Kubity i kot Schrödingera. Od maszyny Turinga do komputerów kwantowych

John Gribbin Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Wiedza i Życie - Orbity Nauki nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
Computing with Quantum Cats: From Colossus to Qubits
Marek Krośniak
Prószyński i S-ka
geniusz fizyka fizyka kwantowa mechanika kwantowa komputery kwantowe
Computing with Quantum Cats: From Colossus to Qubits
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
Marek Krośniak
Wiedza i Życie - Orbity Nauki
geniusz fizyka fizyka kwantowa mechanika kwantowa komputery kwantowe

Czy to książka o fizyce? Nie. Bardziej historia odkryć poszczególnych naukowców z komentarzem. Takie sobie.

Sięgnąłem po powieść z bibliotecznej półki ,,fizyka", bo ostatnio poczułem znużenie standardowymi powieściami. Opisywane dzieło łączy biografie wybitnych fizyków z ich odkryciami i komentarzem, jak te dokonania prowadzą do stworzenia tytułowego komputera kwantowego.
Podczas wypożyczania myślałem, że po ok. 80 stronach dam sobie spokój zagubiony w skomplikowanej fizyce,...

• Popularnonaukowe
  • Nauka