Wyzwanie czytelnicze LC

Pierwszaki z kosmosu

Wydawnictwo: BIS
Dorota_1988

Pola właśnie rozpoczyna naukę w pierwszej klasie. A razem z nią w szkole zjawiają się przybysze z kosmosu - Titi i Toto. Tym wesołym stworkom trudniej niż innym dzieciom przyswoić sobie szkolne reguły i zwyczaje. Niekiedy wpadają w tarapaty, ale zawsze jest z nimi wesoło. Doskonała lektura dla każdego pierwszoklasisty. Opowiadania ułożone są zgodnie z cyklem pór roku i tokiem roku szkolnego –...

Opowiadania ułożone są zgodnie z cyklem pór roku i tokiem roku szkolnego – od jesieni do lata. Ich tematyka nawiązuje do zagadnień poruszanych w trakcie zajęć szkolnych. Dlatego „Pierwszaki z kosmosu” mogą być wykorzystywane na przez nauczycieli jako źródło dodatkowych tekstów pomagających pogłębić wybrane zagadnienia, a także przez rodziców szukających lektury spójnej z treściami, które pierwszaki „przerabiają” w szkole.

źródło opisu: http://www.wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=1070

źródło okładki: http://www.wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=1070

książek: 1981
AnnaSikorska | 2015-03-17

Szkoła to wspaniałe miejsce, w którym można poznać inne dzieci, nawiązać nowe znajomości i dowiedzieć się wielu przydatnych rzeczy, a do tego jak ma się dużo szczęścia to można chodzić do jednej klasy z kosmitami jak Pola, do której klasy chodzą Titi i Toto:
Ich oczy przypominały wielkie, rozświetlone bursztyny, małe uszka poruszały się czujnie, a włosy zmieniały barwę przy każdym podmuchu wiatru. Chłopiec miał grzywkę zaczesaną modnie na lewą stronę, a dziewczynka dwie kitki spięte świecącymi gumkami. Obydwoje byli ubrani w piankowe kombinezony podobne do tych, jakich używają nurkowie.
-Ach, ta nowoczesna moda!-westchnął tata.-Jak można tak ubrać dziecko do szkoły? I to na rozpoczęcie roku szkolnego?
Uszy obydwu przybyszów natychmiast obróciły się w jego stronę. Wyglądało na to, że mają niezwykle czuły słuch.
-Szkoła?-podchwyciło pierwsze z dzieci.-To tu?
-Yyy... tak, tu-odpowiedziałam szybko, w obawie, że tacie znów wymsknie się jakaś niefortunna uwaga.
-Jestem...

katecz | 2016-10-10
Przeczytana: 10 października 2016

Dla Pierwszoklasistów na pewno, myślę, że 2-3-klasiści tez by nie pogardzili ;-)

Zabawne, ciekawe historyjki, krótkie rozdziały, duże litery. Książka idealna do treningu czytania lub samodzielnego czytania.

Oczywiscie, że mój 7-latek dalej uwielbia jak ja mu czytam. Samemu nie chce mu się męczyć. Ale mamy umowę. On czyta 1 str., ja 2 str. I tak w kółko. W ten sposób w 3 dni przeczytaliśmy wspólnie ta książke. Jest radość. Jest duma. ;-)

Dzięki tego typu książeczkom moja latorośl doskonali pomału czytanie. Uwaga, bo nudnych, mało ciekawych książek on czytać SAM nie będzie ;-) Wykluczone!

Dropsique | 2017-10-26
Przeczytana: 25 października 2017