Okup

Cykl: Blood Ties (tom 2)
Wydawnictwo: Akapit Press
Blood Ransom
Ag2S

Teo i Rachel odkryli, że są pierwszymi na świecie sklonowanymi ludźmi. Dokonał tego Elijah Lazio, genetyk geniusz. Teo dowiaduje się, że nie tylko jest klonem swego stwórcy, ale także że niegodziwy genetyk planuje zastąpić własne niewydolne serce jego młodym sercem, doskonale genetycznie dopasowanym. Ze względu na bezpieczeństwo ich obojga, Teo i Rachel zostają rozdzieleni i przeniesieni wraz...

Ze względu na bezpieczeństwo ich obojga, Teo i Rachel zostają rozdzieleni i przeniesieni wraz z rodzinami do zupełnie nowych miejsc. Teraz żyją w ukryciu tak przed Elijahem, jak i Niezależnie Armią Występującą Przeciwko Inżynierii Genetycznej (RAGE) – grupą ekstremistów, która nie cofnie się przed nikim i niczym, by zniszczyć najmniejsze nawet ślady eksperymentów Elijaha, a przede wszystkim same klony...

źródło opisu: Wydawnictwo Akapit Press, 2012

źródło okładki: http://www.akapit-press.com.pl/

Justyna Antoniewicz | 2015-05-16
Przeczytana: 16 maja 2015

Teo i Rachel odkrywają że zostali sklonowani przez geniusza Elijah Lazio.
Chroni ich organizacja Armia Występująca przeciwko Inżynierii.
Dziewczyna chce odnaleźć brata swojego nie wie o istnieniu Teo, który jest klonem.
Bardzo wciągająca, prawdziwa historia rodzeństwa, którzy rozdzieleni zostali w dzieciństwie chcą być razem.
Walczą ze złem, klonami żeby ocalić innych ludzi i swoją siostrzyczkę Grace.
Zaciekawiła mnie bardzo powieść druga część Sophie Mckenzie dlatego chciałam przeczytać jest to cudowna, ciepła obyczajówka opowiadająca o Rachel pragnie odszukać własnego brata, który zaginął aż wreszcie odnajduje go są szczęsliwi, że w końcu są razem.
Świetna książka, ciekawa treść,,,trzymała w dobrym napięciu zaskoczyła mnie mocno,,,zaczytałam się w książce zapomniałam o całym świecie.
Warto przeczytać dalsze części ciekawe bardzo!!!

Ruthless_Woman | 2014-03-18
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 17 marca 2014

Świetna przygodówka w sam raz na deszczowy dzień. Pierwszy raz się spotkałam z tematyką o klonowaniu. Muszę przyznać, że spodobała mi się :)
Choć nie czytałam pierwszej części to znakomicie odnalazłam się w fabule.

figlarna24 | 2012-08-23
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 22 sierpnia 2012

Nauka idzie do przodu. Naukowcy z zapałem rozwijają nowe technologie i zabiegi medyczne, by pozwolić człowiekowi jak najdłużej cieszyć się długim i szczęśliwym życiem. Człowiek już sklonował owieczkę Dolly, psa. A czy możliwe jest sklonowanie człowieka?

To właśnie temat genetyki i możliwości tworzenia swoich klonów jest głównym tematem najnowszej książki Sophie McKenzie pt. "Okup". Do tej pory nazwisko autorki było mi kompletne obce. Teraz już wiem, że jej książki cieszą się dużo popularnością wśród młodych i ciut starszych czytelników. W samej Wielkiej Brytanii książki jej autorstwa sprzedały sie nakładem 320 tysięcy egzemplarzy.

Ale słów kilka o fabule...
Teo i Rachel są klonami. Teo jest klonem szalonego naukowca Elijaha, który stworzył go na swoje podobieństwo, by przeszczepić młode serce Teo sobie. Natomiast Rachel jest klonem swojej starszej, zmarłej siostry. Para bohaterów zostaje uwolniona z rąk Elijaha i ze względu bezpieczeństwa ich obojga zostają rozdzieleni i wraz...

MissDarkCallisto | 2013-11-20
Przeczytana: listopad 2013

Książka równie dobra jak pierwsza część. Nigdy nie wiadomo co się wydarzy, cały czas trzyma w napięciu.

Monika | 2012-06-01

Sophie McKenzie to autorka (w większości) książek dla młodzieży. Ciekawie opisuje historię, już po pierwszych paru stronach wiemy, że opowieść tą musimy koniecznie dokończyć jeszcze w tym samym dniu. Książka wciąga, nie jest banalna, napisana wartkim językiem. Podobnie jak pierwsza część, mianowicie "Więzy krwi" jest godna polecenia.

aiden96 | 2012-12-14
Przeczytana: 11 grudnia 2012

Podobnie jak pierwsza część -świetna . Wciągająca ,cały czas coś się dzieje .

julka | 2015-04-09

Okay,byłam przekonana,że będzie to o czymś bardziej realistycznym,a tu .......klony,no cóż,można to było zrobić lepiej.Sophia mnie zawiodła.Nie wyobrażam sobie sytuacji,w której na świecie obok ludzi żyłyby ich klony,a jakiś naukowiec produkował je sobie w jakichś sztucznych drogach rodnych na wzór komórek innego klona,tutaj Rachel.Na świecie nie ma prawa na masowe produkowanie klonów in vivo lub in vitro,to byłoby bez sensu......Wydawało mi się,że okup to wspaniały tytuł,książka o takim często spotykanym okupie.Może zobaczcie sami, mnie nie łapie ten temat:-(

republikanka | 2014-05-02
Przeczytana: 02 maja 2014

Książkę czyta się bardzo szybko i łatwo połapać się w fabule bez czytania pierwszej częsci. Plus za postać Elijaha, która nie jest nudna. Minus za zbyt szybkie kojarzenie faktów przez bohaterów, za którymi policja nie może nadążyć.

EwaMela | 2013-04-13
Przeczytana: 2012 rok

Zrecenzowana | 2012-10-20
Przeczytana: 06 października 2012

SZTUCZNE ŻYCIE
„- Jezu – powiedział.
- Niezupełnie – odpowiedział Teo, stojąc za mną. Mam na imię Teo.” [s.256]

Świat idzie do przodu. Codziennie wprowadzane są nowe innowacje, wypierając stare i czyniąc życie łatwiejszym. Przecież 60 lat temu nawet nie myślano o tak pomocnym czasami wynalazku, Internecie. Tak samo dzisiaj nie myślimy o inżynierii genetycznej. A za kilkadziesiąt lat? Czy wizja Sophie McKenzie stanie się prawdopodobna?

„Nie jestem rzeczą, którą można kraść.” [s. 154]

[SPOILER Z POPRZEDNIEJ CZĘŚCI]W poprzedniej części, Rachel i Teo odkryli, że są pierwszymi na świecie doskonale sklonowanymi ludźmi. Dokonał tego Elijah Lazio – szalony naukowiec mający obsesję na punkcie genetyki. Teo dowiaduje się również, ze jest klonem swojego stwórcy, który chce zastąpić swoje stare i powoli psujące się serce młodym i przede wszystkim zdrowym organem chłopca.[KONIEC SPOILERU]
Dla ich własnego bezpieczeństwa, Rachel I Teo zostają rozdzieleni i przeniesieni wraz z rodzinami w...