Wiosna w Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce

bajki
emik84

W Leśnej Górce już wiosna! Ulubiona pora roku Zwierząt i Ptaków. Wszyscy kopią nowe nory, zakładają gniazda i łączą się w pary. Trwają zaloty, walki o terytorium, budzi się nowe życie. Nad zdrowiem mieszkańców czuwa personel medyczny Kliniki Małych Zwierząt. Tej wiosny w Lesie pojawia się nieoczekiwanie chłopiec o imieniu Franciszek. Czy to na niego czekają wszystkie Zwierzęta? Oto nowe przygody lekarzy o miłych pyszczkach i miękkich futerkach, ich przyjaciół i znajomych z Zaborskiego Lasu. Opowiadania o świecie przyrody i leśnej medycynie.

MoWi | 2017-05-03
Przeczytana: 01 maja 2017

Tomasz Szwed stworzył bardzo ciekawą serię książek dla dzieci. Porusza w niej wiele ważnych tematów. W opowieściach o leśnych zwierzętach przemyca tematy zdrowotne i trochę ekologii. Przypomina o ważnych zasadach, którymi powinnyśmy kierować się w codziennym życiu, i o bogactwie naturalnym naszych łąk i lasów. Mali czytelnicy przeczytają o zmieniających się porach roku i związanych z nimi zachowaniach i zwyczajach leśnych zwierząt.

AnnaSikorska | 2015-12-29

Po zimie wiele rzeczy trzeba posprzątać, uzupełnić, zmienić. Życie w lesie budzi się do życia, a z nim wiele zwierząt. Zaczyna też funkcjonować niezwykły szpital dla zwierząt w Leśnej Górce, który jesienią trzeba było ratować przed pod topami, dlatego wiele zwierząt jeszcze nie wstała, wiele pomieszczeń nadaje się do remontu. Życie w lesie może i nie jest łatwe, ale pełne uroków i wzajemnej pomocy. Opowieści o Klinice Leśnych Zwierząt to ciepłe historie pełne pozytywnych wzorców. Dzieci poznają z niej zwyczaje dzikich zwierząt, odkrywają, że bezdomne psy potrafią być bardziej wrażliwe od tych trzymanych na wsi na łańcuchu. A do tego do kliniki trafia mały chłopiec, Franek, który może bliżej zaprzyjaźnić się ze zwierzętami.
Życie w Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce toczy się dość wolno, ale to tylko pozory. Wszystkie zwierzęta jednoczą się w gromadzeniu ziół, planowaniu nowych rozwiązań, pozbywaniu się uszczerbków. Nie zabraknie tam dziwnych pacjętów, którym nikt nie ufa, ale...

ZwykłaMatka | 2015-12-14
Przeczytana: 11 grudnia 2015

Jeśli chcecie się dowiedzieć, kto używa zwrotu "Chwała Zielonym Lasom!" jako powitania i jak się na nie odpowiada, zapraszam na mój dzisiejszy wpis z kącika recenzenckiego :)
Tomasz Szwed. Autor, kompozytor, piosenkarz i psychoterapeuta w jednej osobie. To właśnie on napisał książkę o leśnych lekarzach. "Wiosna w Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce", to najnowsza część serii książek o Profesorze Borsuku i jego białym personelu z leśnej kliniki. Leśną Klinikę prowadzą przesympatyczne zwierzęta: Profesor Borsuk, doktor Łasiczka, doktor Kuna, siostry Wiewiórki, sanitariusz Ryś i wiele innych ważnych postaci.
Niosą oni pomoc wszystkim zwierzętom, opatrują ich rany, udzielają rozmaitych porad, wykonują skomplikowane zabiegi, a także wspierają swoich pacjentów i ich rodziny w ciężkich dla nich chwilach.
W najnowszej części, po ciężkiej zimie w leśnej Górce zawitała wiosna. Po tym jak klinika została zalana nie ma już śladu. Norki i gabinety zostały przewietrzone, a ta część...

emik84 | 2015-06-14

Miłośników leśnych spacerów lubiących kontakt z naturą i interesujących się życiem leśnych zwierząt z pewnością ucieszy fakt, że na rynku pojawiła się najnowsza, czwarta już książka Tomasza Szweda pt. „Wiosna w Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce”. Poprzednie części były rewelacyjne dlatego z ogromnym entuzjazmem razem z dziećmi sięgnęliśmy i po tę. Oczywiście zawodu nie było, wręcz przeciwnie ;)

Tym razem odwiedzamy Leśną Górkę wiosną, gdy jej mieszkańcy budzą się z zimowego snu. W Klinice panuje z tego powodu małe zamieszanie. Personel, który pełnił w niej półroczny dyżur zimą teraz ustępuje miejsca swoim zmiennikom. Również w lesie dużo się dzieje. Przyroda budzi się do życia, ptaki wiją gniazda, inne zwierzaki kopią nory, walczą o nowe terytoria, łączą się w pary i wszyscy cieszą się z nadejścia wiosny.
Na młodego czytelnika czeka tutaj 9 opowieści. Poznamy między innymi Basię, wiewiórkę, która gości u siebie dwie wiewiórki z miasta, koziołka Iwo i jego nową koleżankę...