Bungee mądrości

filozofia, etyka
83-909085-0-6
Wojciech Tracewski
Ole Nydahl Buddyzm Budda Karma Kagyu Diamentowa Droga Wadżrajana

To było moje drugie podejście do tej książki. Myślę, że gdy zajrzę do niej po raz trzeci za jakiś czas, znowu znajdę w niej wytłumaczenia pewnych zjawisk, a może nawet odpowiedzi dotyczące rzeczy, na które obecnie nie zwróciłem uwagi.

Idealna pozycja wprowadzająca dla tych, którzy chcieliby zaznajomić się z buddyzmem, a nie bardzo wiedzą, od czego zacząć. Lama Ole Nydahl w zrozumiały dla "laika" sposób tłumaczy, o co tak naprawdę chodzi w tej jednej z najpopularniejszych filozofii świata. Ciekawa lektura, uświadamiająca i refleksyjna nawet dla tych, którym nie po drodze z ideami buddyzmu. Warto!

Było to moje pierwsze spotkanie z Lamą Ole i, jak sądzę, ostatnie. Nie powiem, wypisałam sobie kilka myśli wartych rozważenia lub nawet wprowadzenia w życie, jednakże im dalej w las, właściwie w treść książki, tym bardziej narastały we mnie wątpliwości, a nawet oburzenie i niesmak. Lama wydaje się być przekonany o swojej nieomylności, a część jego opinii jest...

Wiele nurtujących pytań i wiele świeżych odpowiedzi - dla każdego kto chce zgłębić wiedzę na temat siebie samego!

wiele wartościowych odpowiedzi na przeróżne pytania związane z buddyzmem oraz funkcjonowaniem w codziennym życiu, autor jest bardzo interesującym człowiekiem

• Buddyzm
  • 2017