Klinika Małych Zwierząt w Leśnej Górce

Okładka książki Klinika Małych Zwierząt w Leśnej Górce Tomasz Szwed
Okładka książki Klinika Małych Zwierząt w Leśnej Górce
Tomasz Szwed Wydawnictwo: BIS Seria: Klinika małych zwierząt literatura dziecięca
literatura dziecięca
Klinika małych zwierząt
BIS
2009-06-01
2009-06-01
bajka bajki literatura dla dzieci zwierzęta

Już sama okładka książki pt.: "Klinika Małych Zwierząt w Leśnej Górce" zaprasza czytelnika do zanurzenia się w świat, w którym małe leśne zwierzęta prowadzą niezwykle bogate życie.

Personel tytułowej kliniki ma łapki pełne roboty. Złamane skrzydełka, zapalenia oskrzeli, zadławienia, uszkodzone zęby, zranienia albo szkodliwe skutki ludzkiej działalności to dla nich codzienność. Jednak ich doskonałe kwalifikacje, wieloletnie doświadczenie oraz szeroki zakres nowoczesnych metod lecznictwa sprawiają, że w połączeniu ze świetnym systemem współpracy, klinika funkcjonuje na najwyższym poziomie, a mieszkańcy Lasu obdarzają lekarzy i personel pełnym zaufaniem.

Specyficzny język komunikacji przejawiający się m.in. w pozdrowieniach między zwierzętami oddaje ogromny szacunek naturze, jakim obdarzają ją bohaterowie książki. Wykorzystują oni w pełni jej zasoby do medycyny naturalnej. Dbając o siebie nawzajem czynią klinikę bezpiecznym azylem dla leśnych zwierząt.

Nie brakuje tu wątków humorystycznych. Mnie najbardziej spodobał się przypadek Bliźniaka pana Psa, szczeniaczka, który pragnął mieć swojego człowieka, którym mógłby się opiekować - karmić go i wyprowadzać na spacery. Jego marzenie spełniło się dzięki uzdolnionej pani Czapli-Tapli.

Przepiękne ilustracje zachwycają zarówno małych, jak i dużych czytelników.

Czytamy książki z serii „Klinika Małych Zwierząt w Leśnej Górce”, które ukazują się nakładem Wydawnictwa Bis. Klinikę prowadzą zwierzęta: profesor Borsuk i jego personel – doktor Łasiczka, Suseł, siostry Wiewiórki, sanitariusz Ryś i wiele innych bohaterów. Książka przedstawia opowieści o lekarzach i pacjentach, ich radościach, smutkach i przygodach. Opisane historie są wciągające i dość zabawne. Dzieci poznając przygody zwierzątek mogą odkrywać przyrodnicze ciekawostki. Poruszone wątki przybliżają dzieciom faunę i florę przedstawiając istotne tematy. Każdy rozdział to historia pacjenta i jego przypadek chorobowy, którego leczenie obserwujemy, a użyte przez autora fachowe słownictwo pozwala wczuć się w sytuacje. Autor Tomasz Szwed porusza ważne wątki. Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/07/klinika-maych-zwierzat-w-lesnej-gorce.html

Humor, akcja i sensacja, a przy okazji delikatne wpajanie szacunku do przyrody.
Czytałam sobie, nie dziecku, ale specjalnej różnicy nie ma. W dodatku lezałam z książką w parku. Mile spędzony czas.

Humor, akcja i sensacja, a przy okazji delikatne wpajanie szacunku do przyrody.

Pełny tekst na: MaleWielkieKsiazki.blogspot.com

Leśną Górę kojarzą wszyscy zwolennicy telewizyjnego serialu, a Leśna Górka to miejsce, gdzie dzieją się równie niecodzienne historie....
Autor Tomasz Szwed dogłębnie poznał klimat wyjątkowej kliniki i przedstawił go nam w kilku pouczających, tudzież wesołych opowieściach. W Klinice Małych Zwierząt pacjentami i lekarzami są sympatyczne zwierzaki.
Profesor Borsuk, doktor Łasiczka, aptekarz Chomik, siostry Wiewiórki czy sanitariusz Ryś dbają z niezwykłą starannością o swoich podopiecznych.
(...)
Każdy rozdział to odrębna historia pacjenta, taki przypadek chorobowy, którego leczenie śledzimy wraz z naszymi bohaterami. Używane fachowe słownictwo pozwala wczuć się w sytuację i przez chwilę nawet zapomnieć, że mamy do czynienia z "nie-człowieczymi" bohaterami.
Zapalenia oskrzeli, grypa, złamane skrzydło tym miedzy innymi zajmuje się Leśna Służba Zdrowia. Znajdziemy jednak i historie nie tylko chorobowe, bo oto znikają gdzieś narzędzia chirurgiczne. Sprawa jest dziwna i o tyle niebezpieczna, że przecież podczas operacji instrumentariuszka Sroka nie ma co podać lekarzowi. Wyjaśnienie jest proste, ale wcześniej trzeba sprawdzić kilka opcji.
Historie z Kliniki w Leśnej Górce są wspaniałą przygodą dla małych czytelników zainteresowanych tematami medycznym. Ale i ci, którzy niekoniecznie chcą w przyszłości pracować w służbie zdrowia, znajdą w tej książce mnóstwo ciekawostek o zwierzętach, ich zwyczajach, wyglądzie, rodzinnych koligacjach czy sposobie życia. Mnóstwo dialogów, ciekawe historie, humorystyczne podejście do tematu oraz fachowa wiedza, oto, co czeka na Was w Leśnej Górce

Pełny tekst na: MaleWielkieKsiazki.blogspot.com

Praktycznie nigdy nie napisałam recenzji o książce dla dzieci. Nigdy nie czułam ani takiej potrzeby ani zachęty. Może wynika to z mojej krótkiej kariery w tym zakresie,a może z braku czasu.Jednak gdy pewnego wieczoru jadąc samochodem, słuchając audycji dla dzieci usłyszałam fragmenty TEJ książki, poczułam to coś....
Książeczka jest rewelacyjna, od samego pomysłu do ilustracji- doktor Łasiczka !!!. Opis codziennych "zmagań" leśnych i nie leśnych zwierzątek wokół kliniki-szpitala jest dla mnie czymś wyjątkowym. Zwierzątka mimo,że wykonują zawody iście poważne i ludzkie jak np. anestezjolog lub instrumentariuszka zachowują swój zwierzęcy urok i charakter (skłonności instrumentariuszki Sroki).Opis postaci - zwierzątek rewelacyjnie łączy cechy typowe dla zwierząt jak i ludzi. Tym mocniej książeczka jest bardzo ciekawa i realna. Uczy przede wszystkim szacunku dla przyrody i zwierząt, ale także uczy życia.Czytając ją synkowi, podobnie jak on chłonę każdą nową przygodę i historię opowiedzianą w sposób bardzo przystępny dla dziecka, ale i ogromnie ciekawy dla dorosłego. Wielkie podziękowania dla autora,który w sposób tak naturalny przenosi czytelnika w uroczy świat zwierząt, w ich życie i problemy i radości podporządkowane rytmowi natury.Spojrzenie na życie w lesie ze strony zwierzątek nawet dla mnie było pouczające.Już dawno nie spotkałam takiej książki.Jest to książka tak inna od literatury obecnie dostępnej dla dzieci, że musiałam się wypowiedzieć. Nie długo zabieram się za czytanie kolejnych części....Polecam w całej rozciągłości zarówno małym i jak i dużym czytelnikom, szczególnie przed snem - wycisza i uspokaja swoim niesamowitym rytmem,w którym Pan Tomasz Szwed opisuje życie kliniki.CUDO POLECAM !!!

Książeczka jest rewelacyjna, od samego pomysłu do...

Szpital, przychodnia czy klinika nie muszą wcale być takie straszne, jak się wydaje. Sympatyczna doktor Łasiczka, wspaniały profesor Borsuk, doktor Suseł, siostry Wiewiórki, sanitariusz Ryś nie tylko uratują i wyleczą małe zwierzątka, ale również są zabawi. Maluchy – jak każde dziecko – są tu wielkimi, radosnymi psotnikami, które ulegają wypadkom lub łapią choroby. Historia zaczyna się od małego poszukiwacza wiosny, który przez ciągłe wchodzenie i wychodzenie z norki w zimne dni łapie zapalenie oskrzeli. Przez to trafia do kliniki. Wraz z mijającymi porami roku do zwierzęcego szpitala trafiają różne dzieci z najdziwniejszymi, ale bardzo życiowymi przypadkami. Każde z nich wie, że lekarze pomogą, więc panika jest zbędna. Wrońcio nawet był świadkiem jak lekarz sam sobie niechcący zrobił zastrzyk. Na ostrym dyżurze dla zwierząt śmiechu jest co nie miara!
„Klinika Małych Zwierząt w Leśnej Górce” uczy dzieci nie tyko odwagi, konieczności słuchania rodziców, ale również zachęca do zachowania czystości w otoczeniu, niewyrzucania śmieci do lasu i w miarę możliwości usuwania ich, aby zwierzęta były mniej narażone na wypadki. Ponadto książka jest pięknie ilustrowana przez Anetę Krellę – Moch. Duże litery, niewielka ilość tekstu na pojedynczej stronie sprawią, że nauka czytania będzie bardzo przyjemna. Krótkie rozdziały będące kolejnymi opowiadaniami o Klinice pozwolą dziecku podczas przerw nie tracić głównego wątku.
Tomasz Szwed znany jest jako piosenkarz i kompozytor. Poza karierą sceniczną artysta poświęca się swojej właściwej pracy, jako psychoterapeuta i trener rozwoju osobistego. Szczególnie specjalizuje się w pracy z dziećmi znajdującymi się w stanie śpiączki.

Fajna, przystępnie napisana książeczka dla dzieci, przedstawiająca różnych lekarzy pod postaciami zwierzątek leśnych, która pomoże każdemu dziecku oswoić się z tym jakże czasem ciężkim tematem - pójście do lekarza :) Historie opisane w dość zabawny sposób ;)

niekoniecznie

niekoniecznie

Tomasz Szwed znany jest szerokiej publiczności jako piosenkarz i kompozytor. Poza karierą sceniczną artysta poświęca się swojej właściwej pracy, jako psychoterapeuta i trener rozwoju osobistego. Szczególnie specjalizuje się w pracy z dziećmi znajdującymi się w stanie śpiączki. Tym razem daje się także poznać jako twórca opowieści dla dzieci, dzięki wydanej przez Wydawnictwo Bis Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce.

Klinika Małych Zwierząt w Leśnej Górce to pozycja bogato ilustrowana. Właśnie owe niezwykle ciepłe i kolorowe ilustracje autorstwa Anety Krelli-Moch w dużej mierze przyczyniają się do wytworzenia specyficznego klimatu tej przemiłej książki. W sam raz odpowiadają na naturalne oczekiwania najmłodszych, co do atrakcyjności pierwszej samodzielnej lektury dodatkowo ułatwionej, dzięki zastosowaniu dużej czcionki tekstu. Dla tych maluchów, które przygodę z literaturą rozpoczynają od wspólnych z rodzicami seansów „czytelniczo-wizualnych” licznie wyglądające ze stron Kliniki… przyjazne mordki różnorodnych zwierzątek będą stanowić skuteczną przynętą do głębszego zapoznania się z ich przygodami.

więcej: http://czytanki-przytulanki.blogspot.com/2010/06/tomasz-szwed-klinika-maych-zwierzat-w.html

Otwierając książeczkę wkraczamy do magicznego świata pełnego ciekawych przypadków jak powiedziałaby doktor Łasiczka.
W Leśnej Górze działa wyspecjalizowany szpital dla chorych zwierząt i wca;e nie prowadzą go ludzie, wręcz przeciwnie lekarze jak i cała opieka medyczna to zwierzęta większe i małe, ważniejsze i mniej ważne..
Oczywiście człowiek również pojawia się w opowiadaniach, ale często jako istota samolubna działająca na niekorzyść lasu i jego mieszkańców.
Ciekawy temat wybrał autor książeczki. Przedstawił niespecjalnie przyjemne miejsce w sposób kolorowy dając do zrozumienia dziecku, że szpital to miejsce w którym mogą się zdarzyć również ciekawe historie. Poprzez swoje opowiadania tłumaczy dziecku, że zwierzęta też chorują a częstą ich przyczyną może być niedbalstwo ludzi, którzy zaśmiecają ich środowisko.
Klinika tętni życiem absorbując małego czytelnika, który z ciekawością wygląda następnego rozdziału. Książkę czyta się bardzo szybko, duże litery pomagają dziecku które samodzielnie potrafi już czytać. Nie przytłaczają nadmiarem słów.
Twarda okładka, kolorowe wnętrze i przyjaciele z Leśnej Góry ogromnie zaciekawiły obydwie moje córeczki. Wiadomo, historie o zwierzętach to nadrzędna kategoria w biblioteczce dzieci.
Polecam rodzicom, bo wybierając książeczkę „Klinika małych zwierząt w Leśnej Górze” dostarczamy dziecku nie tylko barwnych wrażeń ale uczymy szacunku do zwierząt, dbania o środowisko naturalne, czyli ogromnej wrażliwości na świat.
Doskonała lektura nie tylko dla najmłodszych ale i pouczająca też rodziców.

Oczywiście człowiek również pojawia się w...

• Dla dzieci
  • Córciowe