O naturze rzeczy

Czarna Owca
religia
budda karma

Kup książkę

Biorąc pod uwagę dokonania autora i jego życiorys spodziewałem się nieco więcej. Osobiście czuję niedosyt, ale ta pozycja może być odpowiednia dla laików interesujących się powyższą tematyką

Prosty, łatwy i bezpośredni pogląd na to wszystko co nas otacza. Można się doszukiwać niespójności albo innych niedociągnięć, ale po co. Ogólnie to warto zapamiętać: Wszystko jest takie jakie jest, i po co to komplikować sobie życie. Czasami po prostu trzeba przeczytać o tym książkę, żeby uświadomić sobie, że tak jest.

Świetna książka wprowadzająca do buddyzmu..a zresztą nie tylko. Każdy kto kierować świadomie swoim losem znajdzie w niej ciekawe i świeże spojrzenie na otaczający nas świat zewnętrzny i wewnętrzny.

Książka stricte dla osób zainteresowanych buddyzmem diamentowej drogi.

Błędem jest kupowanie tej książki jako pierwsze wprowadzenie do buddyzmu.
Nie chodzi mi tylko o pojęcia z którymi można sobie jednak poradzić, ale bardzo długie zdania które mówią w początkowej fazie niby o czymś głębokim wprowadzając ciekawość po czym w gmatwaninie splątanych nie zrozumiale zdań czytelnik gubi się i nie wie o czym czyta.
Może przełożenie przez W.Trace...

Książka w sam raz dla tych, którzy spotkali się już raz z budyzmem jak i dla tych dla, których będzie to pierwsza lektura tego typu.
Autor opowiada nam o buddyzmie na czym polega, jakie są jegie ideologie i założenie oraz praktyki religijne np. medytacje, mantry.
Wspaniała książka, którą powinien przeczytać każdy kto fascunuje się religiamy wschodu a zwłaszcza buddyzme...

Dla osoby, która dopiero wchodzi w temat jest ok, aczkolwiek zawiera zbyt duzo pojęć obcych osobom nie znającym"sprawy". Rozjasniła mi kilka rzeczy, lecz nie odpowiedziała na wszystkie pytania

Wspaniała książka dla wszystkich zaczynających podróż z buddyzmem.

Z jednej strony inspirująca i interesująca, ale z drugiej strony budzi wiele wątpliwości

W mojej opinii książka napisana zbyt lekko i zbyt powierzchownie traktuje temat upraszczając wiele zagadnień to łatwostrawnej formy, jeśli ktoś chce zaznajomić się z buddyzmem od zera to istnieją wg mnie inne, dużo lepsze pozycje. Natomiast osoby dla których to nie będzie pierwsza książka o buddyzmie też nie mają raczej czego w niej szukać poza lekkim poirytowaniem.

Lama Ole Nydahl O naturze rzeczy. Współczesne w...