Conan triumfator

Tłumaczenie: Robert Lipski
Cykl: Conan "czarna seria" (tom 59)
Wydawnictwo: Amber
Conan the triumphant
Krzysiek W

Gromomir | 2014-07-17
Przeczytana: 14 lipca 2014

Tym razem Amber w nasze ręce oddaje bezpośrednią kontynuację "Conana Obrońcy" tego samego autora. I o ile tamta książka charakteryzowała się rewelacyjnym początkiem, tak ta trzyma stały, niestety średni, poziom.

Akcja dzieje się w targanym wewnętrznymi niepokojami Ophirze. Rządzący nim monarcha słabuje na zdrowiu i w nosie ma co dzieje się w kraju. Z tego stanu rzeczy korzystają wszelkiej maści bandyci i wichrzyciele. To, że w samej stolicy grasują stronnictwa osób chcących zagarnąć koronę też nie poprawia sytuacji.
Najgorsza zaś w tym wszystkim jest pewna szlachcianka, chcąca przywrócić do życia dawnego, plugawego boga, aby za jego pomocą samej móc władać w kraju, który odmawia tych godności kobietom.

W te matnię wjeżdża Conana, na czele swojej Wolnej Kampanii, towarzyszącej mu jeszcze od Nemedii. Nie planuje mieszać się w spory o koronę, uczciwie wynajmując się do ochrony transportu diamentów dla pomniejszego szlachetki. Zupełnie przypadkiem krzyżuje jednak plany wspomnianemu...

Maja Ossowska | 2016-10-31
sowidyl | 2016-10-22