O śmierci i odrodzeniu

Okładka książki O śmierci i odrodzeniu Lama Ole Nydahl
Okładka książki O śmierci i odrodzeniu
Lama Ole Nydahl Wydawnictwo: Czarna Owca Seria: Buddyzm Diamentowej Drogi poradniki
poradniki
Buddyzm Diamentowej Drogi
VON TOD UND WIEDERGEBURT
Czarna Owca
2012-04-18
2012-04-18
Wojciech Tracewski
Buddyzm Budda Ole Nydahl Diamentowa Droga Karma Kagyu Wadżrajana Śmierć Odrodzenie

Każdy z nas zadaje sobie różne pytania. Czym jest śmierć i co będzie potem.
To kolejna pozycja książkowa zajmująca się tym tematem. Lecz jest ona trudna do zrozumienia dla osoby nie spotykającej się do tej pory z Buddyzmem. Z medytacjami, z mantrami itp. Chociaż daje odpowiedzi na wiele trudnych pytań, raczej jest to książka dla osób zajmujących się właśnie Buddyzmem. Ale jest to pierwsza książka, w której spotkałam się z dokładnie opisanymi etapami umierania. Chyba każdy człowiek chciałby wiedzieć co się dzieje w danej chwili, podczas śmierci? Żeby się do tego procesu przygotować. Jedno jest pewne to niezwykła książka. A jeśli się znało kogoś, kto popełnił samobójstwo, chciałoby się także wiedzieć co się z nim stało? Czy faktycznie czeka go wieczne piekło? Nawet jeśli był dobrym człowiekiem? Lecz w chwili załamania zrobił coś tak strasznego? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziecie w tej książce.

Każdy z nas zadaje sobie różne pytania. Czym jest śmierć i co będzie potem.

Książka o tym co Cię wszesniej czy później spotka, to pewne.

Książka która zmusi Cię do refleksji nad Twoją przemijalnością.

Budyjskie spojrzenie na śmierć opisane przez doświadczonego Lamę posiadającego kwalifikacje do wypowiadania się w tym zakresie.
Bardzo ciekawa, polecam.

Książka o tym co Cię wszesniej czy później spotka, to pewne.

Książka która zmusi Cię do refleksji nad Twoją przemijalnością.

Bardzo ciekawa, polecam.

Pozycja obowiązkowa dla każdej osoby, która chce zrozumienieć czym jest siła umysłu, szuka sensu swojego istnienia oraz czy śmierć jest ostatecznością czy też początkiem nowej drogi...

bardzo dobra książka,oswaja z procesem umierania i śmiercią

bardzo dobra książka,oswaja z procesem umierania i śmiercią

Są takie książki, które wszyscy powinni przeczytać, gdyż porusza ponadczasowe zagadnienia ważne dla każdego bez względu na wiek, płeć czy status społeczny. Śmierć to element nierozerwalny z naszym życiem, który nie wiadomo kiedy nas zaskoczy. Nikt nie jest na nią przygotowany starając się odsuwać od siebie ten temat jak jak najdalej. Książka pt.: „O śmierci i odrodzeniu“ uświadamia, że z chwilą narodzin zaczynamy podróż zmierzającą ku jej końcowi.

Z pewnością wiele osób, widząc ten tytuł i omawiane w nim zagadnienia, powie: „To nie dla mnie“. Tymczasem to właśnie jest dla każdego, kto pragnie się rozwijać i poznawać siebie. Jeżeli nie chcemy poznać istoty śmierci teraz to kiedy? Gdy zakończymy to życie, będzie już za późno na lekturę :) Autor zgromadził swoją wiedzę w jednym miejscu, byśmy świadomie mogli przejść ten najważniejszy proces naszego istnienia i odrodzić się w nowym wcieleniu.

Autor uświadamia, że wszystko, co w życiu robimy prędzej czy później wyzwala emocje i określone doświadczenia. Porady zamieszczone w poszczególnych rozdziałach podpowiadają co robić, by w kolejnym wcieleniu prowadzić lepsze życie i nie spotkać ludzi, którzy są dla nas obecnie problemem. Pozbywanie się starych obciążeń, wspieranie innych, usuwanie tego, co nam zagraża, analiza trwałych wartości, budowanie dobrych związków i relacji, przynoszenie innym szczęścia, wybaczanie sobie i innym to jedne z ważniejszych zadań jakie powinny nam towarzyszyć w teraźniejszym istnieniu. Pokazuje, że umysł jest ponadczasowy i istnieje nawet wtedy, gdy nasze ciała są już martwe.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2019/08/491-o-smierci-i-odrodzeniu.html

Lama Ole w charakterystyczny dla siebie sposób tłumaczy tradycje Tybetu na język zachodu. Wiedzę i umiejętności jakie zdobył dzięki wieloletniej praktyce z Buddyjskimi nauczycielami, przekazuje w prosty, a zarazem zaawansowany sposób. To czy odbierzemy tę książkę jako podstawy Buddyzmu, czy może odbierzemy ją jako zaawansowane źródło wiedzy o tybetańskim sposobie pojmowania śmierci, zależy wyłącznie od nas. Książka może okazać się przydatna dla obydwu typów czytelnika. Tego bardziej obeznanego z Buddyzmem i osoby dopiero rozpoczynające przygodę z tą filozofią, religią lub po prostu z tym sposobem na życie.

Można powiedzieć że jest to pierwsza w Europie (jeśli nie na świecie),książka która jest pomocą, swoistym instruktażem w jaki sposób można naszym bliskim ułatwić odejście.
Mnóstwo, praktycznych informacji kierowanych dla osób nie związanych z praktyką buddyjską, które mogą być bardzo pomocne w chwili śmierci bliskiej osoby. Książka ta też swoiste kompendium wiedzy w jaki sposób problem śmierci i odrodzenia jest postrzegany z buddyjskiej perspektywy.
Lama Ole Nydahl, dzieli się swoim doświadczeniem, wyjaśniając proces śmierci i późniejszego odrodzenia używając współczesnego przejrzystego języka.
Książka z pewnością "prawdziwa" i wymuszająca wielokrotny do niej powrót.

Ta książka skłoniła mnie do głębszej refleksji nad śmiercią.

Ta książka skłoniła mnie do głębszej refleksji nad śmiercią.

Doskonała

Doskonała

• Buddyzm
  • Książkowe powroty
  • Psychoonkologia

Dodaj cytat z książki O śmierci i odrodzeniu