Living and the Dead
milole

Powieść obyczajowa z życia sfer inteligenckich i arystokratycznych, oceniająca stronę moralną i ideową środowisk wyższych. Obraz pustego i snobistycznego życia, oderwanego od rzeczywistości, nieprzystosowanego do zmian społecznych, nieuniknionych w czasie.

źródło opisu: Państwowy Instytut Wydawniczy, 1966

źródło okładki: www.antykwariatpodkarpacki.pl

koemata | 2015-02-02
Przeczytana: 02 stycznia 2015

„ŻYWI I UMARLI” (The Living and the Dead, 1941). Brytyjska powieść obyczajowa z życia sfer inteligenckich i arystokracji. Catherine Standish przez małżeństwo staje się bywalczynią londyńskich salonów. Zostawszy samotnie z dwójką dzieci, Elyotem i Eden, dopasowuje się świetnie do sytuacji. Cała książka napisana po mistrzowsku - robi duże wrażenie fragment z pobytu Eliota w Niemczech. Wojna w Hiszpani porywa młodzież z całej Europy.

Zbigniew | 2016-12-09
Przeczytana: 22 października 2009