Czekaj nieubłaganego losu

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Wait for What Will Come
literatura piękna
dona

Carla Tregellas, bohaterka powieści Barbary Michaels, jest ostatnią przedstawicielką starego rodu z Kornwalii. Dziedzicząc stary zamek, siedzibę rodziny, ulega czarowi tradycji i waha się, czy nie zrezygnować z pierwotnych planów sprzedaży zamczyska. Tymczasem wokół Carli narasta atmosfera zagrożenia, spowodowana złowieszczą legendą sprzed dwustu lat...

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 2000

źródło okładki: Prószyński i S-ka

Całkiem ciekawa książka. Jest tajemnica, jest dreszczyk emocji, a nawet delikatny klimat grozy. Powieść trzyma w napięciu i tak właściwie aż do ostatniej chwili czytelnik nie wie, czego się spodziewać. Przeczytałam z przyjemnością. Chociaż przyznaję, że ostatnią scenę uznaję za nieco przekombinowaną ;)

Tsukiko | 2011-11-14
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 15 listopada 2011

Sięgając po tę pozycję spodziewałam się raczej kolejnej opowieści o duchach lub, co gorsza o wampirach. Stara rezydencja, złowieszcza legenda nie pozostawiały wielkiej nadziei na bardziej oryginalną koncepcję. Tymczasem otrzymałam sporą dawkę fascynującego brytyjskiego folkloru, dużo tajemnic i zaskakujące zakończenie pasujące raczej do dreszczowca niż do romansu. Polecam gorąco.

agineska | 2018-07-23
Maćkowa_Jaskółka | 2018-01-07