Zabawa z ogniem

Okładka książki Zabawa z ogniem Derek Landy
Okładka książki Zabawa z ogniem
Derek Landy Wydawnictwo: Amber Cykl: Kościany Przyjemniaczek (tom 2) fantasy, science fiction
Kościany Przyjemniaczek (tom 2)
Playing with fire
Amber
2008-01-01
2008-01-01
Joanna Nałęcz-Żółtańska
kościany przyjemniaczek

Okładka książki Doctor Who: Thirteen Doctors 13 Stories Naomi Alderman, Holly Black, Malorie Blackman, Eoin Colfer, Neil Gaiman, Charlie Higson, Derek Landy, Richelle Mead, Patrick Ness, Philip Reeve, Alex Scarrow, Michael Scott, Marcus Sedgwick
Doctor Who: Th... Naomi Alderman, Hol...
Okładka książki Doctor Who: 12 Doctors 12 Stories Holly Black, Malorie Blackman, Eoin Colfer, Neil Gaiman, Charlie Higson, Derek Landy, Richelle Mead, Patrick Ness, Philip Reeve, Alex Scarrow, Michael Scott, Marcus Sedgwick
Doctor Who: 12... Holly Black, Malori...

Książka jak to wszystkie z tej serii - fenomenalna! Może jeszcze nie tak rozbudowana jak następne tomy, ale przyjemnie wprowadza nas coraz głębiej w świat magii i czarodziejów. Polecam tak jak inne tomy serii!

Po pierwszej części przygód Kościanego Przyjemniaczka kwestia czasu było sięgnięcie po kolejny tom przygód znanych nam z poprzedniej książki bohaterów. Znów spotykamy Samanthę znaną jako Walkirie Kain i Kościanego Przyjemniaczka nie tracącego głowy w przenośni i na prawdę w nowej odsłonie przygód. Z zainteresowaniem zabrałem się do czytania.
Po poprzednich przygodach oraz pokonaniu głównego czarnego charakteru nastał spokój i świat został uratowany. Niestety nie na długo. Z więzienia ucieka Baron Mściwiec mający swoje plany dotyczące zawładnięcia światem. Walkiria Kain i Kościany Przyjemniaczek zostają wplątani w sprawę powstrzymania Barona i zapobiegnięcia realizacji ich planów.
Początkowy rozdział to tylko przystawka przed główną historią, która zabiera nas w niesamowity świat z niezwykłymi bohaterami. Po poprzedniej przygodzie Samanthy zwana Walkirią Kain nadal zajmuje się wraz z Kościanym Przyjemniaczkiem sprawami detektywistycznymi pomagając mu w śledztwach. W świecie, gdzie magia i osobliwe postacie są na porządku dziennym. Wszystko zmienia się, gdy dowiadują się o ucieczce Barona Mściwca z więzienia. Wtedy sama historia nabiera tempa i muszę przyznać, że kolejny przeciwnik robi dosyć ponure i przerażające wrażenie, ale wraz ze swoimi sługami zdają się nie do pokonania. Historia staje się mroczniejsza niż w poprzedniej części, gdzie znaleźliśmy elementy humorystyczne rozładowującą atmosferę. Tutaj występuje znikoma ich ilość, bo postawił Autor na stworzeniem opowieści grozy skierowanej do młodzieży.
Samantha z poprzedniej części przybrała miano Walkirii Kain i jej postać trochę ewoluowała od czasu pierwszej części. Stała się pewniejsza siebie, odważniejsza i trochę bardziej odpowiedzialną. Jej talent się rozwinął od poprzedniego spotkania. Jako postać wypada świetnie pod względem psychologicznym i jej zachowanie mnie nie irytowało. Zawsze trzymałem kciuki, aby wyszła cało z kłopotów i wypadła sympatycznie. Można było ją polubić i co za tym idzie przygody, jakie przeżywała śledziłem z przyjemnością.
Kościany Przyjemniaczek (Stracił głowę i teraz ma nową. Taki urok szkieletu) powraca w najnowszej odsłonie przygód ze swoją zgryźliwością. Jest potężnym magiem, ale najbardziej podobały mi się jego komentarze do zaistniałych sytuacji podszyte ironią. Jego sylwetkę Autor znakomicie nakreślił pod względem psychologicznym i nawet jego zachowanie nie przeszkadza mi. Odważny, twardy i zaprzysięgły wróg wszystkiego co złe nie cofający się przez niczym, aby powstrzymać czarne charaktery. Swoim sposobem bycia sprawiał wrażenie sympatycznego i nie sposób go było nie polubić. Na pewno interesujący bohater książkowy, jaki został stworzony.
Jeżeli chodzi o czarne charaktery to głównym jest Baron Mściwiec i jego słudzy, którzy jak przystało na taką rolę wypadły przerażająco. Jednak najbardziej z nich mający więcej mroku oraz będący przerażającą postacią był Baron i jego uczynki sprawiły, że nie można go było polubić. Był godnym przeciwnikiem głównych bohaterów. Spotykamy też kilka postaci znanych nam z poprzedniej części. Tanithę Niż i Chinę Smętek, Pana Błogiego, którzy pomagają bohaterom w walce z siłami zła. Jeżeli chodzi o pozostałe postacie drugoplanowe wypadają dobrze, ale nie oszałamiająco. Mają swoją rolę do odegrania w całej historii, ale nie można nic im zarzucić. Do samych relacji poszczególnych bohaterów i dialogów nie sposób się w większym stopniu przyczepić. Wypadają dobrze.
Książka posiada błyskawiczną akcję, które leci na złamanie karku. Wydarzenia toczą się w szybkim tempie i nie ma jakiś dłużyzn podczas czytania. Dlatego nudzić się nie sposób. Sama historia wydawała mi się bardziej mroczniejsza niż poprzednia za sprawą zmniejszenia rozładowującego sytuacje humoru i właśnie brakowało mi nieraz większej dawki humoru podczas czytania. Tym razem dostajemy opowieść w większości bardziej poważną, przesyconą grozą skierowaną do młodzieży. Niektóre rozdziały były krótkie i mające jak przypuszczam tylko popychać historie do przodu. Pomimo takich niuansów nie narzekam, że przeczytałem. Przygody pełne niebezpieczeństw bohaterów śledzi się z przyjemnością i nie ukrywam kibicowałem im, żeby wyszli cało z opresji. Znajdziemy też zastosowane zwroty akcji mające na celu przykuć uwagę czytającego. Samo zakończenie mi się podobało, a w finale jak zwykle Autor zostawił sobie pewna furtkę do kontynuacji.
Kościany Przyjemniaczek to książka dostarczająca pewnych emocji podczas czytania. Same postacie są barwne i niezwykłe. Podział na dobre i złe niekiedy się zaciera, ale pewna granica w większości wciąż jest obecna. Świat wykreowany na potrzeby książki znajduje się, gdzieś obok zwykłego, w którym mieszkają czarodzieje i magia. Po pierwszej części, przy której bawiłem się znakomicie tym razem Autor zaserwował bardziej mroczną historię i też wciągająca. Moje oczekiwania po lekturze Kościanego Przyjemniaczka były takie, aby otrzymać również interesującą następną część. Przyznaje, że udała się taka sztuka Autorowi. Znów jestem zadowolony z lektury, chociaż otrzymałem pełna grozy opowieść z ciekawymi bohaterami. Ta książka to czysta rozrywka, po którą warto sięgnąć. Szkoda tylko, że dalszych tomów do tej pory nikt nie wydał, ale mnie to nie dziwi za bardzo, bo z takim podejściem spotykam się nie pierwszy raz. Jeżeli kiedyś wznowią lub wydadzą po polsku kolejne części chętnie sięgnę po nie.
Ze swej strony polecam wszystkim bez wyjątku.

Po poprzednich przygodach oraz...

Kościany detektyw? No cóż na początku wydało mi się to dziwne. Jednak im głębiej się wczytywałam tym coraz bardziej książka zaczęła mi się podobać i nie mogłam się doczekać, aż znajdę chwile i znów do niej siądę.
Ten oryginalny pomysł podbił moje serce i jak dla mnie to strzał w 10!
Mam nadzieje, że kolejne części "Kościany Przyjemniaczek" również zostaną przetłumaczone na język polski, bym mogła się w niego "wgryźć".
Gorąco polecam ! ! !
Naprawdę warto!

Ten oryginalny pomysł podbił moje serce i jak dla mnie to strzał w 10!

Druga część ulubionej książki z mojego późnego dzieciństwa.Uważam, że jest lepsza od pierwszej, więc gorąco polecam tym, którym spodobała się część poprzednia!

Naprawdę próbowałam przeczytać tą książkę, ale ona jest taka ... irytująca. Najbardziej drażnili mnie bohaterowie, byli tacy ... dziwni. I te ich przezwiska : Baron Mściwiec czy China Smętek, ech ... Może nie mogą dokończyć tej książki, ponieważ jest to druga część, a ja pierwszej nie czytałam. Nie wiem ...

Kolejna Przyjemniaczka jest również dobra. Czytałam ją dwa razy! W tej części spodobały mi się dwa złe charaktery.
Wampir imieniem Zmrok i Promienisty Sangwinik. Mściwiec wydaje się lekko dziwny. Groteska to tylko stwór z super zdolnościami, ale kieruje się instynktem jak zwierze. Wogóle nie widać po niej, że jest pozszywana w kawałku z Tych Bez Twarzy.

Kolejna część przygód Przyjemniaczka jest równie ciekawa i zabawna co pierwsza. Bardzo bym chciała przeczytać trzecią część, ale niestety obawiam się, że tej chwili już nigdy nie nie doczekam.

Bardzo zabawne dialogi, aczkolwiek pierwsza część była znacznie lepsza :)

Bardzo zabawne dialogi, aczkolwiek pierwsza część była znacznie lepsza :)

Kościany Przyjemniaczek powraca w drugim komicznym horrorze dla młodych fanek Buffy: postrach wampirów i Pogromców duchów. Dalsze straszne i śmieszne przygody obdarzonej magiczną mocą trzynastolatki i niezwykłego czarodzieja: kościotrupa-detektywa Kościany Przyjemniaczek to potężny mag, zgryźliwy detektyw i zaprzysiężony wróg zła. Zgoda, czasem traci głowę (prawdę mówiąc, obecną wygrał w pokera),ale i tak jest najlepszy! Po śmierci Serpina świat stałsię znowu bezpieczny. Tak się przynajmniej wydaje, do dnia gdy przewrotny Baron Mściwiec ucieka z więzienia. Teraz nikt nie powstrzyma go przed wskrzeszeniem odwiecznego zła... Tylko Walkiria wcześniej, kiedy była zwykłą dziewczynką, nazywała się po prostu Stephanie i Przyjemniaczek mogą uratować świat. Oni jedni nie zlękną się nasyłanych przez Mściwca wampirów i potworów. Ale nie wiedzą, że podstępny Baron jest bliski ożywienia najbardziej przerażającej istoty. Brakuje mu tylko ostatniego składnika: krwi Walkirii.

Ciężko się ją czyta. Bardzo się nią zawiodłam, liczyłam na coś więcej.

Ciężko się ją czyta. Bardzo się nią zawiodłam, liczyłam na coś więcej.

• Pożyczone
  • Kościany Przyjemniaczek
  • Znalazły nowy dom
  • ❣ Z wymiany ❣

Dodaj cytat z książki Zabawa z ogniem