Afgański romans

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Nowa Proza Polska". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
83-06-02619-5
Afgański, romans
dona

Jerzy Łukosz (ur. 1958) jest prozaikiem, eseistą, dramaturgiem, krytykiem literackim i tłumaczem. "Afgański romans" to opowieść o zdobywaniu przez młodego człowieka niezależności, o budowaniu własnej osobowości i o uwolnieniu się od dominacji rodziców. Symbolem tej niezależności jest romans - pierwszy cel, którego osiągnięcie daje bohaterowi poczucie wyzwolenia. "Jedno życie" to cykl trzech utworów, będących obrazem zawodów i rozczarowań życiowych bohaterów. Życie trzeba zapełnić jakąś treścią, ale wszystko jest pozorem, grą z samym sobą i z innymi. Może dlatego znajdziemy tu także żal za straconym dzieciństwem, w którym była jeszcze jakaś nadzieja.

Lucyna | 2014-12-21
osiempalcow | 2013-10-26