W obliczu oszustwa

Wydawnictwo: Libros
THE FACE OF DECEPTION
oblicze, oszustwo
dona

Rzeźbiarka sądowa Eve Duncan posiada rzadki - i czasem nieprzyjemny - dar. Jej genialna zdolność rekonstrukcji twarzy dawno zmarłych osób jedynie na podstawie kształtu czaszki przynosi ukojenie rodzicom zaginionych dzieci. Dla Eve, której córka została porwana i zamordowana, a jej ciała nigdy nie odnaleziono, jest to sposób na pogodzenie się z własnym koszmarnym losem. Pewnego dnia milioner John Logan proponuje Eve, aby zrekonstruowała twarz dorosłej ofiary morderstwa. Eve zgadza się tylko dlatego, że Logan ofiaruje ogromną sumę pieniędzy na cel dobroczynny. Wkrótce okaże się, że była to najbardziej niebezpieczna decyzja jej życia.

źródło opisu: [Libros, 2001]

Melancholia | 2012-05-15
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 15 maja 2012

Natrafiłam na tę książkę zupełnym przypadkiem. Nazwisko autorki nic mi nie mówiło, a tytuł i okładka wydawały się mało zachęcające. Skusił mnie opis z tyłu i... nie żałuję.

Pewien obrzydliwie bogaty amerykański przedsiębiorca i lobbysta na rzecz partii republikańskiej, niejaki John Logan, twierdzi, iż jest w posiadaniu czaszki Kennedy'ego. TEGO Kennedy'ego. Jego zdaniem prezydent zmarł śmiercią naturalną, a w Dallas zastrzelono sobowtóra. Jako, że trwa właśnie kampania wyborcza, ujawnienie takich rewelacji, z pewnością nie przysporzy popularności rządzącym demokratom. Nasyłają więc oni na Logana wyjątkowego specjalistę od brudnej roboty, który szlify zdobył w szeregach CIA.

Logan pozyskuje do współpracy Eve Duncan, zwaną 'damą od kości'. Eve jest rzeźbiarką sądową i posiada rzadki talent do rekonstrukcji twarzy na podstawie kształtu czaszki. Zwykle odtwarza rysy małych dzieci, przynosząc pociechę ich zrozpaczonym rodzicom i sobie samej - jej córeczkę przed laty porwano i...

O ile dobrze pamiętam, to kawał niezłej sensacji. Czytałam to co prawda wiele lat temu, dlatego wahałam się czy postawić 7 czy 8 gwiazdek. Pamiętam swoje wrażenia, ale tak naprawdę trudno mi tę książkę porównać z tymi co czytam teraz. Kiedyś dałabym najwyższą notę, ale kiedyś... byłam dużo młodsza i pewnie miałam mniejsze wymagania. Ostatecznie 8 gwiazdek, bo to była właśnie ta książka która wciągnęła mnie w czytanie i mam do niej sentyment. Sama ją wybrałam! Katalogi z wydawnictw dostawali moi rodzice, ale ja je też przeglądałam, mimo że czytanie znałam głównie z lektur szkolnych albo z mojego ulubionego w liceum autora E. Remarque`a, i ewentualnie jakichś nielicznych książek - często dla młodzieży, które od czasu do czasu wpadały mi w ręce. Nagle natrafiłam na tę pozycję i spodobało mi się streszczenie. Poprosiłam mamę, żeby mi ją zamówiła. A potem czytałam z wypiekami na twarzy! A potem były jeszcze dwa tomy tego cyklu czytane z takim samym zaangażowaniem. A potem już szło dalej...

aleczka | 2016-01-13
Na półkach: Przeczytane, Na wymianę

Dobra triller, trzyma w napięciu, jest i troszkę romansu:) bohaterowie wyraziści- czego więcej trzeba! Polecam.

Agnieszka | 2015-12-01
Przeczytana: 29 listopada 2015

Hm... Trochę lipa, że taka polityczna, bo poza tym fajnie się czyta, akcja szybko leci, ciekawe zwroty akcji. Ale brak miłości, bo w ogóle nie czuć chemii między Eve a Loganem (bo w sumie nie powinno być), ale też w sumie mogłaby się ona ogarnąć i zobaczyć Joe'go. ;>

Syśka | 2012-10-17

Świetnie naszkicowani bohaterowie, wartka akcja, która niesie cię przez kolejne strony sensacyjnej opowieści. Na pewno sięgnę po kolejną część.

Martyna | 2015-09-03
Na półkach: Sensacja, Przeczytane
Przeczytana: 03 września 2015

Książka mi się podobała, ale denerwuje mnie, że sprawa Bonnie nie została rozwiązana. Bohaterowie byli bardzo wyraziści, od razu polubiłam Eve oraz Joe. Mam nadzieje, że w kolejnych częściach będzie więcej ich wspólnych scen. Polecam.

NIEMAG | 2013-05-10
Przeczytana: 11 sierpnia 2011

szczerze polecam wszystkie części opisujące historię Eve Duncan - ciekawe wątki. Bardzo wciągająca fabuła.

Ania | 2016-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2016

świetna, super się czyta, na pewno sięgnę po następne.

Andrzej | 2013-06-14
Przeczytana: 13 czerwca 2013

Świetny thriller, chociaż w końcówce może nieco "przedobrzony"

lynze | 2014-06-18

Polecam wszystkim fanom kryminałów - książka pochłania już od pierwszych stron. Mało przewidywalna, wartka akcja i wiele jej zwrotów, czyta się jednym tchem. Jedyną wadą (oczywiście w moich oczach) jest charakter głównej bohaterki, który momentami stawał się dla mnie irytujący.