Książka Roku 2018

Poczet psujów polskich

Seria: Poduszkowce
Wydawnictwo: Literatura
Anna Janczyszyn

Jeżeli niczego jeszcze w życiu nie zepsuliście, raczej nie zrozumiecie tej książki. Jeśli natomiast zdarzyło wam się już kiedyś coś połamać, potłuc, podrzeć, skrzywić, pociąć, skasować, utopić, wgnieść, urwać, przedziurawić, spalić, zdekompletować lub zarysować – to będzie lektura dla was! Każdego dnia na całym świecie wynalazcy pracują nad tym, by nowe pokolenia psujów miały nowe rzeczy do...

Każdego dnia na całym świecie wynalazcy pracują nad tym, by nowe pokolenia psujów miały nowe rzeczy do psucia. Smartfony, tablety, laptopy – to gratka dla zręcznych paluszków dzisiejszych małych psujów. A co i w jaki sposób psuli nasi rodzice, dziadkowie i pradziadkowie? Co przyszłym psujom szykują do psucia naukowcy i konstruktorzy? Przeczytajcie sami, nie chcę wam psuć zabawy.

Paweł Beręsewicz

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.wyd-literatura.com.pl/

Poetyka | 2017-10-21
Przeczytana: 21 października 2017

Książka historyczna dla dzieci.
Dosłownie!
W każdym rozdziale, z naszym praprapradziadkiem, cofamy się coraz dalej w przeszłość i poznajemy największe odkrycia tamtych lat.
Dzieci, które żyły w tamtych czasach, są tak samo ciekawskie jak współczesne, i nie tracą ani chwili, aby "rozpracować" zdobycze ówczesnej techniki.
Czarno-biały telewizor, aparat fotograficzny, światło - wszystko jest fascynujące i wszystko udaje się zepsuć.
Dzięki tej pozycji, dzieci, dowiedzą się też, jak dawniej ubierali się ludzie i jak wyglądały ich domy.
Polecam!
Świetna książka dla dzieci, a i dorosłym na pewno się spodoba, bo jest inna niż wszystkie. :)

Greg Blackbird | 2018-05-14

Widzę że tylko ja się nabrałem na ten tytuł i uroiło mi się że to będzie coś na kształt książki poważnej książki historycznej. Ale już jak zacząłem słuchać to niech będzie bo nie było tak źle, co więcej za 2-3 lata puszczę to dzieciom jak tylko dorosną bo naprawdę warto.

mamlata | 2018-02-22
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 22 lutego 2018

Książka z historią w tle. Doskonały pretekst, żeby porozmawiać z dzieckiem jak to kiedyś było, a może nawet zainteresować tą dziedziną. Zabawne historie. Spodoba się każdemu. Polecam!

katecz | 2017-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2017

Mój 8-letni syn się zasłuchał ;-) Nie chciał wyłączyć CD ;-)

radek6666 | 2019-02-09
czytanedzieciom | 2018-09-17
Przeczytana: wrzesień 2018
profix | 2018-08-31
Agata | 2018-07-18

Nominacje do Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego

Znamy nominacje do Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego dla Najlepszej Polskiej Książki dla Dzieci 2016. Kapituła Konkursu w składzie: Barbara Gawryluk, Marta Lipczyńska-Gil, Joanna Olech, Małgorzata Węgrzecka oraz rada programowa Festiwalu Literatury dla Dzieci, czyli Łukasz Dębski, Agnieszka Karp-Szymańska i Szymon Kloska, nominowali 13 polskich książek dla dzieci w wieku 5-12 lat.