Brudny Harry

Wydawnictwo: GiG
Dirty Harry
83-85085-10-6
kamk

„Do władz miasta San Francisco. Z przyjemnością będę zabijał codziennie jedną osobę, dopóki nie zapłacicie mi stu tysięcy dolarów. Jeżeli się zgadzacie, potwierdźcie to w ciągu czterdziestu ośmiu godzin w rubryce ogłoszeń osobistych ”San Francisco Chronicle” a wyznaczę spotkanie. Jeżeli się nie odezwiecie, następnym razem z rozkoszą zabiję katolickiego księdza albo...

„Do władz miasta San Francisco.

Z przyjemnością będę zabijał codziennie jedną osobę, dopóki nie zapłacicie mi stu tysięcy dolarów. Jeżeli się zgadzacie, potwierdźcie to w ciągu czterdziestu ośmiu godzin w rubryce ogłoszeń osobistych ”San Francisco Chronicle” a wyznaczę spotkanie. Jeżeli się nie odezwiecie, następnym razem z rozkoszą zabiję katolickiego księdza albo czarnucha”.

Skorpion

Anonimowy skrytobójca zabijający pod wpływem faz księżyca i bezlitosny policjant, który musi go dopaść, zanim ulice San Francisco spłyną krwią.

wojtek.wysocki | 2013-11-17
Na półkach: Przeczytane, Ebooks

Czy ja już nie zacząłem przesadzać z tymi czytankami, sam nie wiem, ale wracając do tematu ... .

Zaczyna się od krótkiego stwierdzenia "powstało na podstawie scenariusza". I w zasadzie miałem zamiar zrezygnować z dalszego czytania, ale jakoś przebrnąłem. I, czego należało się spodziewać, było krótko, zwięźle i na temat, w zasadzie nie dało się zauważyć efektu "dopiero książka wszystko dokładnie tłumaczyła". Taki film z wstawkami dotyczącymi "przemyśleń" głównego bohatera, lapidarnymi opisami "okoliczności przyrody" i odrobiną dowcipu (częściowo już cytowałem wcześniej). Harry jest tutaj nieco bardziej ludzki, po prostu dowiadujemy się jego motywów.

Przeczytać można, i owszem, ale nie wnosi nic nowego. Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że darowanie sobie tej czytanki nie obciąży nikomu sumienia, a chęć przeczytania nie skończy się drogą przez mękę, szczególnie że za długa to ona nie jest.

Roman Dłużniewski | 2016-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2016

Książka dobra, ale Brudny Harry to Clint i jego trzeba oglądać a nie o nim czytać.

Damian | 2012-12-29
Przeczytana: 2008 rok

Wierna kopia filmu. Dobra książka na podróż autobusem.

Katsumi | 2015-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2015

Mimo braku kilku stron udało się skończyć. Muszę powiedzieć, że jak na książkę napisaną na podstawie filmu, jest całkiem dobra. A przynajmniej spodziewałam się czegoś i wiele gorszego.

Yazaki | 2016-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2016