Conan of the Isles
Krzysiek W

Magnis | 2016-08-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Fantasy

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

L. Spraque De Camp i Lin Carter tworzyli na podstawie pomysłów i zostawionych notatek przez Howarda dalsze przygody o Conanie. Krótkie książeczki z najpopularniejszym bohaterem fantasy zostały wydane i jedna z nich pod tytułem Conan z Wysp wpadła mi w ręce. Nie spodziewałem się za wiele po niej, ale miło się rozczarowałem, bo dostałem ciekawą opowieść pełną niebezpiecznych przygód.
Conan jest królem w najpotężniejszym królestwie, ale tęskni za wyprawami z czasów młodości. Za sprawą diabelskiej magii czerwone cienie zaczynają zbierać żniwo u pospólstwa jak również szlachty. Nie ważny jest status społeczny, bo zaczynają znikać pomału wszyscy. Conan postanawia ruszyć w podróż w celu zbadania przyczyny. Spotyka starych znajomych i rusza w rejs ku odległym rubieżom ze swoimi kamratami. Czeka go niebezpieczne przygody, które mogą okazać się ostatnie i walka z przerażającą mocą.
Conana każdy zna lub kojarzy. Pochodzący z Cymerii barbarzyńca w swoich czasach walczy z królami, potworami...

Gromomir | 2014-03-07

Akcja powieści dzieje się około dwóch dekad po wydarzeniach z „Conana Mściciela”. W Akwilonii panuje pokój i dobrobyt. Starzejący się, owdowiały wiele lat temu król Conan nadal rządzi żelazną ręką, coraz bardziej wspierany przez swojego pierworodnego – Conna. Młody książę, nieodzowny syn swego ojca, tak w wyglądzie jak i temperamencie jest równie znudzony codziennymi obowiązkami jak Conan. Dawni towarzysze króla, będący z nim od czasów rebelii również posunęli się w czasie, albo pomarli. Ich dzieci zaczęły pojawiać się na dworze w Tarancji jako dorosłe osoby, dając w pełni poczucie przemijania czasu i zmiany pokoleń.
Niespodziewanie spokój królestwa burzy nagły magiczny atak, działający jak epidemia. Czerwone cienie spadają znienacka na ludzi, tak dworzan, szlachtę jak i zwykłych mieszczan, zabijając ich na miejscu. I nikt, żadni kapłani ani mędrcy nie są w stanie im przeciwdziałać.
Rąbka tajemnicy uchyla dopiero jeden z najbardziej niesamowitych sojuszników Conana – mędrzec...

Amrath | 2012-08-15
Na półkach: Przeczytane, Conan Amber

Tom zamykający historię Conana

Kern | 2017-06-05

To taka książka o której można powiedzieć wiele złego: że słaba fabuła, naiwna, niepoważna itd.
Ale autor posiada dwie kluczowe umiejętności, które sprawiają, że jego opowieści są niezwykle wciągające:
umiejętność kreowania alternatywnego świata (na równi z Tolkienem) oraz umiejętność prowadzenia akcji.
Jak zwykle w cyklach te pierwsze części są lepsze niż środkowe. Końcowe zaś są tylko cieniem.

KarVastor | 2018-07-05
Liszaj | 2017-09-12