Czerwony pokój

Wydawnictwo: Libros
The Red Room
groza, horror,
rogni84

Kolejny elektryzujący thriller psychologiczny znanej pary dziennikarzy. Fascynująca opowieść o zagubionych i niekochanych. Kit Quinn zajmuje się tropieniem przestępców, często porusza się po terenach powszechnie budzących niechęć. Któregoś dnia zostaje ciężko ranna wskutek brutalnej napaści. Po jakimś czasie musi wrócić do miejsc, które wciąż budzą w niej ogromny lęk. Czy dojdzie do konfrontacji Kit z człowiekiem, który wyrządził tyle zła? Czy młoda kobieta zdoła pokonać obezwładniający strach, aby dotrzeć do prawdy?

bewelka86 | 2013-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2013

"Czerwony pokój" jednak trochę mnie rozczarował. Miał być elektryzujący thriller, który od pierwszego słowa trzyma w napięciu. Autorom jednak nie udało się stworzyć takiej atmosfery, która wciągnęłaby Czytelnika do tego stopnia, że zapomniałby o bożym świecie i całkowicie "wsiąkł" w opowiadaną historię.

Owszem, fabuła była całkiem dobra, choć było sporo momentów tak zwanego przestoju. Niby coś się działo, a ciągle nic. Dopiero pod koniec mamy wyjaśnienie zagadki i jak dla mnie ono było lekko naciągane. Nie znaczy to, że niemożliwe, ale jakoś tak zaserwowane pod sam koniec i wyjaśnienie tych wszystkich zbrodni pozostawiło u mnie lekki niedosyt. Ja lubię stopniowe dochodzenie do rozwiązania, jakieś drobne wskazówki dla Czytelnika, a tu mi tego zabrakło. Co prawda wśród moich typów był morderca, ale było to typowanie na zasadzie może ten, a może tamten... Lubię zgadywać, ale lubię też jak Autor tak mnie zaskoczy rozwiązaniem, że na poczatku trudno będzie mi uwierzyć, ale potem...

Morderstwo dziewczyny. A że nie wiadomo nawet jakie nosiła imię i skąd pochodziła sprawa nie ma priorytetu. Morderstwo kobiety. Żona i matka, z historią i marzeniami. I tutaj już sprawa jest na ustach wszystkich.

Jedna osoba dostrzega, że coś te dwie śmierci łączy. Tyle, że ta sama osoba zdaje się zagubiona i niepewna, pragnąca udowodnić i zasłaniająca się ramieniem.

Podejrzany od początku. Chłopak, odludek, aspołeczny, nie zawsze czysty, samotny, z trudnościami w relacjach z ludźmi. Profil mordercy jak malowany. Policja głęboko w to wierzy. Ale czy to może być aż tak proste?

Samobójstwo nastolatki. Kolejne pytanie, nadal żadnych odpowiedzi.

Wciągający, grający na nerwach, odstraszający. Warto.

fiszunia | 2010-08-24
Przeczytana: 23 sierpnia 2010

"Wartka, budząca grozę akcja nie daje ani chwili oddechu, oderwiesz się od książki dopiero, gdy dokończysz ją czytać" - taką recenzję przeczytałam na rewersie książki. No cóż...wartkiej i budzącej grozę akcji nie mamy się co obawiać i udusić też się nie udusimy, bo oddech spokojnie można złapać, chociażby wzdychając nad tym, jak daleko do końca tej książki. "Czerwony pokój" nie ma tego daru przyciągania i budowania napięcia, który często można spotkać w dobrych thrillerach.

Bohaterką jest psycholożka - Kit Quinn, tytułowana przez swoich pacjentów per Doktor Quinn, co mimo popularności tego nazwiska, jakoś zamiast budzić mój respekt i powagę, rozbrajało totalnie, bo gdzieś z zakamarków wyobraźni wyłaniał się obraz Dr Quinn z popularnego niegdyś serialu.

Akcja wokół rozwikłania sprawy tajemniczych morderstw toczy się, owszem, ale jak pociąg PKP po polskich torach. Wszystko wyjaśnia się oczywiście w dwóch ostatnich rozdziałach, przy czym kilkanaście pierwszych nie wnosi do sprawy...

comique | 2014-02-01
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 01 lutego 2014

Długo męczyłam się z przeczytaniem tej książki. Miała być "Wartka, budząca grozę akcja", a w rzeczywistości było zupełnie na odwrót :D Akcji tam tyle co kot napłakał i strasznie długo ciągnęło się rozwiązanie zagadki. Mam wrażenie, że zakończenie było naciągane, bo nagle bohaterka wpada na taki genialny pomysł i rozwiązuje zagadkę...

lenuszka | 2013-04-14
Na półkach: Przeczytane, Nicci French, 2013
Przeczytana: 14 kwietnia 2013

Ponoć książkę powinno się oceniać dopiero po przekroczeniu setnej strony, jednak w tym przypadku, niemalże od pierwszych stron, wiedziałam, że będzie to ciekawa pozycja literacka. Nie mogłam się od niej oderwać. Razem z Dr Quinn próbowałam rozwikłać sprawę tajemniczych morderstw i tu niestety poległam. Do samego końca nie domyślałam się, kto może być sprawcą. Zakończenie bardzo mnie zaskoczyło. Nicci i French po raz kolejny udowodnili, że tworzą zgrany zespół.

Karolina | 2014-10-21
Przeczytana: 19 października 2014

Naprawdę chciałbym coś napisać, ale książka zamiast mnie zelektryzować to raczej mnie otumaniła i nie mogę zebrać myśli.
Śledztwo wlecze się bez wyraźnego sensu, a potem nagle pstryk! i jest rozwiązanie. Pani psycholog odwala praktycznie całą robotę za organy ścigania, chociaż miała wydać tylko opinię na temat podejrzanego. Samo rozwiązanie też jest mało przekonujące, takie jakby dolepione na siłę. Zupełnie jakby autorzy stworzyli kilka trupów i nagle pomyśleli, o kurcze mamy problem. Kto ich zabił, no i właściwie po co? Z pewnością zakończenia nie można nazwać wielkim finałem. Miałam wrażenie, że twórcy sami nie mieli pomysłu na mordercę. Jest to rozwiązanie bez przekonania. Na dobrą sprawę to wszelkie wątki poboczne były dużo ciekawsze od samego śledztwa.
Opis książki jest mocno wybujały i przesadzony. Radzę nie nastawiać się na zbyt wiele.

Ola Kobylarz | 2015-08-08
Przeczytana: 05 sierpnia 2015

Zacznę od tego, że gdybym nie miała urlopu i nie wyjechała w miejsce, gdzie cywilizacji brak, to bym w życiu nie skończyła tej książki, tak mało w niej jest 'przyciągania'.
Miał być porywający thriller, z zagadką, z dreszczem emocji, z nieprzespanymi nocami. A tymczasem mamy dramat psychologiczny ulokowany w pierwszoosobowej narracji głównej bohaterki. Bohaterki, która jest tak sztuczna, wymuskana i płytka, że ma się wrażenie, że autorzy prezentują jakiś pseudo ideał kobiety. Cała akcja jest rozwleczona po różnych wątkach, którym brak wyraźnego powiązania.
Nie będę się rozpisywać, bo szkoda mi cennego czasu, książka 'przeciętna' ale tylko dlatego, że skończyłam, a nie wrzuciłam z powrotem na półkę, bo nie starczyło mi cierpliwości.

Nie_mogę_bo_czytam | 2014-03-25
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 25 marca 2014

Bardzo dobra, wciągająca książka! Fabuła porywa od pierwszej strony i nie puszcza do samego końca! Świetnie skrojony kryminał, bardzo polecam!

MowMiZa | 2016-05-12
Przeczytana: 12 marca 2016

Książka świetna, cały czas trzyma w niepewności. Mieszane uczucia co do pierwszego podejrzanego. Na prawdę dobra.

Kacper | 2015-07-31

Dobrze się zaczyna, dobry też jest sam pomysł na książkę ... no i to by było na tyle.