.pl/

Indecent | 2010-11-26

Książka bardzo trudna w odbiorze. Ma swój specyficzny charakter. Mogę polecić tylko osobom interesującym się okultyzmem lub też kontrowersyjną postacią Aleistera Crowleya.

Grobsol | 2014-03-02
Przeczytana: 02 marca 2014

Ciężko ocenić wartość tej książki jako że operuje pojęciami z buddyzmu, kabały i różnych mitologii i autor zakłada, że czytelnik je zna. Trochę niepokojąca. Dodaje coś do obrazka współczesnego świata.

Stardust | 2016-09-03
Przeczytana: 03 września 2016