Przygody Jeżyka spod Jabłoni

2011-01-01
2011-01-01
978-83-7437-648-8
jeż dla dzieci zwierzęta

Okładka książki Wszystko moje! Czyli o tym, jak kruk zrozumiał, że przyjaźń jest najważniejsza Nele Moost, Annet Rudolph
Wszystko moje!... Nele Moost, Annet R...
Okładka książki Śmiechu warte Agnieszka Frączek, Maciej Szymanowicz
Śmiechu warte Agnieszka Frączek,&...
Okładka książki Paluszki czyli o dziesięciu takich co nigdy sie nie nudzą Renata Piątkowska, Jola Richter-Magnuszewska
Paluszki czyli... Renata Piątkowska,&...

Cudowna, ciepła i wartościowa opowieść o małym jeżyku i jego przygodach. Moje dzieci ją uwielbiają i często do niej wracamy. Brakuje mi takich książek na rynku literatury dziecięcej. Wszystko tu zagrało: historia, bohater, piękne wydanie, cudowna szata graficzna. Polecam!!!

Pięknie ilustrowana opowieść o tym, że warto pomagać innym a ludzie to zło najgorsze (przetrzymują Kundla na łańcuchu, śmiecą, ciągną koty za ogony). Chciałabym znać kogoś takiego jak Jeżyk. Polecam!

Książka dla młodszych dzieci. Większość rozdziałów to osobne historyjki, które jednak ładnie łączą się w całość. Jeżyka poznajemy, kiedy wprowadza się do ogrodu. Jest zwierzątkiem sympatycznym i pomocnym, nie wstydzi się też prosić innych o pomoc. Ciemnym aspektem książeczki, jest sąsiad Jeżyka zza płotu - zabiedzony pies łańcuchowy, który na początku troszkę straszny, jest miły i budzi sympatię. Mój 4 letni syn miał duży problem w zrozumieniu okrucieństwa stałego uwiązania na łańcuchu i nie dbania o zwierze, za które jest się odpowiedzialnym. Niestety takie jest życie, a cała sytuacja jest przedstawiona w możliwie najlepszy sposób. Po środku rozdziały łączą się w jedną przygodę opisującą uwolnienie małego kogucika.
Tuż po skończonej książce, moje dziecko pełne emocji,ściskając moją rękę, powiedziało, "kiedy pożyczysz mi kolejną część?".

Jak ma się syna Jerzego to nie trudno się domyśleć że jeżyki są jednymi z naszych ulubionych bohaterów bajek.
Przygodę ze zwierzętami które mieszkają w ogrodzie zaczęliśmy od drugiej części ("Zimowe przygody jeżyka spod jabłoni") co skłoniło nas aby zakupić część pierwszą.
Ta książeczka w bardzo prosty sposób pokazuje dzieciom że bycie miłym, usłużnym i pomocnym jest niezwykle ważne w relacjach z innymi ludźmi i że dobro wraca.
Warto prosić o pomoc, warto pomocy udzielać bo jak my będziemy w potrzebie to zawsze ktoś wyciągnie do nas rękę.
W książeczce mamy całą galerię zwierzątek (różne ptaszki, owady i oczywiście tytułowy Jeż z Jeżynką) które przygotowując się do zbliżającej jesieni przeżywają różne przygody.
Mnie bardzo ujęły ilustrację p. Wasilewskiego. Są przepiękne i idealnie pasują do tej historii.
Polecam tę książeczkę głównie przedszkolakom. Będą zachwycone.

Lekkie opowiadanka o przygodach jeżyka i jego przyjaciół.

Lekkie opowiadanka o przygodach jeżyka i jego przyjaciół.

Cudowna! Pewnie jeszcze nie raz do niej wrócimy.

Cudowna! Pewnie jeszcze nie raz do niej wrócimy.

Uwielbiam wszelkiego rodzaju bajki i opowieści o zwierzętach. Nie wiem dlaczego, ale mam do nich słabość. Wszystkie zwierzaki są takie pocieszne i doskonale nadają się na bohaterów bajek dla najmłodszych. Tym razem poznamy przygody pewnego młodego Jeża. Niezwykle mądra i chwilami wzruszająca opowieść na pewno trafi do wielu dziecięcych serc.

Pewnego zwykłego dnia do ogrodu Marcina trafia Jeż, który opuścił las, by zamieszkać samemu i decydować o sobie. Jego wzrok przyciągnęła wspaniała Jabłoń tuż obok domu. Czasem i nam ludziom zdarza się zobaczyć jakieś miejsce i od razu mówimy, że musimy tu zostać na zawsze. Tak tez było z Jeżykiem, który bardzo szybko podjął decyzję o pozostaniu właśnie w tym ogrodzie. Prosi Kreta o pomoc w wygrzebaniu nory pod Jabłonią. Kret jest bardzo przyjaźnie nastawiony i pomaga nowemu mieszkańcowi. Jeżyk jest mu wdzięczny i oferuje mu swoją pomoc w potrzebie. Ogród oprócz Jeżyka i Kreta zamieszkiwało wielu lokatorów: pies Kundel, który jest uwiązany na łańcuchu. Jeżykowi robi się bardzo smutno z tego powodu. Pies nie wyglądał najlepiej, więc Jeżyk podzielił się z nim bułką.

Jeżyk powoli urządzał swoją norkę. Ułożył podłogę z desek, zrobił stół, łóżko i dwa krzesła. Kiedy jego norka stawała się coraz bardziej przytulna, postanowił w końcu wybrać się na spacer po okolicy. Porozmawiał sobie z Wróbelkiem i żółto-zieloną Sikorką. Wracając do domu znalazł idealne szkiełko w sam raz do jego okienka na świat. Udał się więc do pszczół z prośbą o trochę kitu, żeby mógł umieścić swoje szkiełko. Pewnego dnia do jego norki ktoś zapukał. Kiedy otworzył drzwi był bardzo zaskoczony, gdyż przed nim stał jeż zupełnie podobny do niego. Okazało się, że jest to Jeżynka, która także od jakiegoś czasu mieszka w tym ogrodzie. Przyszła się przywitać i przyniosła słodką szarlotkę.

Kogo jeszcze pozna Jeżyk? Jakie przygody na niego czekają? Jeśli jesteście ciekawi, to zapraszam do przeczytania. Książeczka napisana pięknym językiem, w sam raz dla dzieci. Historia uczy maluchy wrażliwości i czynienia dobrych uczynków zupełnie bezinteresownie. Jeśli ktoś potrzebuje naszej pomocy, to jeśli tylko jesteśmy w stanie pomóc, to robimy wszystko co w naszej mocy. Czasem od nas naprawdę wiele zależy. Opowieść pokazuje czym jest prawdziwa przyjaźń, jak należy ją pielęgnować i ile radości z sobą niesie. Kolorowe ilustracje Kazimierza Wasilewskiego tworzą z tekstem doskonałą całość. Bajecznie prosto być dobrym. Polecam

Pewnego zwykłego dnia do ogrodu...

Bohaterzy książeczki dokonują mądrych wyborów, przestrzegają obowiązujących zasad, bawią się i rozwiązują problemy. Czytelnik poznaje wartość prawdziwej przyjaźni.

• Dla dzieci
  • Dla dzieci i młodzieży