Bojownicy

Okładka książki Bojownicy Robert Muchamore
Okładka książki Bojownicy
Robert Muchamore Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: CHERUB (tom 6) kryminał, sensacja, thriller
CHERUB (tom 6)
Man vs Beast
Egmont Polska
2008-01-01
2008-01-01
Bartłomiej Ulatowski
Robert Muchamore Cherub thriller literatura szpiegowska sensacja kryminał literatura dziecięca i młodzieżowa

Chyba po raz piąty wróciłam do mojej ukochanej serii. Padło akurat na ten tom, bo jakoś pół roku temu poprzestałam właśnie na nim, więc czas dokończyć dzieła! Jak zwykle, książkę czyta się niezwykle płynnie i szybko, chociaż tematyka poruszona akurat tutaj jest odrobinę... ciężka, zwłaszcza dla osób wrażliwych na cierpienie zwierząt.

Każdego dnia w laboratoriach świata podczas testów i doświadczeń naukowych giną tysiące zwierząt. Niektórzy twierdzą, że eksperymenty te są konieczne, bo powiększają naszą wiedzę; inni gotowi są popełniać zbrodnie, by przerwać ten proceder. Ryan Quinn, przywódca legendarnej organizacji obrońców praw zwierząt, chcąc wyjść wcześniej z więzienia, składa policji zaskakującą propozycję współpracy. Dzięki niej pojawia się szansa na dotarcie do nieuchwytnej i szalenie groźnej grupy ekstremistów nazywających siebie Organizacją Wyzwolenia Zwierząt. James i Laura Adamsowie stają się bojownikami tej grupy i trafiają w sam środek niebezpiecznej rozgrywki. Działają wśród fanatyków, którzy - chcąc osiągnąć swój cel - nie cofają się przed niczym. W obliczu szokujących wydarzeń, działając pod silną presją emocjonalną, muszą zachowywać zimną krew i podejmować trudne decyzje.

Świetna! temat bliski mojemu sercu ponieważ sama nie jem mięsa i książka poruszyła mnie. Tym razem James,Laura i Kyle będą musieli stawić czoło ekstremistom, którzy posuwają się w obronie zwierząt za daleko. Całym sercem sprzeciwiam się wykorzystywaniu zwierząt w jakiekolwiek formie ale zabijanie przy tym ludzi to też nie jest rozwiązanie. Młodzi bohaterowie będą musieli sobie z tym poradzić wraz z Zarą ich tymczasową mamusią, na którą też czekają niespodzianki.

Razem z Jamesem i Keye czułam się zmęczona oczekiwaniem na akcję.
Przez całą książkę balon był nadmuchiwany obiecankami spektakularnej akcji i takiegoż samego zakończenia. A gdy balon już pękł to rozczarowanie było ogromne. Cała akcja z kucharzem mieściła się na kilku stronach. Fakt, sposób w jaki potraktowano człowieka był okrutny. Ale to dalej tylko kilka stron.
Dużo bardziej podziałały na mnie sceny tarowania szczeniąt.

Razem z Jamesem i Keye czułam się zmęczona oczekiwaniem na akcję.
Dużo...

Jedna z najlepszych serii dla nastolatków jaką zdarzyło mi się przeczytać^^
Ta część dość drastycznie przedstawia prawdę o eksperymentach na zwierzętach, ich traktowaniu i bojownikach.

Jedna z najlepszych serii dla nastolatków jaką zdarzyło mi się przeczytać^^

Kolejna bardzo dobra część przygód agentów Cheruba. Utrzymuje poziom serii.

W tej mamy okazję przyjrzeć się znęcaniu się nad zwierzętami i ogolnie pojętemu weganizmowi. Daje do myślenia.

Mam nadzieję, że kolejne będą równie dobre lub lepsze.

Kolejna bardzo dobra część przygód agentów Cheruba. Utrzymuje poziom serii.

Mam nadzieję, że kolejne będą równie dobre lub lepsze.

CHERUB to podobno seria dla młodych chłopców, ale nie wierzcie w to. W to, że jest dla młodszego czytelni też nie! świetna seria o młodocianych agentach, jedna z moich ulubionych. Czyta się z zapartym tchem!

Było kilka drastycznych opisów więc nie polecam osobom wrażliwym na takie opisy, ale tak to książka świetna

Zdecydowanie póki co mój ulubiony tom serii!

Zdecydowanie póki co mój ulubiony tom serii!

Jeden z lepszych tomów Cheruba, chociaż nie polecam czytać go osobom wrażliwym. Autor momentami dość brutalnie ukazał traktowanie zwierząt nim zostaną zabite, na potrzeby jedzeniowe, czy ubrań.

• Młodzieżowe
  • CHERUB