Talki w wielkim mieście

Wydawnictwo: W.A.B.
83-7414-150-6
satyra
Beata

Wybór felietonów z cyklu Po robocie przy sobocie. Małżeński przegląd prasowy Talków, ukazujących się co tydzień w "Gazecie Wyborczej". W swych błyskotliwych tekstach Monika i Leszek Talkowie na bieżąco omawiają wydarzenia społeczne, towarzyskie i polityczne. Z małżeńskich komentarzy wyłania się groteskowy, a zarazem niepokojąco prawdziwy i bogaty w szczegóły obraz rodzącej się klasy średniej. Okazuje się, że nawet błahe zdarzenia mogą mieć sens uniwersalny, a te z pierwszych stron gazet, widziane w krzywym zwierciadle, nabierają nowego znaczenia.

Mavericus | 2011-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2011

Krnąbrny pisarzyna, przebijający się jako początkujący felietonista w niskonakładowym pisemku... to mógłby być, ale to nie jest opis Talki. Jego uwagi są kąśliwe, należy do kategorii przyjaciół, którzy mówią Tobie to co chcesz usłyszeć. Pławi się w blasku samouwielbienia choć faktycznie przedstawia się jako mało asertywnego, godnego pożałowania trenującego "uciekajboidą". Punktuje przyjaciół, sami znajomi nie zostają mu dłużni. W tym "półświatku" jedno jest pewne. Masz takich znajomych i przyjaciół na jakich zasługujesz i zarazem bez których nie potrafisz funkcjonować. Co do Najlepszej Zony(Piątkowskiej)..Jest ona elokwentna, inteligentna, odważna i ponętna. Zupełne przeciwieństwo Talki. Jak powiadają przeciwieństwa się przyciągają. Lekka lektura na wakacyjne leniuchowanie. Nie obciąża torby ani tym bardziej lekkości bytu.

thinking-hurts | 2011-03-09
Przeczytana: 08 marca 2011

Połknęłam w ciągu jednego dnia z przyjemnością i uśmiechem na ustach. Sympatyczna lektura, wprawia w pozytywny, lekki nastrój.

Leszek Talko i Monika Piątkowska piszą (dobre) felietony inspirowani swoją codziennością. Nam, czytelnikom, jawi się ona wprawdzie jako niezwykła i zwariowana, ale to właśnie umiejętność świetnych felietonistów, jak zresztą się dowiedzieliśmy wiele razy z subtelnie przemycanych autoreklam Talka.

Lektura na poprawę humoru, na leniwe dni, na docenienie własnych (porządnych) znajomych.

pitr1b | 2015-02-20

mam podobnych z zachowania znajomych (Kazik, Roszkowie itd) wiec dobrze rozumiem ta ksiazke

Marta | 2010-10-23
Przeczytana: 2009 rok

Uwielbiałam ich jak pisali krótkie felietoniki do telewizyjnej piątkowej gazety wyborczej, bardzo byłam rozczarowana jak te co tygodniowe spotkania się skończyły. Uwielbiam ich nadal. Są super.

Agnieszka | 2012-04-22
Przeczytana: 2007 rok