Władze komunistyczne wobec Kościoła katolickiego w łódzkiem 1945-1967

Wydawnictwo: Instytut Pamięci Narodowej
historyczna

Prezentowany tom zawiera referaty przedstawione na konferencji naukowej poświęconej historii Kościoła katolickiego w łódzkiem w latach 1945-1967, zorganizowanej przez łódzki oddział IPN oraz Kurię Archidiecezji łódzkiej. Dzieje Kościoła w regionie łódzkim nie doczekały się jak dotąd wyczerpującego omówienia. zawarte w tej książce referaty mają w większości charakter pionierski, gdyż zostały opracowane na podstawie udostępnionych niedawno archiwów partyjnych oraz archiwów aparatu bezpieczeństwa i ukazują kulisy antykościelnej polityki komunistycznego państwa. Okładka: miękka, Rok wydania: 2005,

Archanioł Patron | 2016-07-27
lemOor | 2013-08-18