W sieci strachu

Wydawnictwo: Książnica
Beneath the skin
Powieść amerykańska, XXw

Inne wydania

Zoe, Jenifer i Nadia to trzy obce sobie kobiety, które połączył jeden mężczyzna... mężczyzna, który pragnie ich śmierci. zaplanowane z rozmysłem zabójstwa ma poprzedzić długi okres osaczenia, by sprawca mógł się napawać przerażeniem kobiet. Na szczęście nie przypuszcza, że nie wszystkie są bezradne, sparaliżowane strachem i niezdolne do walki.

Anna | 2010-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2010

Na początku przyciągnęła mnie tajemnicza okładka przedstawiająca (według mnie) jakąś mglistą postać na jasnym tle. Z pełną ciekawością otworzyłam książkę na pierwszej stronie i ze zdziwieniem odkryłam, że już po dwóch pierwszych zdaniach zaczęło mnie ogarniać uczucie wzrastającego napięcia, które jest wyznacznikiem dobrego thrillera psychologicznego. Pewnie powodem tego było to, że każda główna bohaterka tej wstrząsającej opowieści (jak i oprawca) wyraża swoje uczucia w pierwszej osobie liczby pojedynczej, przez co czytelnik ma wrażenie, że postać tylko jemu spowiada się ze swoich okrutnych przejść.
W zasadzie te wszystkie wyznania mają nie tyle pomóc we wprowadzeniu czytelnika w akcję powieści, ile pokazać jakie mogą być reakcje na dominujące w książce uczucia strachu, niepewności, czy (w mniejszym lub większym stopniu) utraty wolności osobistej. Bo jak każdy z nas zachował by się, gdyby żył w stanie ciągłego zagrożenia? Odpowiedzi na te pytania poznajemy przez pryzmat trzech...

natkuss | 2014-12-21
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 21 grudnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jest to pierwszy kryminał jaki czytałam pisany z perspektywy ofiar. Na początku byłam tym zaskoczona, bo zazwyczaj wygląda to inaczej: ofiara -> śledztwo. Ale przyznam, że fajnie jest widzieć jak wygląda to z drugiej strony.
W tym wypadku mamy 3 kobiety, zupełnie nie powiązane ze sobą, które upatrzył sobie morderca. Akcja nie toczy się jakoś zawrotnie szybko, w pierwszej części wręcz wlecze się, ale wynagradza to 3 część. Oczywiście można się było spodziewać jak to zazwyczaj w kryminałach romansu na linii policjant- ofiara .

lenuszka | 2012-08-13
Na półkach: Przeczytane, Nicci French, 2012
Przeczytana: 12 sierpnia 2012

Moje pierwsze spotkanie z powieścią Nicci French mogę uznać za nad wyraz udane. Książka dostarczyła mi sporo dreszczyku emocji, gdybym obgryzała paznokcie to pewnie pod koniec czytania straciłabym je wszystkie ;-) Ale do rzeczy: książka traktuje o losach trzech kobiet, które z pozoru nic nie łączy, każda prowadzi odmienne życie, mają inne priorytety i plany na przyszłość, łączy je jedno - mężczyzna, który kocha je na zabój. Zaczyna się niewinnie, od listu, który oprócz miłych słówek zawiera groźną obietnicę – obietnicę rychłej śmierci. Która z bohaterek uwierzy w tę obietnicę i stanie do walki z szaleńcem? Zainteresowanych zachęcam do przeczytania tej lektury.

Literalny | 2011-08-11
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 11 sierpnia 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka trzymająca w napięciu, ale tylko do pewnego momentu.Kiedy ujawnia się zabójca, całe napięcie odchodzi i łatwo domyślić się zakończenia.Ogólnie dobra, ale nie ma się ochoty sięgnąć po nią drugi raz.

Julla | 2014-06-30

na początku bałam się tej książki, ale potem była całkiem ciekawa. odczułam dziwną więź z Jenifer, sama nie wiem czemu... ;)

EM_KA | 2013-12-29
Przeczytana: 2013 rok

Wspaniały, bardzo wciągający thriller. Naprawdę polecam :)

ksenia | 2011-10-24
Przeczytana: 23 października 2011

Książka utrzymuje w napięciu, nawet środek nocy i świadomość że "jutro poniedziałek i trzeba iść do szkoły" nie pozwala się od niej oderwać. Polecam!

Paulina | 2011-06-19
Przeczytana: 2011 rok

Świetna, trzymająca w napięciu lektura!

michasia | 2011-10-07
Przeczytana: październik 2011

triller psychologiczny,doskonale budowane napiecie,zaskakujące zwroty akcji,swietne postacie ,piekny styl

Gosiaczuniek | 2013-10-19

Fajne,trzyma caly czas w napieciu-zreszta jak wszystkie ksiazki tych autorow!