Żołnierze Halli

Cykl: Pendragon (tom 10) | Seria: Fantasy
Wydawnictwo: Rebis
The Soldiers of Halla
Boruta

Ostatni, tom pasjonującego i pobudzającego wyobraźnię cyklu dla młodzieży "Pendragon" Wyobraź sobie, że odkrywasz, iż nie jesteś osobą, za którą się uważałeś! Żołnierze Halli to ostatni tom pasjonującego i pobudzającego wyobraźnię cyklu dla młodzieży "Pendragon". To już koniec. Złowroga sekta Ravinian przejęła władzę, niszcząc tysiące istnień i w koszmarny sposób zmieniając losy Halli....

Wyobraź sobie, że odkrywasz, iż nie jesteś osobą, za którą się uważałeś!

To już koniec. Złowroga sekta Ravinian przejęła władzę, niszcząc tysiące istnień i w koszmarny sposób zmieniając losy Halli. Bobby Pendragon i inni Wędrowcy muszą połączyć siły w ostatecznej, rozpaczliwej walce z Saint Dane'em. Stawką jest nie tylko kolejna strefa, ale wszystko, co kiedykolwiek było i będzie.

To wojna o Hallę.

Ujawniona zostaje prawda o Wędrowcach i Bobby poznaje odpowiedzi na wszystkie pytania, które dręczyły go podczas jego zapierającej dech w piersiach podróży w czasie i przestrzeni. Czy ta wiedza pomoże mu w rozgrywce z największym wrogiem?

Zaczyna się ostatnia batalia...

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl/

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/

Ashrandomreader | 2019-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2019

Nie wiem czemu ale smuci mnie, że to koniec seri. Książka była bardzo fajna szkoda że tak szybko ją przeczytałam.

Polecam :)

Marta | 2018-03-27
Przeczytana: 2018 rok

Wróciłam do tej serii po prawie 3 latach. Bardzo przyjemnie mi się wtedy ją czytało, dlatego też obawiałam się, że tak długa przerwa może całkowicie zmienić moje odczucia w stosunku do ,,Pendragona''. Czekała mnie tu jednak niespodzianka. To fakt, D.J.MacHale nie napisał serii bardzo ambitnej, mam wręcz wrażenie, że nieco zmarnował jej potencjał, ale mimo wszystko jestem na tak. Starsi czytelnicy mogą czuć się nieco rozczarowani. Mnie osobiście sama historia Halli wciągnęła. Jedyne, co mi się absoultnie nie podobało to końcowy ,,epilog'' (wtedy nie były jeszcze tak popularne, ale jest to coś na kształt epilogu). Dlaczego? Jeżeli jest tu ktoś, kto czytał ,,Diabelskie Maszyny" to wie, o czym mówię. Tylko, że tutaj poświęcono na to 3 strony ehh (dla tych co nie czytali; chodzi o opisanie momentu śmierci bohatera).
Dziwi mnie, że tak cicho o tych książkach w Polsce. No cóż szkoda, bo ja, żeby móc je przeczytać, musiałam odwiedzić wiele bibliotek. A to zawsze bardzo zniechęca.

Angelika | 2017-06-21
Przeczytana: 2009 rok

Świetne zakończenie 10 tomowego cyklu o chłopcu, który w między czasie stał się już młodym mężczyzną. Postaci bardzo wyraziste, każdy kolejny "świat" przepięknie i pomysłowo wykreowany, a całości dopełnia przemyślane zakończenie.

Zaczęłam czytać już jako dorosła, ale sprawiła mi radość jak dziecku. Zdecydowanie polecam dla młodszej młodzieży, ponieważ książka uczy o potędze przyjaźni i uczciwości oraz o tym, że każde zło można przekuć w dobro.

FajerWerka | 2016-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2016

Bardzo podobala mi się cała seria a ostatni tom najbardziej co się rzadko zdarza. Takie właśnie książki lubię.Polecam !!!

Klucznik | 2015-12-08
Przeczytana: 2012 rok

W końcu dowiemy się wszystkiego, w tym i tego, jak funkcjonuje wszechświat w cyklu. Polecam!

Karolina | 2014-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2014

Świetna, pełna wyobraźni i humoru. Genialne zakończenie serii.

Alice | 2013-06-08
Przeczytana: 06 czerwca 2013

Ostatnia część pasjonującej serii trochę mnie zawiodła. Poprzednie części "pochłaniałam" z przejęciem co będzie dalej, natomiast ta książka momentami mnie nudziła. Plusem jest to, ze w końcu wszystko się wyjaśnia, dostajemy odpowiedzi na wszystkie pytania. Jednak dlatego, ze to już ostatnia część Pendragona liczyłam na coś więcej...

Annabeth | 2013-05-06
Na półkach: Przeczytane, Zagraniczne
Przeczytana: 05 maja 2013

Na początku książka strasznie mi się dłużyła. Była dla mnie wręcz nudna. Dopiero za połową coś ciekawego zaczęło się dziać i tak trzymało poziom do końca.
Zakończenie tomu - lepszego być nie mogło; dokładnie takie jakie powinno być

Saszen | 2013-04-26
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2013
Przeczytana: 25 kwietnia 2013

Szkoda, że to już ostatnia część ,,Pendragona", bo naprawdę polubiłam tę serię. W tym tomie autor wreszcie wyjaśnia podstawowe tajemnice Halii: kim są Wędrowcy? i o co tak naprawdę toczy się walka z Saint Danem? Książka nie rozczarowuje, chociaż nie ma już tyle uroku co wcześniejsze części - mam tu na myśli przede wszystkim pierwsze tomy serii. Oczywiście, dobrzy zwyciężą, a źli chłopcy oberwą - to było wiadome od początku, bo w takiej serii ,,tak musiało być", ale autorowi udało się przedstawić tę ostateczną rozgrywkę w całkiem interesujący sposób. ,,Żołnierze Halli" są godni przeczytania, a zakończenie - mocne i dobre.

Venix | 2013-02-11
Przeczytana: 17 lutego 2013

Ostatni tom, co? Koniec dobrze napisanej, pełnej książki. Tak, dobrze się czyta, czytało i poprzednie. Nie jest może najwybitniejszą ze wszystkich książek jakie to dotychczas spotkało, jednak zdecydowanie nie żałuję sięgnięcia po nią.