Prawda ostateczna. Jak odkryliśmy narodziny Wszechświata

John Gribbin popularnonaukowa 240 str.
13.8: The Quest to Find the True Age of the Universe and the Theory of Everything
Wiedza i Życie - Orbity Nauki
Prószyński i S-ka
popularnonaukowa

Wiedza i Życie - Orbity Nauki
Prószyński i S-ka
popularnonaukowa

Porównaj ceny i

„Prawda ostateczna” autorstwa Johna Gribbina jest fascynującą opowieścią o licznych badaniach kosmologicznych, które prowadzą do poznania narodzin Wszechświata. Autor dąży do poznania teorii wszystkiego, co samo w sobie jest już interesującym tematem na powstanie książki. John Gribbin należał niegdyś do jednego z zespołów mających ustalić wiek Wszechświata, dlatego jest on...

Drobiazg w glosariuszu na stronie 220 w definicji deuteru - napisane, że jest to "cięższa postać wodoru, w której każdy atom ma jeden proton plus dwa neutrony w jądrze". Jeden proton i dwa neutrony ma tryt, trzeci izotop wodoru, promieniotwórczy. Deuter ma jeden proton i jeden neutron.

Poza tym przyjemna historia astronomii, relaksacyjna, lekka lektura. Dobra książka do...

• Popularnonaukowe
  • Nauka