Magia kości

Tłumaczenie: Agnieszka Walulik
Cykl: Opowieści ze Złowrogiego Miasta (tom 2)
Wydawnictwo: W.A.B.
The Bone Magician
magia kości
Leonor

Los nie rozpieszczał Pina Carpue: matka zmarła, ojciec go porzucił, chłopiec cierpiał głód i marzł, tułając się samotnie po ulicach. W końcu znalazł dach nad głową i pracę w cichym, spokojnym miejscu. W kostnicy. Jest szczęśliwy. Pewnego dnia jednak ktoś zakrada się do zakładu pogrzebowego i zmusza Pina do uczestnictwa w akcie wskrzeszenia umarłych. Od tego momentu chłopiec wpada w wir niesamowitych i mrożących krew w żyłach zdarzeń. Jego sprzymierzeńcami stają się: karzeł – intelektualny olbrzym, a zarazem mistrz w rzucaniu ziemniakiem, pewna zagadkowa para oraz naukowiec-wróżbita.

Robert | 2010-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2010

Z mojego punktu widzenia, to dosyć dziwna lektura. Albo jestem po prostu na takie książki już za stary. Bo to jest taka literatura baaardzo młodzieżowa. Nie wiadomo gdzie, nie wiadomo kiedy, w oderwaniu od realnego świata, klimat książki bliżej nieokreślony – nawet przyjemnie się czyta :)
Ogólnie książkę jak i twórczość autorki klasyfikuje się jako literaturę młodzieżową. Fiona E. Higgins dała się już poznać polskim czytelnikom dzięki książce „Czarna Księga Sekretów”. Wraz ze swoją osobą wprowadziła w młodzieżowym nurcie pewną świeżość, którą dalej ‘propaguje’ w „Magii kości”. Jej książki mają w sobie coś dickensowskiego w stylu budowania świata, do tego coś co mi osobiście nasuwa skojarzenia z Lemony Snicket. Niby to jest świat jak najbardziej rzeczywisty, ale w oderwaniu od całości. Mała-wielka mieścina umiejscowiona nie wiadomo gdzie, na dodatek też nie wiadomo kiedy, bo wszystko wskazuje na to, że to lekko dziewiętnasto- lub dwudziestowieczna osada, gdzie niby jest wydawana...

Victoryette | 2015-02-10

Młodzieżowa, nafaszerowana bzdetami książka, którą szybko się przetrawia. Przyjemna powieść nie z tego świata utrzymana w nieco karawaniarskim klimacie. Dodatkowym plusem jest atmosfera jaką stworzyła pani Higgins – upiorna, zapluta, zatęchła i cuchnąca.
Utwór pisany prostym językiem. Może stanowić miłą odskocznię od rzeczywistości, jednak bez przywiązywania do niego większej uwagi. Szybko wyparowuje z pamięci.

Szafirek | 2015-12-31

"Magia Kości" to dobra książka na chwilę wypoczynku przy ulubionej herbacie. Akcja powieści przyciąga i żwawo nabiera tempa z każdym rozdziałem. Podobała mi się ta przygoda z Pinem i Kościanym Magiem. Nie pozostały mi żadne pytania po jej skończeniu, może jedno. Na pewno czytanie tej książki sprawia przyjemność.

Aniela_Rose | 2015-04-05
Przeczytana: 01 kwietnia 2015

Nie mogłam oderwać się od tej książki, na drugi dzień musiałam kupić Pierwszą część. Dawno nic nie porwało tak mojej wyobraźni..

| 2011-08-24
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 24 sierpnia 2011

"Magia Kości" to moje pierwsze spotkanie z F.E. Higgins. Spotkanie to moim zdaniem było dość owocne.
Niewątpliwie największym atutem książki jest bajkowy, a zarazem mroczny klimat, który przywiódł mi na myśl "Opowieść wigilijną" i filmy Tima Burtona.

Akcja toczy się w mieście, którego mieszkańcy lubią optymistycznie powtarzać, iż narodziny są pierwszym krokiem do śmierci. Owi mieszkańcy spotykają się Pod Zręcznym Palcem, gdzie z umiłowaniem pijają piwo i oddają się ulubionej rozrywce, czyli...oglądaniem dziwadeł. Patrzą na taką bestię i cieszą się, że los ich oszczędził, obdarzając ich przeciętnym wyglądem. Nic takiego? Ale nie wszystkim się to podoba...

Główny bohater, Pin Carpue, musi zmierzyć się z potępieniem ludzi, którzy mają go za syna mordercy. Gdyby chociaż wiedział, że tak nie jest, byłoby mu łatwiej. Ale Pin tego nie wie... Jego życie zmienia osobliwa para, która potrafi na krótką chwilę przywrócić umarłego do życia, a nawet nakłonić go, aby podzielił się swoją...

Czarna_Sarna | 2014-08-18
Przeczytana: lipiec 2014

Przyjemna książka, którą czyta się lekko i szybko. Jej główna zaleta to utrzymująca się posępna atmosfera smutnej bajki, sama fabuła bowiem nie jest wybitnie wciągająca. Trochę za mało akcji, trochę zbyt przewidywalne wątki. Mimo wszystko uważam, że można ją polecić fanom "Księgi cmentarnej" i opowiadań Niela Gaimana.

emilia-milkaslonce | 2015-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2015

Bardzo fajna czekam na dalszą część.

hypnos | 2013-09-10
Przeczytana: 09 września 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

książka nawet dobra, ale nie w moim typie; magia jest nieprawdziwa ;/

Nithararith | 2016-08-29
Roxetka | 2016-08-11