Dolina Szkieletów

Tłumaczenie: Anna Studniarek-Więch
Cykl: Dolina Szkieletów (tom 1)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Skeleton Creek
thriller, dziennik
Sela9030

Przeczytaj książkę, obejrzyj filmy na www.dolinaszkieletow.pl, poznaj prawdę… Coś dziwnego się dzieje w Dolinie Szkieletów. Coś złowrogiego. Ryan był blisko odkrycia prawdy. I prawie zginął. Teraz ze złamaną nogą leży w łóżku. Wie, że nie może nikomu zaufać. Ma tylko swój tajny dziennik. Jego przyjaciółka Sarah dokonuje tymczasem kolejnych przerażających odkryć. Kręci o nich filmy, które...

Przeczytaj książkę, obejrzyj filmy na www.dolinaszkieletow.pl, poznaj prawdę…

Coś dziwnego się dzieje w Dolinie Szkieletów. Coś złowrogiego. Ryan był blisko odkrycia prawdy. I prawie zginął. Teraz ze złamaną nogą leży w łóżku. Wie, że nie może nikomu zaufać. Ma tylko swój tajny dziennik. Jego przyjaciółka Sarah dokonuje tymczasem kolejnych przerażających odkryć. Kręci o nich filmy, które umieszcza w sieci.

Ze śledztwa wynika jedno. Przeszłość jest niebezpieczna. Teraźniejszość jest nawiedzona. A przyszłość to śmierć.

Witajcie w Dolinie Szkieletów!

"Dolina Szkieletów", multimedialny projekt Patricka Carmana, to opowiadana z dwóch perspektyw historia niezwykłego śledztwa prowadzonego przez parę przyjaciół. Składają się na nią tajne dzienniki Ryana McCraya oraz założona przez Sarah Fincher strona internetowa www.dolinaszkieletow.pl. Tylko wtajemniczeni w szczegóły dochodzenia czytelnicy tajnych zapisków mogą obejrzeć zakodowane w sieci amatorskie filmy dokumentujące odkrycia Sarah. A gdy to zrobią, poczują na własnej skórze grozę, jaka się czai w małym miasteczku o dziwnej nazwie...

Drugi tom już wkrótce.

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 2010

źródło okładki: Nk.com.pl

Freakoholic | 2015-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2015

KOCHAM ! Ta książka jest rewelacyjna ! Zabrakło mi jedynie więcej grozy w filmikach, ale reszta jest na wielki plus. Język nie jest skomplikowany, ale czego można oczekiwać od postaci, która ma 15 lat. Forma dziennika sprawia, że czytelnik bardzo łatwo wciąga się w opowieść, natomiast krótkie filmy, to niesamowity pomysł ! Dwie różne formy przekazu idealnie się uzupełniają i dają nam dwie różne perspektywy na przedstawione wydarzenia. Książkę pochłonęłam w kilka godzin i właśnie zaczynam drugą część. Zachęcam, bo jest to niesamowity pomysł, aby połączyć coś na pozór skrajnie innego w jedno.

Natalia M | 2012-12-02
Na półkach: Przeczytane, E-book, 2012
Przeczytana: 02 grudnia 2012

Kiedy zaczęłam czytać książkę i natrafiłam na moment, w którym powinnam obejrzeć pierwszy filmik, nie zrobiłam tego. Bałam się, że będzie straszny, a musicie wiedzieć, że jestem trochę strachliwą osobą. Lecz, gdy dotarłam do miejsca, gdzie należy obejrzeć drugi film postanowiłam, iż obejrzę je wszystkie. Są dość straszne, ale nie było aż tak źle. Świetnie dopełniają powieść.

W książce Ryan ciągle mówi, że jego i Sarah ciekawość oraz odkrycia doprowadziły do czegoś złego, więc nie mogłam się oderwać od powieści. Każdą stronę w książce otula tajemnica i ciekawość. Czytelnik nie może być pewien co się wydarzy na kolejnej kartce. Autor czasem owija w bawełnę i prawdę mówiąc doskonale mu to wychodzi.

Ryan i Sarah są dość zwyczajnymi ludźmi, choć nieco mnie zaskoczyli swymi przyzwyczajeniami i cechami. Mianowicie to Sarah była odważna, złakniona przygody i odkryć, natomiast Ryan raczej spokojny, nie przepadający za tym co nieznane i niebezpieczne. Jestem naprawdę zdumiona, że dwa tak...

Kuba | 2010-07-03

Książka jest bardzo wciągająca. Czyta się ją zupełnie inaczej niż wszystkie inne. Dodatkowo, te filmy nadają specyficzny charakter temu dziennikowi. Cały czas trzyma w napięciu. Z niecierpliwością czekam na kolejną część!

Plesio | 2011-06-23

Ciekawe połączenie książki z filmem. Myślałem że całościowo będzie nie za ciekawie. Ku mojemu zdziwieniu Dolina Szkieletów wciągnęła mnie i zajęła mi nie całe 3 dni.
Jedyna rzeczą o której chce wspomnieć to to, że filmiki na dolinaszkieletow.pl często się wcinały bądź wcale nie działały.
Miałem z tym czasem ogromne problemy ale końcu udało mi się wszystko obejrzeć. Więc gdy samo czytania chwilowo wam się znudziło zachęcam do podwójnej przyjemności z tej oto książki.

KatiEmm | 2013-09-17
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 17 września 2013

"Czytanie juz nigdy nie będzie takie same." Zaskakujące połączenie książki i filmu, nie do końca filmu ale nagrań. Pierwszy raz się z takim czymś spotykam i jestem mile zaskoczona, więcej emocji i dreszczu na plecach. Naprawdę ciekawa historia, nagranie z hasłem "KRUK" było dla mnie najbardziej straszne. Jedyny mały minus to nieustanny cykor Ryana, dlaczego nie jest taki odważny jak Sarah?

Vandia | 2013-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2013

Jest druga w nocy. Dosłownie przed chwilą obejrzałam ostatnie nagranie powiązane z Doliną Szkieletów. Serce wali mi jak po maratonie, podobnie z oddechem. A przecież leżę sobie grzecznie w ciepłym łóżeczku...
Oto, jak Dolina Szkieletów działa na ludzi.

Macie gwarancję mocnych przeżyć i poczucia strachu na karku. Pan Carman połączył dwa światy - literaturę i Internet. Dodał do tego strach, poszukiwania, dwójkę nastoletnich bohaterów, przyjaźń i niewyjaśnione zagadki - to wszystko łączy się w Dolinie Szkieletów.

Neurotyczka | 2015-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2015

Muszę przyznać, że historia sama w sobie jest dość interesująca. Pomysł, żeby połączyć książkę z nagraniami w internecie też był całkiem ciekawy. No i rozumiem dlaczego "Dolina Szkieletów" została napisana w formie dziennika, a jednak odnoszę wrażenie, że sporo straciła przez biadolenie głównego bohatera. Być może jest w tym jakiś realizm, skoro bohater ma 15 lat i odwagą nie grzeszy, ale... niee, to zdecydowanie nie dla mnie. O ile przy nagraniach (szczególnie oglądanych w nocy) dało się czasami poczuć lekki dreszczyk, o ile strona wizualna książki jest bez zarzutu, o tyle treść nuży zamiast budować napięcie, przynajmniej w moim odczuciu.
Po drugą część pewnie i tak sięgnę z ciekawości, na szczęście książki z tej serii zajmują jeden wieczór, więc nie będę rozpaczać nad straconym czasem. Swoją drogą - kiedy nieduża objętość książki jest zaletą, to chyba znak, że coś jest nie tak ;)

Jedną gwiazdkę podciągnęłam za fakt, że to jednak literatura młodzieżowa. Być może jako nastolatka...

Szafirek | 2015-03-16
Przeczytana: 16 marca 2015

"Dolina Szkieletów" to świetne połączenie filmu i książki. Uwielbiam odkrywanie tajemnic przez czytelników.
Powieść sprawiała, że ciarki przechodzą po plecach, filmy jeszcze bardziej. Dzięki nim można było poczuć klimat i wczuć się w bohaterów.
Odliczałam kartki do następnego hasła, to była świetna zabawa. Ponad to, samą książkę można przeczytać w jeden dzień. Zaskakujące zakończenie wzbudza naszą ciekawość. Druga część pewnie odpowie na mnóstwo pytań.
Śledztwo Ryana i Sarah przeszło w coś poważnego, razem z nim moje zainteresowanie powieścią i napięta akcja.

Panna15 | 2014-06-09
Na półkach: Przeczytane, 2014 rok
Przeczytana: 09 czerwca 2014

Nudny poniedziałek, poszłam zamiast do szkoły to pozałatwiać sprawy na mieście. Miałam akurat do oddania książki wiec zaszłam do biblioteki. Podchodzę do regału a tu "Dolina Szkieletów" Było jakoś koło 11. Niedawno czyli gdzieś tak koło 19-20 ją skończyłam. Bosz rewelacja! Troszkę chaotycznie napisana, ale świetna. Na prawdę polecam wam. Szybko się czyta, bardzo wciąga, no i oczywiście polecam też zajrzeć na ich stronę podaną na okładce.

Magda4251 | 2014-08-02

Na początku podchodziłam do tej książki z dystansem nie do końca przekonało mnie to by połączyć książkę z filmem a raczej krótkimi filmikami. Jednak okazało się to znakomitym pomysłem. Cała historia bardzo mnie wciągnęła a gdy dochodziłam do momentu gdzie powinno obejrzeć się film byłam za każdym razem ciekawa co w nim będzie. Na pewno z przyjemnością sięgnę także po 2 cześć.