Other Worlds
zjawiska, czary, magia, tajemnice
dona

W ekskluzywnym londyńskim klubie spotyka się kilku dżentelmenów zafascynowanych zjawiskami nadprzyrodzonymi. Są to: znany pisarz Arthur Conan Doyle, słynny mistrz sztuk magicznych Houdini, a także Frank Podmore, prezes towarzystwa okultystycznego, oraz Nandor Fodor, psychiatra. Rozmowom przysłuchuje się inspektor Ryan z policji. Zebrani analizują dwie opowieści o duchach. W pierwszej tajemnicza istota uprzykrza życie Bellom, dziewiętnastowiecznym osadnikom z hrabstwa Robertson, doprowadzając do śmierci starego Johna Bella. W drugiej pani Phelps, skromna żona duchownego ze Stratfordu, opowiada o tajemniczych wydarzeniach rozgrywających się w jej domu: w powietrzu zaczynają latać różne przedmioty, meble same się przesuwają, a w końcu rzekomy duch usiłuje udusić córkę i podpalić syna pastorowej. Słuchacze próbują wyjaśnić owe fakty za pomocą metod stosowanych w dziedzinach, które reprezentują, ale nikt nie może jednoznacznie stwierdzić, jak było naprawdę. Fatalny zbieg okoliczności czy zbiorowa histeria? A może popełniono morderstwo z premedytacją?

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 2002

źródło okładki: Prószyński i S-ka

betina360 | 2015-01-18
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 18 stycznia 2015

Wszyscy ktorzy lubia zjawiska nadprzyrodzone i paranormalne spotykaja sie i przedstawiaja swoje tezy na istnienie takich zjawisk. Kazdy probuje znalezc na owe zjawiska wytlumaczenie i pokazac ze sa ludzie ktorzy moga byc medium i przyciagac do siebie zle lub dobre duchy a nawet to sobie wyobrazac i do tego glownie odnosi sie ta ksiazka.

ventana | 2016-01-13
Marek Nowowiejski | 2014-10-02