W pułapce kłamstw

Okładka książki W pułapce kłamstw Iris Johansen
Okładka książki W pułapce kłamstw
Iris Johansen Wydawnictwo: Lucky kryminał, sensacja, thriller
EVE
Lucky
2017-11-01
2017-11-01
Katarzyna Mosionek
porwanie służby specjalne dziecko przeszłość tajemnice

Przedstawiona historia jest ciekawa i wciągająca, akcja dzieje się bardzo szybko, co utrzymuje duże napięcie i sprawia, że trudno się oderwać od książki. Dobrze sprawdzi się dla fanów mocnych wydarzeń, którzy nie lubią rozwleczonych historii i długich opisów, gdyż te są ograniczone do minimum. Minusem natomiast są sylwetki bohaterów, którzy prawie niczym się od siebie nie różnią, jeśli chodzi o charakter. Wszyscy mają te same cechy, schematy zachowań, a nawet sposób mówienia, który wydaje mi się trochę nienaturlany i robotyczny. Dodatkowo zdarzały się błędy w książce, np. dialogi były w ciągu tekstu, a nie od nowego akapitu, co sprawiło, że można było się trochę pogubić. Ogólnie książkę oceniam pozytwnie i nie mogę się doczekać kolejnych wydarzeń w następnych częściach.

Iris Johansen jest amerykańską autorką powieści kryminalnych i romansów. Głównymi bohaterami tej książki są profiterka kryminalna Eve Duncan oraz Joe Quinn. Ponownie wraca sprawa porwania i zabójstwa córki Eve – Bonnie. Eve dowiaduje się, że w sprawę może być zamieszany ojciec dziewczynki John Gallo, którego dotychczas uważała za zmarłego. Wszystko to powoduje, że wracają wspomniena, z którymi musi się zmierzyć. Czy pomoże jej partner Joe Quinn?

Niestety trochę jestem rozczarowana tą pozycją. Spodziewałam się o wiele więcej niż otrzymałam. Z ciekawością przeczytałam początek, gdzie autorka przedstawiła nam Evę w wieku 15 lat oraz jej początki znajomości z Johnem Gallo. Później jednak zrobiło się nudno. Nie podobało mi się również zakończenie, w którym Joe leży w szpitalu i czytelnik zastanawia się czy przeżyje.
Książkę oceniam na 5,5 pkt.

kilka lat po porwaniu córki bohaterka książki trafia na ślad który jak myśli prowadzi ją do wskazania porywacza.dużo emocji ,kłamstwa oraz ciemniejszej strony fbi.na finał "perełka" autorka zostawia nas z pytaniem -czy jeden z bohaterów przeżyje......

To amerykańska powieść kryminalna.
Bardzo mroczna, poruszająca i jakże prawdziwa.Eve to młoda kobieta, której zostaje porwana córka Bonni.
W sprawę poszukiwania zostają zaangażowane amerykańskie służby specjalne i wywiad wojskowy.
Przez kilka lat prowadzone śledztwo nie daje rezultatu. Nadal nie wiadomo kto porwał dziewczynkę i kto ją zabił. Kto będzie następnym celem.Matka postanawia na własną rękę dowiedzieć się co stało się z Bonni.
Niestety nie jest to proste, ponieważ musi się zmierzyć z demonami przeszłości.
Czuje,że jej córka nie żyje lecz chce tylko odnaleźć jej ciało aby pochować córeczkę.
Jednak nie zdaje sobie sprawy, że została ukryta tak aby nikt nigdy jej nie odnalazł.Eve się nie poddaje. Nie wie komu może ufać i kto naprawdę jest tym, za kogo się podaje.Akcja toczy w kilku płaszczyznach czasowych. Kiedyś „widzimy” mała dziewczynkę siedząca pod ścianą. Ma potargane jasne włosy i jest ubrana w nocną koszulkę z Kopciuszkiem.
Bose stopy dyndają kilka centymetrów nad podłogą. Milczy, lecz jej wielkie brązowe oczy wypełnione są przerażeniem.
Wie, że została porwana a jej matka i babka zginą jeśli nie będzie grzeczna. Nie może płakać i musi być posłuszna.
„Widzimy” też inną małą dziewczynkę siedzącą plecami do poręczy werandy. Ma na sobie jeansy i koszulkę z króliczkiem Bugiem. Rude, kręcone włosy lśnią w blasku księżyca.
Jest też czas teraźniejszy gdzie trwają poszukiwania porwanej Bonni.
Te wszystkie historie łączą się w jedną całość dającą nam obraz tego co się wydarzyło i co się teraz dzieje.Porwania, szantaż, zastraszanie, brudny świat. Broń, podpalenia domów.
To zemsta, frustracja , złość i wściekłość.To powieść o poszukiwaniu prawdy w świecie pozbawionym zasad, gdzie rządzi korupcja i układy. Świadomość, że jest się z góry skazanym na porażkę daje poczucie bezsilności.To książka również o próbie leczenia ran i szukaniu ukojenia duszy po przeszłości, która wciąż ciąży.Po przeczytaniu jej mam pewność, że strach jest skuteczniejszy niż pieniądze. To mega przerażające.Zapraszam do przeczytania

To amerykańska powieść kryminalna.

Amerykańskie służby specjalne,wywiady wojskowe od lat prowadzą śledztwo w sprawie porwania i zabójstwa
małej dziewczynki Bonnie,która była córką Evie,muszą rozwikłać zagadkę zabójstwa Bonnie.
Nawet matka chce na własne ręce prowadzić własne śledztwo.
Historia bardzo dramatyczna,poruszająca.
Życiowa i dobra książka.

Nawet matka chce na własne ręce prowadzić własne śledztwo.
Historia bardzo dramatyczna,poruszająca.
Życiowa i dobra książka.

• Biblioteczka domowa III
  • Książki poruszające
  • Przeczytane 2022
  • Mam w papierku
  • Czytnik/Legimi
  • Prawdziwe Historie

Dodaj cytat z książki W pułapce kłamstw