Angelika i jej miłość

Wydawnictwo: Świat Książki
Angelique et son amour
angelika, romans
Scarlett

Grupa hugenotów prowadzona przez Angelikę, uciekając przed katolikami z rodzinnego La Rochelle, schroniła się na pirackim statku dowodzonym przez Rescatora. Celem ich podróży był Nowy Świat, gdzie zamierzali rozpocząć nowe życie. Rescator, który przed laty kupił Angelikę na targu niewolników, teraz odzyskał swoją własność. Nie traktował jej jednak jak niewolnicy. Była dla niego wyjątkowa i jedyna, a jednocześnie w jego zachowaniu Angelika wyczuwała wrogość. Nie potrafiła wytłumaczyć sobie przyczyny tak dziwnego zachowania.

Rescator, który wiele wiedział o Nowym Świecie, zdawał sobie sprawę, że spełnienie oczekiwań protestantów nie może skończyć się dla nich dobrze. Miał własny plan, na którym skorzystałby zarówno on, jak i jego pasażerowie. Najbardziej podejrzliwi wśród nich nie wierzyli w dobre intencje pirata. Przeczuwali, że zmierzają w innym niż zaplanowany kierunku. Sądzili też, że dokądkolwiek dopłyną, oznaczać to będzie niewolę i koniec marzeń o nowym wspaniałym życiu. Ani nieliczni, bardziej realnie myślący protestanci, ani ufająca Rescatorowi Angelika nie potrafili zapobiec buntowi.
6 tom przygód Angeliki de Peyrac

źródło opisu: opis z okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Caila | 2016-10-10