O naturze rzeczy

Lama Ole Nydahl Wydawnictwo: Czarna Owca Seria: Buddyzm Diamentowej Drogi religia
We die dinge sind
2012-01-01
Wojciech Tracewski
Buddyzm Diamentowej Drogi
budda karma

Jako wstep do buddyzmu w ogole, swietna pozycja. Zdecydowanie zacheca do siegniecia po reszte ksiazek autora.

Jest to moje pierwsze zetknięcie z tematem buddyzmu. Sam temat jest ciekawy i pragnę go zagłębić, jednak ta książka byla dla mnie bardzo trudna do zrozumienia, w sumie to nie wiele z niej rozumiałam. Nie uwazam tego za wprowadzenie do buddyzmu..

Książka „O naturze rzeczy” jest rozszerzoną wersją publikacji „Jakimi rzeczy są”, które ukazała się w latach 70. Autor przedstawił w niej w bardzo przystępny sposób najważniejsze założenia buddyzmu z myślą o osobach początkujących lub jedynie zainteresowanych tym zagadnieniem. Wprowadza nas stopniowo w poszczególne tematy odsłaniając kolejne założenia buddyzmu wyjaśniając...

Przychodzę do Was z recenzją książki o buddyźmie, a raczej o delikatnym wprowadzeniu do niego.
Do buddyzmu nie musimy podchodzic tylko jako do religii, możemy czerpać z niej zagadnienia, które pomogą nam w życiu.
Jako całkowity laik w tej dziedzinie książkę uważam za bardzo przystępną i jasno napisaną.
Zgodnie z Buddą istnieje karma, coś co do nas wraca. Nasze postępowanie...

Książka nabyta przeze mnie latem 2019 roku w Buddyjskim Ośrodku Medytacyjnym Diamentowej Drogi w Łodzi. Co mnie do niego zaprowadziło, skoro praktykuję Świadomość Krsny? Przede wszystkim niewiedza. Nie miałem pojęcia nt. buddyzmu, o jakiejkolwiek szkole. Raczej jak niejeden laik sądziłem, że buddyści to wegetarianie itd.. Do Ośrodka chodziłem przez około miesiąc czasu....

Moim zdaniem książka bardzo powierzchownie rozprawia na temat podstaw buddyzmu. Powierzchownie, ponieważ jest to tylko lekkie wprowadzenie niewymagające żadnego wcześniejszego zetknięcia z buddyzmem, czy z historią Buddy. Ja bym tą książkę nazwała raczej bardzo dobrym poradnikiem rozwoju osobistego , a nie pismem filozoficzno - religijnym. No ale w końcu większość...

Na półkach: , , , , ,

Jeśli ktoś chce się po prostu dowiedzieć, czym jest buddyzm, może niech lepiej zacznie od Wikipedii.
Ta pozycja skierowana jest do tych, którzy w jakimś sensie spotkali się już z buddyzmem i chcą dowiedzieć się więcej. Jako taka, spełniła oczekiwania, jakie wobec niej miałam.
Nie sądzę też, żeby była to pozycja skierowana do świadomych praktykujących. O naturze rzeczy jest...

Biorąc pod uwagę dokonania autora i jego życiorys spodziewałem się nieco więcej. Osobiście czuję niedosyt, ale ta pozycja może być odpowiednia dla laików interesujących się powyższą tematyką

Prosty, łatwy i bezpośredni pogląd na to wszystko co nas otacza. Można się doszukiwać niespójności albo innych niedociągnięć, ale po co. Ogólnie to warto zapamiętać: Wszystko jest takie jakie jest, i po co komplikować sobie życie. Czasami po prostu trzeba przeczytać o tym książkę, żeby uświadomić sobie, że tak jest.

Świetna książka wprowadzająca do buddyzmu..a zresztą nie tylko. Każdy kto kierować świadomie swoim losem znajdzie w niej ciekawe i świeże spojrzenie na otaczający nas świat zewnętrzny i wewnętrzny.

Dyskusje

• Buddyzm
  • 2011
  • Mam
  • 2020
  • Religie

Lama Ole Nydahl O naturze rzeczy. Współczesne wprowadzenie do buddyzmu Zobacz więcej