W poszukiwaniu Multiświata

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wiedza i Życie - Orbity Nauki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
In Search of the Multiverse
978-83-7648-472-3
Wszechświat
Pistacia

Niegdyś musieliśmy się pożegnać z koncepcją Ziemi jako centrum Wszechświata. Teraz musimy stanąć twarzą w twarz z możliwością o jeszcze większej głębi – że sam Wszechświat może być tylko jednym z wielu wszechświatów. Książka „W poszukiwaniu Multiświata” zabiera nas w zupełnie wyjątkową podróż po najbardziej fundamentalnych problemach nauki. Czym są granice naszego Wszechświata? Czy mogą...

Książka „W poszukiwaniu Multiświata” zabiera nas w zupełnie wyjątkową podróż po najbardziej fundamentalnych problemach nauki. Czym są granice naszego Wszechświata? Czy mogą istnieć prawa fizyczne odmienne od tych, które znamy? Czy rzeczywiście istnieją inne wszechświaty? Czy naprawdę żyjemy w Multiświecie? Gribbin oprowadza nas po różnych teoriach, pokazując ich wspólne właściwości i wyjaśniając, czego możemy się po nich spodziewać, przedstawia najnowsze trendy w sposobie myślenia o teorii kwantowej, o grawitacji i fundamentalnych siłach kształtujących nasz świat, o czasie i mnogości wymiarów, o samej materii, a także o rozrastaniu się i losach znanego nam Wszechświata.

[opis wydawcy]

yokopoko | 2010-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2010

Zaczyna się delikatnie, od wstępu do mechaniki kwantowej i jej konsekwencji, od funkcji falowej, na kotach kończąc, żeby zakończyć na porządnie wytłumaczonej kosmologii. Autor nie skupia się tylko na jednej teorii dotyczącej początków i pochodzenia naszego Wszechświata, stara się przedstawić je wszystkie i pokazać ich wady i zalety, przedstawia również rozmaite próby połączenia dwóch jakże odległych teorii - mechaniki kwantowej i kosmologii.
Naprawdę bardzo dobra pozycja, na solidnym poziomie jeśli idzie o fizykę, choć mam nadzieję, że pasjonatom niezwiązanym z tą dziedziną też przypadnie do gustu. Sama dowiedziałam się paru nowych rzeczy, choć siedzę w temacie już od dawna. :)

Palcieryżkażdegodnia | 2016-12-09
Andronicus | 2016-10-24