Początek Wszechświata

Tłumaczenie: Stanisław Bajtlik
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Science Masters". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: CiS
The Origin of the Universe
Agnieszka

Inne wydania

Jakie były początki przestrzeni, materii i czasu? O złożonych, fizycznych procesach, które umożliwiły powstanie wszechświata i o znaczeniu najnowszych odkryć pisze John D. Barrow, profesor astronomii na Uniwersytecie w Sussex. „Myślę, że Science Masters to jak sieć zarzucona na cały świat. A połów to następna generacja uczonych i myślicieli...” Daniel C. Dennet Zadaniem tej małej książki...

Daniel C. Dennet

Zadaniem tej małej książki jest dostarczenie skrótowego obrazu narodzin dla początkujących. Jakie mamy świadectwa dotyczące wczesnej historii Wszechświata? Jakie są najnowsze teorie samego początku jego istnienia? Czy możemy je sprawdzać poprzez obserwacje? Co one mówią o naszym własnym istnieniu? Oto niektóre z pytań, jakie nam będą towarzyszyć w podróży do początków czasu. Przedstawię niektóre z najnowszych teorii na temat czasu, „wszechświata inflacyjnego”, „tuneli”, a po drodze wyjaśnię znaczenie wyników obserwacji uzyskanych przez satelitę COBE, które zostały przyjęte z taką euforią na wiosnę 1992 roku.
Z Przedmowy

mosadi | 2013-02-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Nauka
Przeczytana: 2011 rok

Strawna dla laika prezentacja aktualnej wiedzy dotyczącej powstania wszechświata.

Mateusz | 2015-03-26
Przeczytana: 26 marca 2015

Bardzo ciekawa książka, która przedstawia różne hipotezy powstania Wszechświata. Może nie do końca zrozumiałem niektóre zdania, ale raczej tyczyło się to mojej niewiedzy, niż tym, że książka jest źle napisana. Zasłużone 9/10.

Pablito | 2013-02-06

W przystępny sposób wyjaśnia zawiłości teorii Wielkiego Wybuchu.

Lonia | 2016-10-19
Karson | 2016-07-07