Wybrał, przetłumaczył oraz opatrzył wstępem i posłowiem Leszek Engelking. Książka ta, efekt wieloletniej pracy translatorskiej, mieści zarówno klasyków czeskiej dwudziestowiecznej literatury, jak i autorów skąpo dotychczas przekładanych, lub w ogóle szerzej nie znanych w Polsce. Zawiera nowe przekłady wierszy czeskiego laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, Jaroslava Seiferta, ikon...

Wybrał, przetłumaczył oraz opatrzył wstępem i posłowiem Leszek Engelking.

Książka ta, efekt wieloletniej pracy translatorskiej, mieści zarówno klasyków czeskiej dwudziestowiecznej literatury, jak i autorów skąpo dotychczas przekładanych, lub w ogóle szerzej nie znanych w Polsce. Zawiera nowe przekłady wierszy czeskiego laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, Jaroslava Seiferta, ikon czeskiej literatury takich jak Blatný, Kundera czy Topol, a także (a może przede wszystkim) autorów związanych z legendarną już Grupą 42.

sapho | 2013-02-06
Przeczytana: 2011 rok

Ukłony się należą tłumaczowi, który przez tyle lat uparcie i pięknie przekłada poezję czeską!

Piotr Zając | 2017-01-11
karo663 | 2015-08-30