Elak z Atlantydy

Wydawnictwo: Arax
Elak of Atlantis
Elak, Atlantyda
dona

Jest to zbiór trzech powiązanych ze sobą fabułą opowieści: "Grom o świcie", "Nasienie Dagona", "Miesiąc Smoka". Książka stanowi wprost podręcznikowy przykład nurtu "heroic fantasy". Zarówno tematyką, jak i stylem bardzo przypomina "Conana" autorstwa R.E. Howarda. Główny bohater, Elak, jest typowym barbarzyńcą, a inne postacie, jak i wizja świata, nie odbiegają zbytnio od schematu. Dziś można powiedzieć, że to już klasyka.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Karuzelanakoparce | 2013-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2013

Nie mogę ocenić tej książki, bo właściwie musiałabym wystawić jej bardzo niską ocenę. Jest po prostu zła, ale właściwie z tego powodu ją przeczytałam. Bawiłam się przy niej świetnie, to sztandarowy przykład heroic fantasy ze wszystkimi bójkami w karczmie, druidem, który wścieka się z powodu bezczeszczenia świętych gajów i kobietami, będącymi nagrodami dla umięśnionych bohaterów, gdy ci skończą już machać mieczem. No i nie można zapomnieć o specyficznym języku np. "Magiczna moc kobiety morza wlewała się w cytadelę jego duszy". Swego rodzaju majstersztyk!

Fasoletti | 2013-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2013

"Elak z Atlantydy" to kawał dobrego, klasycznego sword & sorcery. Na zbiór składają się trzy opowiadania, w których roi się od potworów z odległych światów, potężnych magów i wojowników, pełno jest krwawych bitew oraz dworskich intryg i spisków.
Każdy miłośnik heroic fantasy będzie usatysfakcjonowany lekturą.

Grisznak | 2014-12-25

Henry Kutter, który przeszedł do historii jako autor science fiction, próbował sił także w klasycznym heroic fantasy. Oto zbiór jego opowiadań z tego nurtu, sprawnych, bliskich klimatom Roberta E. Howarda, które spodobają się na pewno każdemu fanowi tego rodzaju historii.

Skipi | 2013-02-01

Dobra książka, z jednej strony fabuła nie jest mocno skomplikowana, lecz chcę się czytać. Nie zrażajcie się oceną. ;)

gruby_karol | 2014-05-11

Urzekająco naiwne