Śmiercionośna Gra

Wydawnictwo: Adamski i Bieliński
The Deadliest Game
83-87454-59-1
Erador

Jest rok 2025. Komputery już od lat są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania każdej dziedziny życia. Powołana przed piętnastu laty specjalna jednostka FBI o nazwie Net Force ma za zadanie bronić Ameryki przed przestępcami wykorzystującymi Internet. Jak wskazuje jednak praktyka, najniebezpieczniejszymi hakerami są z reguły nastolatki. Do walki z tego rodzaju przeciwnikiem FBI utworzyło przy Net Force specjalny oddział kilkunastoletnich geniuszy zwanych Zwiadowcami... Zwiadowcy Net Force, znani już czytelnikom z powieści "Wandale", pierwszej części cyklu "Zwiadowcy", muszą wykryć sprawców zakłócających przebieg Sarxos - najpopularniejszej gry w sieci. Obiektem ataku są nie tylko systemy komputerowe, ale także gracze odwiedzający wirtualne Królestwo Sarxos. Zwiadowcy Net Force, Megan O' Malley i Leif Anderson, nie mają wątpliwości - któryś z miłośników Sarxos traktuje grę śmiertelnie poważnie... Wirtualnych złoczyńców musi spotkać rzeczywista kara.

Sławek_82 | 2014-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2014

7 gwiazdek dla czwartej książki napisanej przez Tom Clancy, jak dotąd najlepszej. Pomysł świetny, język bardzo dobry, przeczytałem jednym tchem, naprawdę potrafi wciągnąć. Nie można jednak nie powiedzieć za co nie dałem tych 3 gwiazdek. Stanowczo za krótka, 200 stron to stanowczo za mało, historię powinna być dłuższa, posiadać więcej wątków, gdyż sam pomysł na książkę daje gwarancję, że kolejne 200 stron nie zanudziłoby czytelnika. Cała przygoda kończy się jak dla mnie zbyt banalnie, "deus ex machina" i poznajemy kto stoi po "ciemnej strony mocy". Za to sama treść... miodzio ;) Mimo wszystko uważam, że naprawdę, naprawdę było warto :)

grzejan | 2016-08-23
Przeczytana: 01 kwietnia 2016