Sherlock Holmes niepokonany

źródło opisu: Wydawnictwo Poznańskie, 1960

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jjolka | 2014-03-16
Przeczytana: 30 stycznia 2012

Zbiór 7 opowiadań Watsona takich jak: "Gloria Scott - Pierwsza sprawa", "Grecki tłumacz", "Pacjent doktora Trevelyana", "Tańczące sylwetki", "Sherlock Holmes w Eyford", "Zniknięcie młodego Lorda", "Harpun czarnego Piotra". :)

Natalia | 2015-07-01
Przeczytana: 06 czerwca 2015

W książce tej znajdziemy 7 niezwykle ciekawych opowieści detektywistycznych z klasyką kryminału w roli głównej-Scherlockiem Holmes'em. Trudno powiedzieć, która z nich jest najlepsza, bo każda jest inna, o zupełnie odmiennej fabule. Mi najbardziej zaimponowały "Tańczące sylwetki" oraz "Harpun Czarnego Piotra", ponieważ w nich zakończenie było najbardziej zaskakujące. Polecam ♥

-SaH- | 2015-06-13
Przeczytana: 12 czerwca 2015

Dobra książka - polecam zarówno fanom, jak i nowym czytelnikom. Krótka forma się sprawdza, aczkolwiek niektóre zagadki można by rozwinąć w większą opowieść.
Nie mniej, czytanie historii opisanych ponad 100 lat temu same w sobie jest ciekawym przeżyciem.

Agata Musiał | 2015-04-12
Na półkach: Mój ukochany, 2014, Przeczytane

Pozycja znaleziona na półce rodziców. Sięgnęłam po nią po obejrzeniu serialu BBC, ze wspaniałym Benedictem Cumberbatchem i Martinem Freemanem. Adaptacja, lub może lepiej pasuje tu określenie: luźno oparta na książce wersja bardzo mi się podobała. Choć twórczość Doyle'a również mnie zachwyciła.

Książka jest zbiorem kilku opowiadań o przygodach brytyjskiego detektywa Holmesa i jego wiernego przyjaciela Watsona. Podstawowa lektura wszystkich miłośników kryminału.

Dziś patrzę na nią nie tylko z perspektywy literackiej. Już do końca życia będzie przywoływała mi na myśl obraz mężczyzny mojego życia. On tak samo jest fanem Sherlocka. I to z nim pierwszy raz obejrzałam ekranizację filmową z Robertem Downey Jr. I to wtedy po raz pierwszy mnie pocałował. I tak zaczęła się nasza wspólna przygoda.

marika3333 | 2012-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2012

nie ukrywam, że o wiele bardziej podobają mi się inne przygody Sherlocka, niż te opisane tutaj, jednakże i tak, książka warta przeczytania:)

Kasia | 2016-12-01
Emerald_Diamond | 2016-11-05