Allegro - kampania grudzień kat. piękna

Wymyślne zachcianki

Tłumaczenie: Ewa Spirydowicz
Cykl: Wynette, Texas (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
Fancy pants
romans
Wanda

Ona – skończona piękność, bogata, rozpieszczona i próżna. Miała świat u stóp, dopóki nie spotkało ją gorzkie rozczarowanie. On – przystojny jak młody bóg zawodowy golfista. Miał mnóstwo problemów, ale spotkanie Franceski wydaje się początkiem największego... Susan Elizabeth Phillips – zdobywczyni prestiżowych nagród literackich, autorka bestsellerowych powieści obyczajowych, m.in. Idealnej...

Susan Elizabeth Phillips – zdobywczyni prestiżowych nagród literackich, autorka bestsellerowych powieści obyczajowych, m.in. Idealnej pary – przewraca do góry nogami życie swojej bohaterki. Francesca musi zapomnieć o urokach Londynu i przepychu Nowego Jorku, o sukniach Armaniego, futrach Fendiego i butach Valentina. Przed nią bezdroża Luizjany, pustynna mieścina w Teksasie i odkrycie, że bywają kłopoty większe niż odprysk lakieru na paznokciu. Że życie jest pełne niespodzianek, los bywa kapryśny, a miłość chadza dziwnymi ścieżkami…

mania_kch | 2018-05-20
Na półkach: 2018, Przeczytane

Jak to u Pani Philips bywa ona piękna aż dech zapiera on boski, że brak słów. Ich życie to najpierw pasmo porażek, by potem było sielankowe jak w bajce. Ot przyjemna lektura zdecydowanie na oderwanie się od rzeczywistości, w tym autorka nigdy nie zawodzi :)

Fleur | 2016-06-23
Przeczytana: 22 czerwca 2016

Francie i Dallie - para fenomenalna.
Ileż oni śmiechu potrafią wywołać.
Książka rozkręca się powoli, a sam początek nawet lekko zniechęca do dalszej lektury, ale odrzucić ją to duży błąd, bo im dalej tym lepiej, a zakończenie jest z tego wszystkiego niajciekawsze.
Autorka u mnie coraz bardziej zyskuje i już nie mogę się doczekać kolejnych powieści.
Z resztą idealnych na lato i beztroskie plażowanie :)

Katarzyna | 2013-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2013

Hmm... cóż mogę powiedzieć. Czytam książki Pani Phillips od pewnego czasu i dość niechronologicznie. Do tej pory przeczytałam historie, w których był ten sam schemat. On -piękny, ona - już mniej. Ona się w nim zakochuje, on - nie przyznaje się przed samym sobą, że też ją kocha, więc ona odchodzi. On wtedy pojmuje, że nie może bez niej żyć i następuje happy end. a co mamy tutaj? Coś zupełnie innego! Coś czego się nie spodziewałam! Czytając inne tytuły zdążyłam już nieco poznać Francescę i Dalliego ale jakoś nie zdałam sobie do końca sprawy jak doszło do wydarzeń, które mialy miejsce w tej książce. Phillips mnie zaskoczyła. Opowieść nie jest sztampowa. Kilka razy złapałam się na tym, że to co powinno być oczywistą konsekwencją wcale takim nie jest! Było kilka zaskakujących momentów i naprawdę z każdą kolejną pozycją cenię ta autorkę coraz bardziej i nie mogę przestać się nachwalić! Być może dla innych jest to literatura nie warta uwagi ale ja ją uwielbiam. Bo Pani Phillips pomaga...

pijana_z_niemocy | 2017-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2017

Uwielbiam powieści pani Phillips, zdaje się, że od gimnazjum i z niesłabnącą sympatią czytam wszystkie jakie wpadną mi w ręce. Przyznam szczerze, że początki moje i panny Day nie były najlepsze, ale potem to się zmieniło. Jest to wciągająca powieść obyczajowa, z silnym, ale nie przewazajacym wątkiem miłosnym. Czytając o zmaganiach Francie, w momencie gdy jej życie wywraca się do góry nogami rozmyslalam jak wiele większość z nas ma i jak nie doceniamy tego wszystkiego. Bierzemy to za pewnik, choć przecież nie dla wszystkich życie jest takie łaskawe. Inspiracją było dla mnie czytanie o sukcesie Francie, doprawdy nie wiem jak poradzilabym sobie w sytuacji gdy tracę wszystko. Polecam serdecznie.

Sawyer | 2018-06-14
Na półkach: Romanse, Przeczytane
Przeczytana: 14 czerwca 2018

Spotkanie z bohaterami z tej książki zaczęłam od "Nikt mi się nie oprze" więc poznałam Francesce i Dalliego w czasach, gdy Ted był już dorosły. Ale jako, że przeczytałam, że jego rodzice to główni bohaterowie "Wymyślnych zachcianek", postanowiłam nadrobić zaległości i jak tylko mi się udało dorwać do tej książki to szybko zaczęłam ją czytać.
Ale niestety nie urzekła mnie ta historia :(
Uwielbiam książki S.E. Phillips, tym dziwniej mi było odczuć tak mało pozytywnych emocji... Jednakże myślę, że jest to spowodowane tym, że od początku znielubiłam Francesce (trudno było ją polubić) i później, mimo że ona się zmieniła, to nie potrafiłam jakoś tak patrzeć na nią przychylnym wzrokiem już nie mówiąc o Holly Grace... Najbardziej polubiłam Skeeta, Teda i Dalliego.
Osobiście polecam bardziej "Nikt mi się nie oprze".

Śnieżka | 2018-03-06
Przeczytana: 06 marca 2018

Książka lekka, ciekawa i wciągająca. Czytając, wiele razy się uśmiechałam. Uwielbiam główną bohaterkę, została wykreowana idealnie, nic dodać nic ująć. Niezobowiązująca lektura na wieczór. Na pewno zapoznam się z resztą książek autorki. Polecam.

Gregory | 2014-06-14
Przeczytana: 10 czerwca 2014

Książka lekka i przyjemna w czytaniu, od samego początku mnie wciągnęła, przez co można uznać iż nie obijałem się z jej przeczytaniem. Dla osób które chciał by się zrelaksować i lubią taką tematykę literatury to polecam ją.

Sakarya | 2013-10-05
Przeczytana: 05 października 2013

Rzadko się zdarza, żeby opis książki był tak dobrze opracowany. Tutaj tak jest. Nic dodać nic ująć.
Jeśli chodzi o powieść, to wciąga niesamowicie. Ciekawa fabuła i ciekawe postaci. Nie podobał mi się tylko początek, ale dzięki temu wprowadzeniu, łatwiej jest zrozumieć zachowanie głównej bohaterki - rozpieszczonej do granic możliwości piękności, której nie oparł się żaden mężczyzna. Żaden z małym wyjątkiem ...

latinka | 2013-07-10
Przeczytana: czerwiec 2013

Dla mnie najlepsza część z trylogii.
Bardzo wciagająca książka.
Postacie wyraźne,bardzo charakterystyczne.
Historia obojga ludzi jest tak pomysłowa,że czyta ją się z ogromną ciekawością. Różne zawiłości akcji sprawiają,że Francesca i Dallie są tak blisko a zarazem daleko siebie.

aromancenovel | 2012-03-27

Lubię Francescę z dwóch powodów: bo potrafi zacząć od zera nie patrząc za siebie i dlatego, że nie da sobie wcisnąć kitu i łatwych wymówek. Francie gra zawsze o wszystko ale jak przegra to będzie umiała sobie poradzić.