Bojownicy

Cykl: CHERUB (tom 6)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Man vs Beast
ChoiYoona

Każdego dnia w laboratoriach świata podczas testów i doświadczeń naukowych giną tysiące zwierząt. Niektórzy twierdzą, że eksperymenty te są konieczne, bo powiększają naszą wiedzę; inni gotowi są popełniać zbrodnie, by przerwać ten proceder. Ryan Quinn, przywódca legendarnej organizacji obrońców praw zwierząt, chcąc wyjść wcześniej z więzienia, składa policji zaskakującą propozycję współpracy. Dzięki niej pojawia się szansa na dotarcie do nieuchwytnej i szalenie groźnej grupy ekstremistów nazywających siebie Organizacją Wyzwolenia Zwierząt. James i Laura Adamsowie stają się bojownikami tej grupy i trafiają w sam środek niebezpiecznej rozgrywki. Działają wśród fanatyków, którzy - chcąc osiągnąć swój cel - nie cofają się przed niczym. W obliczu szokujących wydarzeń, działając pod silną presją emocjonalną, muszą zachowywać zimną krew i podejmować trudne decyzje.

źródło opisu: Egmont Polska, 2008

źródło okładki: Egmont Polska, 2008

Aaron | 2013-02-18
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 2011 rok

Najsłabsza z tej serii ale i tak fajnie sie czyta.

Irmina | 2014-02-03
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka była równie genialna jak każda część serii, ale poruszała jak na razie najpoważniejszy problem. Jestem pewna, że tak jak Ryan Quinn przekonał Laurę ("Jeśli dzięki mnie parę dzieciaków zastanowi się nad tym, co wkładają do ust, przestanie jeść mięso i wtykać stopy w kawałki martwych zwierząt, to może warto się męczyć") tak samo Robert Muchamore przekonał wielu ludzi do zmiany postępowania i nastawienia. A na pewno uświadomił im (jak również mi) jak bardzo poważnym problemem są eksperymenty wykonywane codziennie na całym świecie na biednych zwierzątkach. Podobało mi się również poruszenie w większym stopniu wątku Kyle'a, jak również to, że Zara została prezesem :)

luna99 | 2014-03-10
Przeczytana: 08 marca 2014

Tym razem James, Laura i Kyle muszą stawić czoła AWZ -Armii Wyzwolenia Zwierząt, czyli organizacji wegan - terrorystów, którzy mszczą się za cierpienia zwierząt.

Fabuła wydawała mi się nieco udziwniona, ale w sumie tak mnie zaciekawiła, że skończyłam książkę w dwa dni. Czasami byłam nieco zdumiona, jak można było coś takiego wymyślić, ale w większości przypadków byłam pozytywnie zaskoczona. Język jest zrozumiały dla wszystkich.

"Bojownicy" zmuszają czytelnika do przemyśleń. Pokazują, że niektórzy ludzie są potworami. Skazują zwierzęta na cierpienie bez słusznej przyczyny. Można zrozumieć zabijanie ich w humanitarny sposób dla ich mięsa (chociaż fanatycy przedstawieni w książce tego nie tolerują), ale okrucieństwem jest pozbawianie ich życia w laboratoriach tylko dla zdobycia dowodów dla sądu. Nasuwa się też kolejne pytanie: czy można człowieka potraktować w ten sam sposób, aby ukarać go za krzywdzenie zwierząt? Wtedy oprawca robi to samo, co piętnuje u innych.

Nie byłabym jednak...

Kaskaderka016 | 2012-12-07
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Akcja
Przeczytana: 07 grudnia 2012

Ta książka otworzyła mi oczy na krzywdę zwierząt. Może nie mam zamiaru zostania weganką czy wegetarianką, ale przynajmniej będę świadoma tego wszystkiego.

klaudiabla2 | 2011-04-17
Przeczytana: 29 marca 2011

To już szósta część z serii Cherub. Tym razem młodzi agenci-James i Laura muszą pracować wśród fanatyków walczących o prawa zwierząt. Tylko, że grupa ta raczej nie przebiera w środkach. Podobało mi się jak zwykle. Opowiada o tym jak ogromne korporacje przeprowadzają testy na zwierzętach i jak te cierpią. Tragedia. Książka choć trochę otworzyła mi oczy na takie sprawy. Dodatkowo dobrze się bawiłam, bo znów mogłam czytać o pracy nastoletnich agentów. Nie wiem co jeszcze napisać. Polecam!

Kaj | 2010-10-29

To chyba najlepsza część Cherubowej serii. Dużo konkretnej akcji i przekaz dający do myślenia, choć całość wciąż jest raczej niezobowiązująca. Muchamore świetnie łączy zatem cokolwiek poważną tematyką z lekką formą.

Amelia | 2014-04-30
Na półkach: Przeczytane, C- Dobre
Przeczytana: 30 kwietnia 2014

Trochę podobna do innych, chociaż wystąpiły ciekawsze wątki.

Luukas Luoma | 2014-12-30

Drastyczne ale prawdziwe.

| 2011-04-08

super

| 2011-08-30
Przeczytana: 29 sierpnia 2011

Szósty tom serii CHERUB.

Szósty tom CHERUBa trzyma równie wysoki poziom jak poprzednie. Sprawa znowu zahacza o ekologię, ale związaną jest ze zwierzętami. Ciekawie poprowadzona fabuła, nagłe zwroty i wartka akcja to bez wątpienia największe zalety tej książki. Język i styl w jakim napisana jest powieść sprawiają, że bardzo szybko i przyjemnie się ją czyta. Ciekawym zabiegiem jest przemycenie przez autora ekologicznego przesłania dotyczącego okrucieństwa wobec zwierząt i wykorzystywania ich do testów laboratoryjnych.

Uważam, że "Bojownicy", jak i inne części CHERUBa to lektura godna przeczytania. Serdecznie polecam :)