Conan the swordsman
837082806X
Krzysiek W

Gromomir | 2014-03-14

Na 219-tu stronach umieszczono tutaj siedem, dość nierównych opowiadań. Są to: Legiony śmierci; Ludzie ze Szczytów; Cienie w mroku; Gwiazda Khorali; Klejnot w wieży; Bogini z kości słoniowej; oraz Krwawy księżyc. Niestety, nigdzie nie podano, który z autorów odpowiada za które z nich. W pierwszym natrafiamy natomiast na niezwykłą zagadkę. Otóż, przy rozdziale 6 (tak, bywają tutaj w tych opowiadaniach rozdziały, nawet takie co mają tylko jedną stronę tekstu..) mamy gwiazdkę, wyjaśniającą, że „opowiadanie dokończył Konrad T. Lewandowski”. I tyle. Nie wiemy wiec czy dokończył je pisać, a jeśli tak to czy robił to w konsultacji/za zgodą autora/ów, czy tylko dokończył je tłumaczyć, gdyż tłumaczem całości był Cezary Frąc. Z braku wyjaśnienia, każdy może sobie wybrać takie, które mu pasuje.

Wspomniałem już, że opowiadania są nierówne, jak to zwykle bywa przy licznych autorach. Zaczynają się dobrze, bardzo klimatycznymi, choć prostymi Legionami śmierci. Końcówka Lewandowskiego jest tu...

Amrath | 2014-10-07
Na półkach: Przeczytane, Conan Amber
Przeczytana: 07 października 2014

Zbiór opowiadań, które przybliżają czytelnikom historię Conana od lat młodzieńczych (Legiony Umarłych) po dowództwo w stopniu generała w kwiecie wieku (Krwawy Księżyc) tuż przed objęciem tronu króla w Aquilonii.

Polecam każdemu fanowi fantastyki, w szczególności o osobom takim jak ja, które wychowały się czytając o przygodach postaci wykreowanej przez Roberta E. Howarda.

Łukasz Milewski | 2016-10-20
Przeczytana: 20 października 2016