Sylo

YA!
2015-06-03
2015-06-03
Maciej Franaszek

Po przeczytaniu mam sprzeczne uczucia. Ogólnie książka jest naprawdę dobrze napisana, pod względem na postaci i fabułę, ale czego mi w tej książce brakuje.
Końcówka jest naprawdę WOW także fajnie.
W niektórych miejscach opisy wydają mi się zbyt długie, ale da się to przeżyć.
Ogólnie to przeczytałam tylko 1 tom i na razie nie zabieram się za następny, jednak polecam ją fanom science fiction i spisków rządu.

Końcówka jest naprawdę WOW także fajnie.
W niektórych miejscach opisy wydają mi się zbyt długie, ale da się to przeżyć.

Nie jest to typowa młodzieżówka, ponieważ nie skupia się na pierwszej miłości i szkolnych dramatach. Główny bohater zostaje brutalnie wrzucony na głęboką wodę do rzeczywistości, w której na pewno nikt z nas nie chciałby się znaleźć. Wszystkie wydarzenia otoczone są wielką tajemnicą, dzięki czemu możemy jedynie snuć domysły o tym, co naprawdę dzieje się na wyspie Pemberwick.
Powieść napisana w naprawdę dobrym stylu, pomysł także bardzo ciekawy. Przez prawie połowę książki czyta się przygody bohaterów na wstrzymanym oddechu nie wiedząc, co będzie dalej, a wciąż niewyjaśnione zdarzenia i tajemnice powodują, że od książki nie jest się tak łatwo oderwać, ponieważ chcemy wiedzieć, co stanie się dalej i jakie będzie rozwiązanie.
Główny bohater Tucker jest momentami denerwujący, wydawało mi się, że chwilami zachowywał się zbyt dziecinnie. Jednak pod koniec książki wszystko się zmieniło, co też robi niezły efekt, bo widzimy przemianę i rozwój bohatera pod wpływem różnych czynników.
Na pewno sięgnę po pozostałe dwa tomy i zachęcam wszystkich, którzy nie boją się czytać po angielsku do tego samego. A jeśli nawet nie bierzecie pod uwagę dalszych części, uważam że mimo wszystko warto jest sięgnąć po pierwszą.

Dostałam dużo więcej niż się spodziewałam. Książka była ciekawie napisana. Polubiłam też bohaterów. Fabuła jest dosyć ciekawa i szkoda że następne części nie zostały przetłumaczone.

Skusiłam się na zakup 'Sylo', bo bardzo spodobał mi się opis. Sama nie wiem, czego się spodziewałam, ale raczej nie tego.
Zaczęło się bardzo ciekawie. Akcja ruszyła w sumie już od pierwszych stron. Niestety to był tylko początek. Fabuła dosyć szybko przystopowała i zaczęła nudzić. Przez to często robiłam przerwy w czytaniu i dlatego przeczytanie tej niezbyt grubej książki zajęło mi tak długo. Rozkręciło się znowu dopiero gdzieś w połowie książki. Kolejnym minusem były, moim zdaniem, niedokładne opisy. Czasami musiałam niektóre fragmenty przeczytać drugi raz, a i tak miałam problemy ze zrozumieniem, o co chodziło autorowi. Nie znam się na marynarce wojennej ani statkach czy samolotach więc te zdawkowane opisy były dla mnie dosyć dziwne. Plusem były postaci. Śmiało mogę powiedzieć, że podobało mi się jak autor zbudował wszystkie osoby, od głównych po drugoplanowe. Trochę szkoda, że nie było żadnego rozdziału z punktu widzenia Grangera bo dalej nie wiadomo czy był tym dobrym czy złym. Po zakonczeniu podejrzewam, że autor planował kontynuację i dlatego wielu wątków tutaj nie wyjaśnił, ale niestety kolejnego tomu nie ma więc po przeczytaniu książki mamy kilka niewyjaśnionych spraw. Jest to dla mnie książka do przeczytania na jeden raz. Marne szanse, że do niej wrócę tym bardziej, że nie ma kontynuacji.

Nie spodziewałam się, że ta książka będzie taka dobra. Na początku co prawda trochę nudnawo, ale potem, jak już się rozkręciło, to akcja nie zwalniała aż do samego końca. Czytałam z zapartym tchem i mimo iż czasem musiałam oderwać się od lektury i wrócić do rzeczywistości, tylko czekałam na moment, aż powrócę do książki. Blurb z tyłu nie przesadzał - to naprawdę gotowy scenariusz na film! Straszna szkoda, że nie wydano w Polsce kolejnych części.

Doskonale sie bawilam poznajac historie dzielnego chlopca ktory probuje rozwiazac zagadke tajemniczych wydarzen na wyspie. Najpierw muzyka swiatla pozniej nagle smierci agresywne zachowanie czlonkow spolecznosci nadkudzkie mozkiwosci niektorych z nich. I tajemniczy Rubin srodek dodajacy ludziom mocy o jakich nie snili. Zaraz potem pojawia sie zolnierze nieznanej formacji SYLO czy to oni odcieli lacznosc ze swiatem? Jakie maja rozkazy bronia czy przeciwnie tworza zamknieta odcieta enklawe? Czym sa pojawiajace sie na niebie obiekty? Czy US Navy wspiera czy walczy z SYLO? Moze wrog jest inny? Co sie stalo z zaginionymi? Warto siegnac po te powiesc pod ciekawa fabula kryja sie tam doskonale opisy zachowan ludzkich w obliczu zagrozenia. Bardzo chcialabym by na polskim rynku ukazala sie kontynuacja.

Książka cały czas trzyma w napięciu. Przeczytałam ją w dwa dni, ponieważ nie mogłam w ogóle się od niej oderwać. Wartka akcja, przyjaźń i niebezpieczeństwa. Znajdzie to wszystko tutaj.

Dobrze wiedziałam, że książka nie będzie fenomenem, ale kupując ją miałam nadzieję na typowo schematyczne, młodzieżowe fantasy i absolutnie się nie zawiodłam. Bardzo polecam, jeśli ktoś ma ochotę na luźną lekturę.

Ksiazka fajna ale pozostAlych czesc I nie kupcie w pl.... Sa tylko po angielsku..... Ciekawe czy sprzedaż w takiej formie jest legalna...... To zwykle naciaganie jest

Polecam, ciekawe zwroty akcji

Polecam, ciekawe zwroty akcji