Zabawa z ogniem

Cykl: Kościany Przyjemniaczek (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
Playing with fire
kościany, przyjemniaczek
horror
Edyta

Kościany Przyjemniaczek powraca w drugim komicznym horrorze dla młodych fanek "Buffy: postrach wampirów" i "Pogromców duchów". Dalsze straszne i śmieszne przygody obdarzonej magiczną mocą trzynastolatki i niezwykłego czarodzieja: kościotrupa-detektywa. Kościany Przyjemniaczek to potężny mag, zgryźliwy detektyw i zaprzysiężony wróg zła. Zgoda, czasem traci głowę (prawdę mówiąc, obecną wygrał w pokera), ale i tak jest najlepszy! Po śmierci Serpina świat stał się znowu bezpieczny. Tak się przynajmniej wydaje, do dnia gdy przewrotny Baron Mściwiec ucieka z więzienia. Teraz nikt nie powstrzyma go przed wskrzeszeniem odwiecznego zła... Tylko Walkiria - wcześniej, kiedy była zwykłą dziewczynką, nazywała się po prostu Stephanie - i Przyjemniaczek mogą uratować świat. Oni jedni nie zlękną się nasyłanych przez Mściwca wampirów i potworów. Ale nie wiedzą, że podstępny Baron jest bliski ożywienia najbardziej przerażającej istoty. Brakuje mu tylko ostatniego składnika: krwi Walkirii.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: wydawca

Magnis | 2017-05-21
Przeczytana: 17 maja 2017

Po pierwszej części przygód Kościanego Przyjemniaczka kwestia czasu było sięgnięcie po kolejny tom przygód znanych nam z poprzedniej książki bohaterów. Znów spotykamy Samanthę znaną jako Walkirie Kain i Kościanego Przyjemniaczka nie tracącego głowy w przenośni i na prawdę w nowej odsłonie przygód. Z zainteresowaniem zabrałem się do czytania.
Po poprzednich przygodach oraz pokonaniu głównego czarnego charakteru nastał spokój i świat został uratowany. Niestety nie na długo. Z więzienia ucieka Baron Mściwiec mający swoje plany dotyczące zawładnięcia światem. Walkiria Kain i Kościany Przyjemniaczek zostają wplątani w sprawę powstrzymania Barona i zapobiegnięcia realizacji ich planów.
Początkowy rozdział to tylko przystawka przed główną historią, która zabiera nas w niesamowity świat z niezwykłymi bohaterami. Po poprzedniej przygodzie Samanthy zwana Walkirią Kain nadal zajmuje się wraz z Kościanym Przyjemniaczkiem sprawami detektywistycznymi pomagając mu w śledztwach. W świecie,...

Kościany detektyw? No cóż na początku wydało mi się to dziwne. Jednak im głębiej się wczytywałam tym coraz bardziej książka zaczęła mi się podobać i nie mogłam się doczekać, aż znajdę chwile i znów do niej siądę.
Ten oryginalny pomysł podbił moje serce i jak dla mnie to strzał w 10!
Mam nadzieje, że kolejne części "Kościany Przyjemniaczek" również zostaną przetłumaczone na język polski, bym mogła się w niego "wgryźć".
Gorąco polecam ! ! !
Naprawdę warto!

WampirkaJustynka | 2012-04-09
Przeczytana: 01 czerwca 2013

Kościany Przyjemniaczek powraca w drugim komicznym horrorze dla młodych fanek Buffy: postrach wampirów i Pogromców duchów. Dalsze straszne i śmieszne przygody obdarzonej magiczną mocą trzynastolatki i niezwykłego czarodzieja: kościotrupa-detektywa Kościany Przyjemniaczek to potężny mag, zgryźliwy detektyw i zaprzysiężony wróg zła. Zgoda, czasem traci głowę (prawdę mówiąc, obecną wygrał w pokera), ale i tak jest najlepszy! Po śmierci Serpina świat stałsię znowu bezpieczny. Tak się przynajmniej wydaje, do dnia gdy przewrotny Baron Mściwiec ucieka z więzienia. Teraz nikt nie powstrzyma go przed wskrzeszeniem odwiecznego zła... Tylko Walkiria wcześniej, kiedy była zwykłą dziewczynką, nazywała się po prostu Stephanie i Przyjemniaczek mogą uratować świat. Oni jedni nie zlękną się nasyłanych przez Mściwca wampirów i potworów. Ale nie wiedzą, że podstępny Baron jest bliski ożywienia najbardziej przerażającej istoty. Brakuje mu tylko ostatniego składnika: krwi Walkirii.

Książkomaniaczka | 2014-07-29

Naprawdę próbowałam przeczytać tą książkę, ale ona jest taka ... irytująca. Najbardziej drażnili mnie bohaterowie, byli tacy ... dziwni. I te ich przezwiska : Baron Mściwiec czy China Smętek, ech ... Może nie mogą dokończyć tej książki, ponieważ jest to druga część, a ja pierwszej nie czytałam. Nie wiem ...

MimbleWimble | 2014-11-11

Druga część ulubionej książki z mojego późnego dzieciństwa.Uważam, że jest lepsza od pierwszej, więc gorąco polecam tym, którym spodobała się część poprzednia!

KateLozen | 2012-04-16

Bardzo zabawne dialogi, aczkolwiek pierwsza część była znacznie lepsza :)

Kulkowa | 2013-02-17
Przeczytana: 27 czerwca 2011

Kolejna Przyjemniaczka jest również dobra. Czytałam ją dwa razy! W tej części spodobały mi się dwa złe charaktery.
Wampir imieniem Zmrok i Promienisty Sangwinik. Mściwiec wydaje się lekko dziwny. Groteska to tylko stwór z super zdolnościami, ale kieruje się instynktem jak zwierze. Wogóle nie widać po niej, że jest pozszywana w kawałku z Tych Bez Twarzy.

Agnes | 2012-07-12

Kolejna część przygód Przyjemniaczka jest równie ciekawa i zabawna co pierwsza. Bardzo bym chciała przeczytać trzecią część, ale niestety obawiam się, że tej chwili już nigdy nie nie doczekam.

Czytajka | 2012-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2012

Ciężko się ją czyta. Bardzo się nią zawiodłam, liczyłam na coś więcej.

Z61gn13w | 2011-02-11

Dobra. Czekam na następną część