O naturze rzeczy

We die dinge sind
budda, karma,
religia
Alicja

Zgodnie z naukami Buddy każdy z nas doświadcza własnej karmy, czyli rezultatów wcześniejszych myśli, słów i działań. Prawdziwa praca z umysłem zaczyna się od świadomego przejęcia odpowiedzialności za własne czyny i rozwinięcia samodzielności. Nie wszystkim łatwo jest to zrozumieć, szczególnie wtedy, gdy ktoś znajduje się w trudnym życiowym położeniu. Budda naucza jednak, że przyczyną cierpienia nie jest zło, lecz niewiedza. Dlatego chodzi przede wszystkim o jej usunięcie. Dzięki temu nasze postępowanie - zamiast do cierpienia - prowadzić będzie do trwałego szczęścia, którego każdy nieustannie szuka. Nauki Buddy ukazują drogę do tego celu.

„O naturze rzeczy” to nowa, rozszerzona wersja książki „Jakimi rzeczy są”, której pierwsze wydanie powstało we wczesnych latach siedemdziesiątych i która została przetłumaczona na niemal 30 języków.

źródło opisu: Wydawnictwo Czarna Owca, 2012

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/

Krztusiak | 2019-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2019

Biorąc pod uwagę dokonania autora i jego życiorys spodziewałem się nieco więcej. Osobiście czuję niedosyt, ale ta pozycja może być odpowiednia dla laików interesujących się powyższą tematyką

Grzegorz | 2017-06-29
Przeczytana: grudzień 2015

Prosty, łatwy i bezpośredni pogląd na to wszystko co nas otacza. Można się doszukiwać niespójności albo innych niedociągnięć, ale po co. Ogólnie to warto zapamiętać: Wszystko jest takie jakie jest, i po co to komplikować sobie życie. Czasami po prostu trzeba przeczytać o tym książkę, żeby uświadomić sobie, że tak jest.

jprze | 2016-02-18

Świetna książka wprowadzająca do buddyzmu..a zresztą nie tylko. Każdy kto kierować świadomie swoim losem znajdzie w niej ciekawe i świeże spojrzenie na otaczający nas świat zewnętrzny i wewnętrzny.

habanerdo | 2015-09-10

Książka stricte dla osób zainteresowanych buddyzmem diamentowej drogi.

waldek | 2015-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2015

Błędem jest kupowanie tej książki jako pierwsze wprowadzenie do buddyzmu.
Nie chodzi mi tylko o pojęcia z którymi można sobie jednak poradzić, ale bardzo długie zdania które mówią w początkowej fazie niby o czymś głębokim wprowadzając ciekawość po czym w gmatwaninie splątanych nie zrozumiale zdań czytelnik gubi się i nie wie o czym czyta.
Może przełożenie przez W.Tracewskiego który za dużo chciał dać coś od siebie a może sam autor nie powinien przedstawiać tej książki jako "wprowadzenie do buddyzmu".
Jestem "wściekły" bo naprawdę chciałem pójść tą drogą. Czuję jednak niesmak, rozgoryczenie i pustkę.

Kajetanka | 2014-01-03

Książka w sam raz dla tych, którzy spotkali się już raz z budyzmem jak i dla tych dla, których będzie to pierwsza lektura tego typu.
Autor opowiada nam o buddyzmie na czym polega, jakie są jegie ideologie i założenie oraz praktyki religijne np. medytacje, mantry.
Wspaniała książka, którą powinien przeczytać każdy kto fascunuje się religiamy wschodu a zwłaszcza buddyzmem.

| 2012-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2012

Dla osoby, która dopiero wchodzi w temat jest ok, aczkolwiek zawiera zbyt duzo pojęć obcych osobom nie znającym"sprawy". Rozjasniła mi kilka rzeczy, lecz nie odpowiedziała na wszystkie pytania

Katarzyna | 2012-05-17
Przeczytana: 17 maja 2012

Wspaniała książka dla wszystkich zaczynających podróż z buddyzmem.

Magia | 2012-01-27

Z jednej strony inspirująca i interesująca, ale z drugiej strony budzi wiele wątpliwości

Mateusz | 2011-11-22
Na półkach: Przeczytane, Buddyzm, Posiadam

W mojej opinii książka napisana zbyt lekko i zbyt powierzchownie traktuje temat upraszczając wiele zagadnień to łatwostrawnej formy, jeśli ktoś chce zaznajomić się z buddyzmem od zera to istnieją wg mnie inne, dużo lepsze pozycje. Natomiast osoby dla których to nie będzie pierwsza książka o buddyzmie też nie mają raczej czego w niej szukać poza lekkim poirytowaniem.