Huragan miłości

Tłumaczenie: Anna Kruczkowska
Wydawnictwo: Książnica
22 Indigo Place
posiadłość, miłość, powieść

Laura Nolan wystawia na sprzedaż obciążoną długami rodową posiadłość. Wkrótce zjawia się kupiec a James Paden, znany Laurze z czasów szkolnych największy łobuz i awanturnik w miasteczku, z którym jej, dziewczynie z dobrego domu, nie wolno było się zadawać. Mężczyzna chce nabyć dworek, bo kiedyś z racji swego pochodzenia oraz złej sławy nie miał tu wstępu. Interesuje się jednak nie tylko nim, ale również jego piękną właścicielką. Czy Jamesowi uda się zdobyć klucz do domu oraz serca Laury?

Kasiek | 2016-01-14
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 14 stycznia 2016

Krótka, romantyczna historia. Autorka, jak zawsze, stworzyła lekką, przyjemną w odbiorze lekturę. Tym razem przedmiotem fabuły jest mezalians społeczny, mimo, iż akcja umiejscowiona jest w czasach współczesnych. Układy i pertraktacje, które z uczuciami nie miały mieć nic wspólnego, stanowią sedno związku głównych bohaterów. Oczywiście nie wszystko układa się według wcześniej ułożonego planu. Laura i James są wyrazistymi osobowościami. Reprezentują dwa jakże odmienne style życia, co przyczynia się do wielu konfliktowych sytuacji.
Książka może nie jest porywająca, a do tego jest do bólu przewidywalna, jednak na długi zimowy wieczór stanowi miłą rozrywkę.

Zawsze lubiłam historie, w których kobieta poprzez zawiłości losu zmuszona jest np. do sprzedaży rodzinnej posiadłości, a wtedy z pomocą przychodzi jej książę na białym rumaku, tym razem na srebrnym harleyu :).

Laura Nolan dziedziczy po ojcu dom rodzinny. Niestety nie jest jej pisane cieszyć się pobytem w nim z powodu długów, które rodziciel zostawił jej w spadku. James Paden to przeciwieństwo cichej, spokojnej i skromnej Laury - miasteczkowy chuligan i harleyowiec w jednym, a aktualnie biznesmen i milioner, który postanawia odkupić rodzinną posiadłość od naszej bohaterki.

W teraźniejszość wkradają się demony przeszłości i ukrywane przez lata uczucia. Jak sobie z nimi poradzą nasi bohaterowie? Czy Laura ukrywa przed Jamesem jakieś sekrety? Ale czy i on jest uczciwy w stosunku do niej? Kim okaże się być tajemnicza Tricks? Jak potoczą się ich losy dowiecie się z "Huraganu miłości".

Krótkawa, idealna dla kobietek żądnych romantycznych historii z niegrzecznymi chłopcami w tle...

Monika | 2012-09-23
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 23 września 2012

Harlequin Sandry Brown.
Na szczęści moje spotkanie z autorką zaczęłam od jednego z jej thrillerów. Inaczej nigdy nie stałaby się jedną z moich ulubionych pisarek.
Ta opowieść o miłości jest potwornie banalna, przewidywalna i nudnawa. Z drugiej strony czasem dobrze uciec od powieści mrocznych, trudnych i skomplikowanych w taki właśnie słodki świat :)

Monis -> dziękuję :)

nomika | 2016-03-30
Przeczytana: 09 marca 2016

Lekka, łatwa i przyjemna. Lektura na luźne popołudnie. Historia przewidywalna jak to w Harleqinie.

Mońcia_POCZYTAJKA | 2016-09-28
Przeczytana: 27 września 2016

"Huragan Miłości" to całkiem przyjemny romans obyczajowy autorstwa Sandry Brown. Z zasady nie czytuję romansów z tzw. grupy harlequinów, ale dla Pani Sandry jestem gotowa zrobić wyjątek. Bardzo odpowiada mi styl pisania autorki, sposób budowania napięcia (choć tego zdecydowanie więcej jest w powieściach kryminalnych) i ciekawe zwroty akcji, dzięki którym z niesłabnącym zainteresowaniem śledzimy opowieść od początku do końca.

"Huragan miłości" to historia Laury - trzydziestoletniej panienki z dobrego domu, która w spadku po rodzicach dziedziczy ogromne długi. Aby spłacić zobowiązania musi sprzedać rodzinną rezydencję w niewielkim miasteczku George u wybrzeży Atlantyku. Mężczyzna zainteresowany ofertą to nikt inny, jak James Paden, szkolny kolega Laury, rozrabiaka i nicpoń, z którym w przeszłości Laura miała do czynienia. Ich zupełnie odmienne charaktery, nieokrzesanie i gwałtowność Jamesa powodują konflikty, w których Laura wcale nie chce uczestniczyć. Nie ma też zamiaru sprzedawać...

maggie | 2014-06-02
Przeczytana: 21 maja 2014

Dziś chciałam Wam króciutko opowiedzieć o kolejnej pozycji „autobusowej”. Dlaczego „autobusowej”? Wg mnie książka czytana w środkach komunikacji miejskiej musi spełniać kilka warunków, a mianowicie musi posiadać niewielkie gabaryty, żeby nie przeciążać i tak nielekkiej damskiej torebki i musi nie być powieścią za bardzo ambitną, bo w autobusie trudno się skupić i całkowicie oddać lekturze. Mój wybór tym razem znowu padł na książkę Sandry Brown, która stała sobie spokojnie od paru lat nieprzeczytana na półce. Po lekturze "Upadku Adama" spodziewałam się lektury lekkiej, łatwej i przyjemnej i taką książkę dostałam.

Sandra Brown urodziła się 12 marca 1948 roku w Waco w stanie Teksas. Ukończyła anglistykę na Texas Christian University. Swoją karierę zawodową rozpoczęła jako modelka i prezenterka telewizyjna, karierę literacką natomiast rozpoczęła od krótkich romansów i powieści historycznych, publikując je pod różnymi pseudonimami, np. jako Laura Jordan czy też Rachel Ryan. Gdy...

Adrianna__ | 2013-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2013

Drugie spotkanie z twórczością Sandry Brown uznaje za zakończone.
Podobnie jak przy poprzedniej pozycji. Pięć punktów to jest jedyne co mogę dać ze względu, że jest to powieść głównie na rozluźnienie i nie wymaga od czytelnika zbytniego wysiłku.
Głównych bohaterów poznajmy już na samym początku. Laura Nolan jest kobietą pochodzącą z dobrego i wydawałoby się, że z bogatego domu. Do czasu śmierci ojca dziewczyny właśnie za taką pannę uchodziło. Po odejściu seniora rodu na jaw wyszły wszystkie długi jakie zaciągał jej lekkomyślnie działający ojciec. Laura zmuszona jest wystawić na sprzedaż rodzinną posiadłość. Miejsce na ziemi, które kocha ponad wszystko. To właśnie w Indigo Place 22 spędziła wszystkie lata swojego życia. Był to jej dom w prawdziwym tego słowa znaczeniu. Jednak by móc spłacić długi jest zmuszona sprzedać ukochane miejsce.
Główną postacią męską jest James Paden. Mężczyzna, którego Laura zna ze szkoły. Jest on od niej starszy o kilka lat i w młodości nie cieszył się...

Aleksandra | 2014-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2014

Szczerze powiedziawszy nie było w niej nic specjalnego, nie poruszyła mnie zbytnio,była banalna i bardzo przewidywalna chodź jednak mogę stwierdzić, że przyjemnie się ją czytało. Książka na jeden dzień. Szybko się czyta, dzisiaj zaczęłam i dzisiaj skończyłam ;) Na nudny dzień w sam raz !

Ingrid | 2014-07-20
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 20 lipca 2014

Lekki i przyjemny romans, oczywiście dla osób, które taką literaturę lubią. Przewidywalna, jednak tak jak wspomniałam wcześniej czyta się przyjemnie, idealna na wieczór, aby odpocząć. A główny bohater - naprawdę można polubić tego niegrzecznego mężczznę :) Nie czytam notorycznie romansów, jednak od czasu do czasu lubię przeczytać taką historię i ta jest zdecydowanie dobra

Angelika | 2015-10-09
Na półkach: 2015, Przeczytane

Banalna historyjka o miłości.. i niestety nic więcej. Ale czasami trzeba przeczytać książkę, która wprowadzi nas w świat pięknej miłości, pożądania i w ogóle.