Wymyślne zachcianki

Tłumaczenie: Ewa Spirydowicz
Cykl: American''s Lady (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
Fancy pants
romans
Wanda

Ona – skończona piękność, bogata, rozpieszczona i próżna. Miała świat u stóp, dopóki nie spotkało ją gorzkie rozczarowanie. On – przystojny jak młody bóg zawodowy golfista. Miał mnóstwo problemów, ale spotkanie Franceski wydaje się początkiem największego... Susan Elizabeth Phillips – zdobywczyni prestiżowych nagród literackich, autorka bestsellerowych powieści obyczajowych, m.in. Idealnej...

Susan Elizabeth Phillips – zdobywczyni prestiżowych nagród literackich, autorka bestsellerowych powieści obyczajowych, m.in. Idealnej pary – przewraca do góry nogami życie swojej bohaterki. Francesca musi zapomnieć o urokach Londynu i przepychu Nowego Jorku, o sukniach Armaniego, futrach Fendiego i butach Valentina. Przed nią bezdroża Luizjany, pustynna mieścina w Teksasie i odkrycie, że bywają kłopoty większe niż odprysk lakieru na paznokciu. Że życie jest pełne niespodzianek, los bywa kapryśny, a miłość chadza dziwnymi ścieżkami…

Fleur | 2016-06-23
Przeczytana: 22 czerwca 2016

Francie i Dallie - para fenomenalna.
Ileż oni śmiechu potrafią wywołać.
Książka rozkręca się powoli, a sam początek nawet lekko zniechęca do dalszej lektury, ale odrzucić ją to duży błąd, bo im dalej tym lepiej, a zakończenie jest z tego wszystkiego niajciekawsze.
Autorka u mnie coraz bardziej zyskuje i już nie mogę się doczekać kolejnych powieści.
Z resztą idealnych na lato i beztroskie plażowanie :)

Katarzyna | 2013-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2013

Hmm... cóż mogę powiedzieć. Czytam książki Pani Phillips od pewnego czasu i dość niechronologicznie. Do tej pory przeczytałam historie, w których był ten sam schemat. On -piękny, ona - już mniej. Ona się w nim zakochuje, on - nie przyznaje się przed samym sobą, że też ją kocha, więc ona odchodzi. On wtedy pojmuje, że nie może bez niej żyć i następuje happy end. a co mamy tutaj? Coś zupełnie innego! Coś czego się nie spodziewałam! Czytając inne tytuły zdążyłam już nieco poznać Francescę i Dalliego ale jakoś nie zdałam sobie do końca sprawy jak doszło do wydarzeń, które mialy miejsce w tej książce. Phillips mnie zaskoczyła. Opowieść nie jest sztampowa. Kilka razy złapałam się na tym, że to co powinno być oczywistą konsekwencją wcale takim nie jest! Było kilka zaskakujących momentów i naprawdę z każdą kolejną pozycją cenię ta autorkę coraz bardziej i nie mogę przestać się nachwalić! Być może dla innych jest to literatura nie warta uwagi ale ja ją uwielbiam. Bo Pani Phillips pomaga...

Gregory | 2014-06-14
Przeczytana: 10 czerwca 2014

Książka lekka i przyjemna w czytaniu, od samego początku mnie wciągnęła, przez co można uznać iż nie obijałem się z jej przeczytaniem. Dla osób które chciał by się zrelaksować i lubią taką tematykę literatury to polecam ją.

Sakarya | 2013-10-05
Przeczytana: 05 października 2013

Rzadko się zdarza, żeby opis książki był tak dobrze opracowany. Tutaj tak jest. Nic dodać nic ująć.
Jeśli chodzi o powieść, to wciąga niesamowicie. Ciekawa fabuła i ciekawe postaci. Nie podobał mi się tylko początek, ale dzięki temu wprowadzeniu, łatwiej jest zrozumieć zachowanie głównej bohaterki - rozpieszczonej do granic możliwości piękności, której nie oparł się żaden mężczyzna. Żaden z małym wyjątkiem ...

latinka | 2013-07-10
Przeczytana: czerwiec 2013

Dla mnie najlepsza część z trylogii.
Bardzo wciagająca książka.
Postacie wyraźne,bardzo charakterystyczne.
Historia obojga ludzi jest tak pomysłowa,że czyta ją się z ogromną ciekawością. Różne zawiłości akcji sprawiają,że Francesca i Dallie są tak blisko a zarazem daleko siebie.

aromancenovel | 2012-03-27

Lubię Francescę z dwóch powodów: bo potrafi zacząć od zera nie patrząc za siebie i dlatego, że nie da sobie wcisnąć kitu i łatwych wymówek. Francie gra zawsze o wszystko ale jak przegra to będzie umiała sobie poradzić.

Martyna | 2014-07-04
Na półkach: Przeczytane, Romans, Obyczajowe

Wbrew banalnej fabuły czyta się ją bardzo szybko i jest niezwykle wciągająca. Polecam :)

Muniette | 2013-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2013

Świetny język i ciekawa, chociaż momentami banalna historia. Francesca to żywa postać. Swoim zachowaniem potrafi rozbawić i zirytować czytelnika. Czasami miałam wrażenie, że on nie uczy się na własnych błędach i brakuje jej instynktu samozachowawczego, lecz wszystko to rekompensuje swoją bezpretensjonalnością. DO końca walczy o swoje, czego w skrytości ducha jej zazdroszczę i nigdy się nie załamuje. Poza tym chyba każdy marzy, aby tak jak ona obronną ręką wyjść z każdej sytuacji, nawet jeśli ma się kilka dolców w kieszeni, markową walizkę i prażące słońce nad sobą, a oprócz tego zero perspektyw. Francesca to świetny przykład kobiety, która wie czego chce i walczy o to.
Dallie z kolei ma wiele kompleksów i zachowuje się jak idiota przez większość czasu. Niby pomaga ludziom i ma dobre serce, lecz jakoś trudno mi to było dostrzec.
Nie spodobała mi się relacja Holly Grace i Dalliego. Według mnie to co najmniej chory układ. Poza tym autorka ciągle podkreślała, że tak idealnie do siebie...

florencja | 2015-05-26
Przeczytana: maj 2015

Miła, przyjemna, niby oczywista jednak autorka trochę zaskakuje i nie ma tu wiele słodkości i długich opisów o duchowych przemianach.
Pozytywna ale cytaty hmm nie wpadło mi nic na tyle odkrywczego, żeby można było się z tym podzielić.

Agnieszka75 | 2014-10-28

Posiadam wszystkie książki tej autorki, jestem jej wielbicielką, uważam że pisze po prostu świetnie. Sama chciałabym pisać równie dobrze i z takim humorem! Polecam gorąco!