A trawa sama rośnie: komentarze do przypowieści zen

Tłumaczenie: Katarzyna Jamrozik
Wydawnictwo: Kos
The grass grow by itself
838937580X
zen, samopoznanie
filozofia i etyka
szogunSW4

Jeśli chcesz dotrzeć do siebie, żadnej drogi nie ma. Nie ma przestrzeni ani odległości. Już jesteś sobą, droga nie istnieje. Dlatego zen nazywany jest ścieżką bez ścieżki, bramą bez bramy. Bramy nie ma, to właśnie jest ta brama. Ścieżka bez ścieżki - ścieżki nie ma, a zrozumienie tego to właśnie ścieżka. Zen polega na wrzuceniu cię w twoją rzeczywistość. Nie trzeba niczego odwlekać. Żyj, spaceruj, kochaj, śpij, jedz, weź kąpiel. Bądź totalny. Pozwól się dziać wszystkiemu. Po prostu bądź. I nie usiłuj rozumieć, ponieważ wysiłek podjęty w tym celu, wysiłek podjęty z zamiarem zrozumienia, stwarza problemy. Stajesz się podzielony. Nie twórz problemów, bądź.

Krzysiek | 2014-11-10

Jedna z ciekawszych książek OSHO które przeczytałem w mojej subiektywnej ocenie.Ta książka była ze mną przez dłuższy czas i spowodowała że byłem określając: ,bosko świadomy"i pogodzony ze światem.Osho mówi czasem w poetycki sposób o stawaniu się coraz bardziej uważnym,tak aby nie skończyć jedynie jako intelektualista.

gandalfr | 2013-02-01
Przeczytana: 2012 rok

Super książka która naprawdę daje do myślenia, a raczej do nie myślenia :) Niska ocena możliwe dlatego gdyż trochę ciężko ją pojąć gdy ktoś nie jest w temacie no i takie osoby trochę wolniej będą ją czytać ... ;)

rysiuek | 2015-02-18
Przeczytana: 18 stycznia 2015

Wartościowa Książka będąca jednocześnie wyjaśnieniem kilku treści zen I opisem podejścia/drogi Osho. Dobrze jest wcześniej mieć jakieś doświadczenie z jego książkami, chociaż oczywiście nie jest to wymagane.

Mateusz W | 2016-10-31
Przeczytana: 2012 rok

Książka naprawdę warta przeczytania.
Choć autor wykładów na, których podstawie pisane są książki firmowane przez "OSHO" był osobą bardzo kontrowersyjną, niektóre z nich są naprawdę świetne i godne uwagi.

izakub | 2016-08-23
ChiHeng | 2016-04-16