Okup

Cykl: Blood Ties (tom 2)
Wydawnictwo: Akapit Press
Blood Ransom
Ag2S

Teo i Rachel odkryli, że są pierwszymi na świecie sklonowanymi ludźmi. Dokonał tego Elijah Lazio, genetyk geniusz. Teo dowiaduje się, że nie tylko jest klonem swego stwórcy, ale także że niegodziwy genetyk planuje zastąpić własne niewydolne serce jego młodym sercem, doskonale genetycznie dopasowanym. Ze względu na bezpieczeństwo ich obojga, Teo i Rachel zostają rozdzieleni i przeniesieni wraz...

Ze względu na bezpieczeństwo ich obojga, Teo i Rachel zostają rozdzieleni i przeniesieni wraz z rodzinami do zupełnie nowych miejsc. Teraz żyją w ukryciu tak przed Elijahem, jak i Niezależnie Armią Występującą Przeciwko Inżynierii Genetycznej (RAGE) – grupą ekstremistów, która nie cofnie się przed nikim i niczym, by zniszczyć najmniejsze nawet ślady eksperymentów Elijaha, a przede wszystkim same klony...

źródło opisu: Wydawnictwo Akapit Press, 2012

źródło okładki: http://www.akapit-press.com.pl/

Inez Rak | 2015-05-24
Przeczytana: marzec 2015

Jedna z moich ulubionych książek! Do końca nie można przewidzieć jak się skończy. Mimo że nie czytałam pierwszej części to nie pogubiłam się w drugiej. :)

Justyna Antoniewicz | 2015-05-16
Przeczytana: 16 maja 2015

Teo i Rachel odkrywają że zostali sklonowani przez geniusza Elijah Lazio.
Chroni ich organizacja Armia Występująca przeciwko Inżynierii.
Dziewczyna chce odnaleźć brata swojego nie wie o istnieniu Teo, który jest klonem.
Bardzo wciągająca, prawdziwa historia rodzeństwa, którzy rozdzieleni zostali w dzieciństwie chcą być razem.
Walczą ze złem, klonami żeby ocalić innych ludzi i swoją siostrzyczkę Grace.
Zaciekawiła mnie bardzo powieść druga część Sophie Mckenzie dlatego chciałam przeczytać jest to cudowna, ciepła obyczajówka opowiadająca o Rachel pragnie odszukać własnego brata, który zaginął aż wreszcie odnajduje go są szczęsliwi, że w końcu są razem.
Świetna książka, ciekawa treść,,,trzymała w dobrym napięciu zaskoczyła mnie mocno,,,zaczytałam się w książce zapomniałam o całym świecie.
Warto przeczytać dalsze części ciekawe bardzo!!!

julka | 2015-04-09

Okay,byłam przekonana,że będzie to o czymś bardziej realistycznym,a tu .......klony,no cóż,można to było zrobić lepiej.Sophia mnie zawiodła.Nie wyobrażam sobie sytuacji,w której na świecie obok ludzi żyłyby ich klony,a jakiś naukowiec produkował je sobie w jakichś sztucznych drogach rodnych na wzór komórek innego klona,tutaj Rachel.Na świecie nie ma prawa na masowe produkowanie klonów in vivo lub in vitro,to byłoby bez sensu......Wydawało mi się,że okup to wspaniały tytuł,książka o takim często spotykanym okupie.Może zobaczcie sami, mnie nie łapie ten temat:-(

Ania | 2015-02-24
Przeczytana: 16 lutego 2015

Bardzo sympatyczna, dobrze się czyta. Zaczęłam od drugiej części, ale z chęcią sięgnęłam po pierwszą.

republikanka | 2014-05-02
Przeczytana: 02 maja 2014

Książkę czyta się bardzo szybko i łatwo połapać się w fabule bez czytania pierwszej częsci. Plus za postać Elijaha, która nie jest nudna. Minus za zbyt szybkie kojarzenie faktów przez bohaterów, za którymi policja nie może nadążyć.

Ruthless_Woman | 2014-03-18
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 17 marca 2014

Świetna przygodówka w sam raz na deszczowy dzień. Pierwszy raz się spotkałam z tematyką o klonowaniu. Muszę przyznać, że spodobała mi się :)
Choć nie czytałam pierwszej części to znakomicie odnalazłam się w fabule.

MissDarkCallisto | 2013-11-20
Przeczytana: listopad 2013

Książka równie dobra jak pierwsza część. Nigdy nie wiadomo co się wydarzy, cały czas trzyma w napięciu.

Napisana | 2013-11-16
Przeczytana: 2012 rok

Genialna książka, polecam!!!

Aneta | 2013-09-12

Całkiem przyjemna do czytania książka.:)

EwaMela | 2013-04-13
Przeczytana: 2012 rok