Dhammapada - Ścieżka Prawdy Buddy

The Dhammapada. The Buddha's Path of Wisdom
9788362066322
religia
Iselor

„Dhammapada - Ścieżka Prawdy Buddy” to zbiór moralnych mów Buddy. Uważany za najbardziej reprezentatywne źródło słów Buddy Siakiamuniego. Uczą się go mnisi Hinajany, jak i Mahajany. Wielokrotnie wydawany w zachodnim kręgu kulturowym, do dziś cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Pojęcie „dhammy” (sanskr. dharma) ma w buddyzmie wiele znaczeń. W pewnym uproszczeniu to Prawo, określające warunki...

Pojęcie „dhammy” (sanskr. dharma) ma w buddyzmie wiele znaczeń. W pewnym uproszczeniu to Prawo, określające warunki osiągania Doskonałości. Z kolei „pada” oznacza krok, stopę i ślad. Tytułową Dhammapadę można zatem oddać jako Podążanie ku Prawdzie (Mądrości, Doskonałości). Trzeba wszakże pamiętać, że chodzi o ścieżkę wewnętrzną, na której zmienia się przede wszystkim treść Umysłu.

źródło opisu: http://www.ebook.pl/product.php?id_product=1526

źródło okładki: wlasne

CzarnaMucha | 2011-03-30
Przeczytana: 2010 rok

Po 30 latach życia, nie znam bardziej genialnej treści jeśli mowa o sztuce życia.

fiona | 2013-03-18
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki
Przeczytana: 28 marca 2013

SKARBNICA MĄDROŚCI.Wspaniałe teksty medytacyjne!

krz | 2013-07-26
Przeczytana: 25 lipca 2013

Prosto, zwięźle, bardzo treściwie i jednocześnie poetycko. Zbiór mądrości Buddy nie tylko dla mnichów i nie tylko dla buddystów. Z pewnością jeszcze nieraz do tej lektury powrócę.

P4X | 2014-06-26

Jestem agnostykiem więc lektura tekstów o charakterze religijnym zawsze sprawiała mi trudności, za taki tekst uważałem powyższą pozycję, mimo to sięgnąłem po nią z ciekawości. Zaskoczyła mnie zawarta tu forma filozoficznych porad, podanych w zwięzły i bezpośredni sposób. Polecam przeczytać na spokojnie, po kilka myśli na jakiś czas. Dla mnie była to uspakajająca lektura.

rabpop | 2015-01-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Buddyzm

Piękny formą, obrazowy i prosty w przekazie.

Jakub Rudnicki | 2013-01-19

Zbiór pięknych myśli. Można wessać się w nią jak w słodki owoc i z ukojeniem sączyć esencję każdej frazy.

Marcin Lachowicz | 2016-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2016