Brudny Harry

Wydawnictwo: GiG
Dirty Harry
83-85085-10-6
kamk

„Do władz miasta San Francisco. Z przyjemnością będę zabijał codziennie jedną osobę, dopóki nie zapłacicie mi stu tysięcy dolarów. Jeżeli się zgadzacie, potwierdźcie to w ciągu czterdziestu ośmiu godzin w rubryce ogłoszeń osobistych ”San Francisco Chronicle” a wyznaczę spotkanie. Jeżeli się nie odezwiecie, następnym razem z rozkoszą zabiję katolickiego księdza albo...

„Do władz miasta San Francisco.

Z przyjemnością będę zabijał codziennie jedną osobę, dopóki nie zapłacicie mi stu tysięcy dolarów. Jeżeli się zgadzacie, potwierdźcie to w ciągu czterdziestu ośmiu godzin w rubryce ogłoszeń osobistych ”San Francisco Chronicle” a wyznaczę spotkanie. Jeżeli się nie odezwiecie, następnym razem z rozkoszą zabiję katolickiego księdza albo czarnucha”.

Skorpion

Anonimowy skrytobójca zabijający pod wpływem faz księżyca i bezlitosny policjant, który musi go dopaść, zanim ulice San Francisco spłyną krwią.

Roman Dłużniewski | 2016-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2016

Książka dobra, ale Brudny Harry to Clint i jego trzeba oglądać a nie o nim czytać.

wojtek.wysocki | 2013-11-17
Na półkach: Przeczytane, Ebooks

Czy ja już nie zacząłem przesadzać z tymi czytankami, sam nie wiem, ale wracając do tematu ... .

Zaczyna się od krótkiego stwierdzenia "powstało na podstawie scenariusza". I w zasadzie miałem zamiar zrezygnować z dalszego czytania, ale jakoś przebrnąłem. I, czego należało się spodziewać, było krótko, zwięźle i na temat, w zasadzie nie dało się zauważyć efektu "dopiero książka wszystko dokładnie tłumaczyła". Taki film z wstawkami dotyczącymi "przemyśleń" głównego bohatera, lapidarnymi opisami "okoliczności przyrody" i odrobiną dowcipu (częściowo już cytowałem wcześniej). Harry jest tutaj nieco bardziej ludzki, po prostu dowiadujemy się jego motywów.

Przeczytać można, i owszem, ale nie wnosi nic nowego. Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że darowanie sobie tej czytanki nie obciąży nikomu sumienia, a chęć przeczytania nie skończy się drogą przez mękę, szczególnie że za długa to ona nie jest.

Sebcik | 2017-03-28
Przeczytana: 21 marca 2017

Półka z książkami do przygranięcia w miejskiej bibliotece obdarowała mnie Brudnym Harrym. Oczekiwałem czegoś nieskomplikowanego, do szybkiego wciągnięcia jako przerywnik pomiędzy czymś bardziej ambitnym. Książka nie sprawiła mi dużej niespodzianki bo taka własnie była. Spełniła moje oczekiwania. Przeczytałem szybko (nie jest za długa) z zainteresowaniem, momentami nie oderwałem się przez dłuższy czas. Polecam na wakacje, do pociągu, w kolejce do lekarza. Mieści się w kieszeni, torebce. Oczywiście filmu nie oglądałem.

Katsumi | 2015-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2015

Mimo braku kilku stron udało się skończyć. Muszę powiedzieć, że jak na książkę napisaną na podstawie filmu, jest całkiem dobra. A przynajmniej spodziewałam się czegoś i wiele gorszego.

Damian | 2012-12-29
Przeczytana: 2008 rok

Wierna kopia filmu. Dobra książka na podróż autobusem.

Człowiek | 2015-12-04

Można przeczytać, ale nie trzeba.

Monika | 2018-06-20
max276 | 2018-05-25