Jak żyć z wyrachowanym kotem

Tłumaczenie: Anna Derwojedowa
Wydawnictwo: Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe
How to Live with a Calculating Cat
83-221-0507-X
kot, humor
satyra
bythewoods

Próbka rozsądnych rad, jakich możesz oczekiwać w tej nieocenionej książce: "Jeśli lekkomyślnie zdecydowałeś się wykąpać swego kota, zmień zamiar i nie czyń tego. Jeśli jednak trwasz uparcie w swym postanowieniu, weź mydło kąpielowe, do balii nalej wody starannie doprowadzonej do temperatury ciała kota, naszykuj ręcznik lub dwa, jodynę, nici chirurgiczne, gazę - nie od rzeczy byłaby też butelka brandy - i parę rękawic ochronnych. Możesz także zawiadomić najbliższego krewnego, jeśli naprawdę jesteś przewidujący..."
Zabawne kompendium wiedzy (i niewiedzy) o kotach, okraszone humorystycznymi ilustracjami autora.

Krokodyla | 2015-02-28
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 06 lutego 2015

Sympatyczna - raczej broszurka niż książka. Miły przerywnik, niestety czyta się i ogląda szybciutko. Nie wiem czy posiadaczom kotów w ich ułożeniu pomoże ;-), niemniej na pewno co najmniej kilka razy w czasie lektury się uśmiechną.

Najzabawniejszy quasi-poradnik o hodowli i pochodzeniu kotów jaki czytałam. Przynajmniej do czasu przeczytania "Kota w stanie czystym" Pratchetta, który jest pisany podobnym stylem.
Gurney ze swym "wyrachowańcem" był jednak pierwszy.
Z tejże lektury dowiemy się skąd kot wziął się przy człowieku, jak działa jego umysł i na jakie typy dzielą się koty... a także o ich relacjach z psami, ludźmi i resztą świata, która oczywiście jest poddaną kociej łapie i stworzoną ku jego rozrywce i luksusowi.
Przezabawne teksty okraszone są również grafikami, świetnie wpasowanymi w styl książeczki.
Polecam z całego serca wszystkim miłośnikom kotów (i nie tylko) Poprawa humoru w słotne popołudnie - gwarantowana.

kinzetka | 2013-10-07
Przeczytana: 27 marca 2013

Dawno temu, kiedy „Filipinka” nie była jeszcze klonem „Dziewczyny” czy innego „Bravo”, czytanie jej było samą przyjemnością. Pewnego razu wracając ze szkoły i czekając na autobus, który zawiezie mnie do domu, zaczęłam czytać o książce Erika Gurney’a „Jak żyć z wyrachowanym kotem”. Czytając fragmenty tej niewielkiej książeczki rechotałam jak szalona. Później przez lata szukałam tego quasiporadnika, ale były to czasy, kiedy w księgarniach trudno było o dobre książki.
Nieoczekiwanie Gurney’a zobaczyłam u Jagody. Przeczytałam w czasie choroby i muszę przyznać, że humor się nie przedawnił, a mnie jakoś łatwiej było chorować.
Gurney podszedł do tematu z dużym dystansem. Historia udomowienia kota według niego kończy się tak: „Kot dokonał oględzin swego nowego domu i niezwłocznie przepędził z jaskini wszystkie szczury i myszy. Jak tylko skończył z nimi, zajął się żywnością. To skłoniło człowieka do przeniesienia wszystkich rzeczy wyżej i, być może, doprowadziło do wynalezienia stołu,...

książek: 1916
Olga | 2014-07-26
Na półkach: Przeczytane, Ebooki, 2014
Przeczytana: 26 lipca 2014

Chyba zbyt wiele oczekiwałam. Taka książeczka do przeczytania raz. Śmieszna tylko momentami. Zawiera czarno-białe obrazki. Polecam przeczytać w wersji papierowej, ponieważ podczas czytania jednej części przydaje się możliwość szybkiego zerknięcia na poprzednie strony. Jednak nie uważam, że jest to pozycja, którą warto trzymać na swojej półce (chociaż tytuł mi się podoba ;) - idealnym wyjściem jest wypożyczenie na chwilę. :)

MiaRosa | 2011-07-26

Rewelacyjna, no i te ilustracje!

j6lia | 2016-11-09
Mała_m | 2016-03-22