Bungee mądrości

Wydawnictwo: Czerwony Słoń
83-909085-0-6
filozofia i etyka
Kyp

"Bungee mądrości" to książka dla wolnych, samodzielnych i krytycznie myślących ludzi na Zachodzie. To esencja nauk buddyzmu Diamentowej Drogi podana w przejrzysty sposób w formie pytań i odpowiedzi, których Lama Ole Nydahl udzielił podczas wielu wykładów m.in. w Polsce, Niemczech, Rosji i na Węgrzech. Lama Ole jest buddyjskim nauczycielem, ale nie jest mnichem. Dlatego pytania dotyczą wszystkich obszarów życia, nie tylko medytacji, ale również seksu, polityki, problemów w związkach partnerskich czy innych wyznań. Odpowiedzi Lamy pokazują, że buddyzm jest czymś więcej niż religią, psychologią czy filozofią. Jest ścieżką do trwałej wolności i radości umysłu. Lama Ole Nydahl znany jest ze swej bezpośredniości i braku poprawności politycznej. Chociaż niektóre z jego wypowiedzi mogą się wydać szokujące czytelnikowi posiadającemu "tradycyjne" wyobrażenie o buddyźmie, w rzeczywistości są całkowicie zgodne z podejściem historycznego Buddy.

jprze | 2016-02-18
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Wiele nurtujących pytań i wiele świeżych odpowiedzi - dla każdego kto chce zgłębić wiedzę na temat siebie samego!

asica | 2013-07-09

wiele wartościowych odpowiedzi na przeróżne pytania związane z buddyzmem oraz funkcjonowaniem w codziennym życiu, autor jest bardzo interesującym człowiekiem

Inkszo_Gosia | 2016-11-14
Marta | 2016-10-26